Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 3


7 lietas, kuras laimīgie dara citādāk nekā nelaimīgie

Redakcija
Redakcija

Laimes formula ir pavisam vienkārša – tā slēpjas stiprā un saliedētā ģimenē – noskaidrots padziļinātajā laimes un ģimenes attiecību pētījumā Amigo laimes indekss. Kā liecina pētījuma rezultāti, laimīgie cilvēki atšķirībā no nelaimīgajiem, daudz vairāk laika un uzmanības velta ģimenei, ikdienā regulāri veicot septiņas vienkāršas darbības, kas nostiprina un uzlabo viņu attiecības ģimenē. Ja vēlaties, lai Jūsu ģimene būtu patiesi laimīga, ieviesiet savstarpējā saziņā šīs septiņas lietas!

1. Uzklausiet citus un izstāstiet savu sāpi

Dalīta bēda ir pusbēda, vēsta sens latviešu tautas ticējums. Kā izrādās, laimīgi cilvēki daudz biežāk nekā tie, kas sevi atzinuši par nelaimīgiem, dalās savās domās, jūtās un pārdzīvojumos ar ģimenes locekļiem. Sirsnīga saruna, dodoties mājās no darba, satiekoties pie kopīga vakariņu galda vai lasot bērniem priekšā vakara pasaciņas, ne vien ļaus uzzināt to, kas rūp ikvienam ģimenes loceklim, bet arī stiprinās savstarpējo saprašanos.

2. Sniedziet un saņemiet atbalstu

Grūtos brīžos, kad problēmas skolā vai darbā nomāc prātu, ģimenes atbalsts ir īpaši svarīgs. Laimīgi cilvēki novērtē ģimenes sniegto atbalstu un problēmsituācijās nebaidās vērsties pēc palīdzības pie saviem tuvākajiem, kā arī paši sniegt atbalstu ģimenes locekļiem. Nav būtiski, cik liela vai maza ir problēma, ģimenes sapratne un atbalsts ikvienam palīdz vieglāk tikt galā ar ķibelēm.

3. Ieprieciniet savus mīļos un izbaudiet Jums sagādātos iepriecinājumus

Gardas, pašgatavotas brokastis, negaidīts kopīgs brīvdienu izbrauciens, vai mīļa atgādinājuma vēstulīte, kas piesprausta pie ledusskapja – nav svarīga dāvanas materiālā vērtība, bet tas, ka tā rada priecīgu smaidu, saņemot negaidītu pārsteigumu. Iepriecinot savus tuvākos, iegūsiet pozitīvas enerģijas lādiņu, kā arī nostiprināsiet ģimenē apziņu, ka ikviens ir īpašs un mīlēts.

4. Paudiet un saņemiet atzinību

Ir prieks censties un darīt, ja apkārtējie cilvēki sasniegto novērtē un izsakās atzinīgi. Tādēļ laimīgi cilvēki daudz biežāk nekā citi pauž atzinību saviem ģimenes locekļiem, kā arī saņem to. Ģimenes locekļu atzinība motivē tālākiem sasniegumiem, palīdz veidot pārliecību un ticību saviem spēkiem, tādēļ neizturies vienaldzīgi pret ģimenes locekļu sasniegumiem, kaut arī Tev dažbrīd var šķist niecīgi.

5. Atrodiet kopīgus hobijus un īstenojiet ģimenes pasākumus

Ar ģimeni pavadītais laiks ceļojot, svinot svētkus, nodarbojoties ar dažādiem, hobijiem veido kopīgas atmiņas un nostiprina kopības izjūtu. Kopīgās tradīcijas un piedzīvotais ir lielisks temats sarunām...
.
6. Regulāri ieturiet kopīgas maltītes

Lai cik saspringts nebūtu ikdienas ritms, kopīga maltītes ieturēšana ir lielisks veids, kā apvienot patīkamo ar lietderīgo – gan baudīt gardu ēdienu, gan pavadīt laiku ar tuvākajiem cilvēkiem un pārrunāt to, kas katram svarīgs. Turklāt arī maltītes gatavošana var pārtapt par kopīgu piedzīvojumu, izmēģinot jaunas receptes un iesaistot ikvienu ģimenes locekli gatavošanas procesā. Kopīgas maltītes tradīcija satuvina un veido ciešākas attiecības ģimenē.

7. Samīļojieties

Laimīgi cilvēki novērtē savu tuvāko līdzcilvēku klātbūtni un nebaidās izrādīt savu pieķeršanos. Uzmanības izrādīšana un fiziskas maiguma izpausmes – sirsnīgs apskāviens, atbalstošs pieskāriens plecam vai mīļa atvadu bučiņa uz vaiga ne vien apliecina sirsnīgās attiecības, bet arī vairo savstarpējo uzticēšanos.

Lai Latvijas ģimenes iedvesmotu kopīgai laika pavadīšanai, kā arī sniegtu praktiskus padomus un idejas, Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm ir izveidojusi ‘Ģimenes tradīciju skolu”. Tās virtuālajā mājvietā atrodamas vairāk nekā 120 idejas un padomi kopīgiem pasākumiem un ģimenes tradīcijām katrai dzīves situācijai, kā arī daudzi noderīgi izdrukājamie materiāli. Šajā mājaslapā varēsiet pievienot arī savas ģimenes tradīcijas, lasīt ekspertu padomus dažādos ģimenēm svarīgos jautājumos, kā arī izmantot ģimenes pasākumu plānošanas rīku jeb kalendāru.
Uzziniet vairāk un smelieties iedvesmu laimīgākai ikdienai kopā ar ģimeni laimigamgimenem.lv.