Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 3


Kā iemācīties mierīgi uztvert to, kas notiek apkārt

Redakcija
Redakcija

Dzīvē notiek daudz kas, un miers ir galvenā īpašība, kas nepieciešama jebkurā situācijā. Tas ļauj adekvāti novērtēt realitāti, neļaujot emocijām ņemt virsroku. Līdz ar to ļauj īstajā brīdī pieņemt pareizu lēmumu, no kura dažreiz var būt atkarīga arī citu cilvēku labklājība.

Katram cilvēkam ir svarīgi saglabāt mieru ikvienā dzīves situācijā. Lai tas izdotos, ir nepieciešams tikai nedaudz izmainīt sevi un savu domāšanu.
Dzīve nav taisna un vienmērīga līnija. Dzīve ir kalni un lejas, kur labais mijas ar slikto. Taču ne visi to spēj pieņemt un tad, kad kaut kas nenotiek tā, kā iecerēts vai vajadzētu, viņi vienkārši zaudē līdzsvaru.

PANIKA PRET REALITĀTI

Dzīvē tiešām daudz kas notiek un bieži tas notiek ārēju apstākļu ietekmē, liekot mums uztraukties un pārdzīvot. Galvenais šādos brīžos- saglabāt skaidru prātu un neļaut panikai pārņemt apziņu. Galu galā tikai tā ir iespējams pieņemt saprātīgus lēmumus un adekvāti rīkoties pat nepatikšanu brīžos

Psihologi un psihoterapeiti uzsskata, ka lielākā daļa cilvēku vajadzīgajā brīdī ir spējīgi skaidri domāt un adekvāti reaģēt uz notiekošo. Taču diemžēl to prot ne visi. Kaut gan iemācīties var visi. Un tas nemaz nav ne grūti, ne sarežģīti.

ENERĢIJAS SAGLABĀŠANAS PAŅĒMIENI

Pirmkārt, lai iemācītos saglabāt mieru, nepieciešams savest kārtībā organismu. Sportiskas nodarbības, kontrastduša, pastaigas svaigā gaisā- tas viss palīdzēs nostiprināt psihi un atbrīvoties no spriedzes. Tieši regulāras nodarbes ar sportu norūda raksturu un likvidē stresu. Pateicoties tām, reakcija uz ārējiem notikumiem jau ļoti drīz kļūst daudz mierīgāka.

Otrkārt, svarīgi atcerēties, ka jēdziens "problēma" nav viennozīmīgs.Cilveka psihes izmantojamie šķēršļi patiesībā ne vienmēr pieprasa lēmumus, kas ir pa spēkam šai psihei.

Toties jo vairāk būs atrisinātu dažādu problēmu, nav svarīgi lielu vai mazu, jo lielāks iekšējais miers iestāsies. Bailes pazudīs, bet to vietā atnāks apskaidrība, ka pat stresa gadījumā cilvēks nav neaizsargāta būtne.

Treškārt, pēc iespējas mazāk uzmanības jāpievērš citu cilvēku negācijām, kuri nav spējīgi tikt galā ar slodzi un savas sliktās emocijas mēģina "iepotēt" apkārtējiem.

Protams, nemēdz būt tā, ka viss vienmēr rit gludi. Katra cilvēka dzīvē gadās neveiksmes, slikti apstākļi, problēmas un sarežģījumi. Taču jāmācās atrisināt to, ko var atrisināt. Bat ja nevar- jāiet tālāk, lieki netērējot tik vajadzīgos spēkus un enerģiju uz bailēm un dusmām.

Nepatikšanas vienmēr rada satraukumu, taču ir svarīgi neļaut tam pārņemt savu prātu. Pastāvīgi pārdzīvojumi un bailes, ka tik kaut kas nenotiktu, ka tik tas neskartu mani, traucē pilnvērtīgi dzīvot un ierobežo mūsu iespējas. Šajā gadījumā vislabāk palīdz prasme savlaicīgi atiet no tām lietām un notikumiem, kas pārāk ievaino mūsu psihi. Un te var palīdzēt iemīļota nodarbošanās, kas aizrauj un neļauj gremdēties drūmās pārdomās.

Izvairīties no visām nepatikšanām nav iespējams, taču uzticības zudums pasaulei ir ļoti bīstams. Tas paralizē saprātu un neļauj adekvāti spriest, bet tieši to, iespējams, vēlas panākt jūsu nelabvēļi vai vienkārši varaskāri cilvēki. Neļaujiet viņiem sabojāt savu dzīvi! Mācieties visu uztvert mierīgi un spriest loģiski.

Lai izdodas!

Ieskaties! Tev var palīdzēt!

Nav jāpārorganizē visa dzīve, lai atrastu laimi. Atliek vien uz visu palūkoties no gaišās puses!

Šajā Apgādā Zvaigzne ABC izdotajā stāstu krājumā "Skats no gaišās puses. 100 veidi, kā kļūt laimīgam tagad" uzzināsi, kā mainīt attieksmi, ja nevari mainīt apstākļus, un novērtēt to, kas tev ir jau šobrīd. Kā mīļš un sirdsgudrs draugs šķietami vienkāršā rokasgrāmata tev dāvās prieku, dzīvinošu optimismu un viedus padomus. Tu iemācīsies:

- stūrēt dzīvi kā motociklu
- aprunāties ar simtgadīgo sevi
- nebaidīties, kad ir bail
- pasmieties par nepatīkamiem notikumiem
- kļūt par miera ostu.

Iedvesmojies no šīs grāmatas! Ja iemācīsies saskatīt saules stariņu pat pelēkā ikdienā, drīz spoži starosi arī pats.