Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 3


5 maģiskas frāzes, ko vajadzētu izrunāt Jaunā gada ievadā

Redakcija
Redakcija

Mēs esam pieraduši uztvert Jauno gadu kā pārejas mirkli no pagātnes uz nākotni, no vecā uz jauno. Pat skeptiķi, kas netic brīnumiem, atskatās uz aizejošo gadu un kaldina plānus jaunajam. Pulksteņa sitieniem, kas vēsta, ka gads beidzas, skanot, dvēselē kļūst gaiši, tā piepildās ar brīnuma gaidām. Pietuvināt to ir mūsu spēkos. Lūk, piecas svarīgas frāzes, ko vajadzētu izrunāt svētku priekšvakarā, lai iesoļotu jaunajā gadā atjaunojušies un iekšēji brīvi.

PATEICOS

Pateicība ir labsirdības un mīlestības izpausme. Kad tā nonāk līdz adresātam, mēs veicam svarīgu misiju: palīdzam citam cilvēkam justies nozīmīgam un vērtīgam. Psihe iekārtota tā, ka mēs akcentējam uzmanību uz slikto, labo uztveram kā pašsaprotamu. Pateicība ir pozitīvās domāšanas pamats, tā palīdz pamanīt labo, pievērst uzmanību dzīves gaišajai pusei.

Ko darīt? Izlem, kam pateikties. Visticamāk, tie būs cilvēki, kurus tu mīli. Pasakies arī tiem, kuri dāvāja laimīgus mirkļus, izdarīja ko labu vai atbalstīja, kad tas bija nepieciešams.

Svarīgi izteikt atzinību skaļi, vēršoties pie adresāta personīgi, vai nosūtīt skaisti noformētu apsveikuma vēstuli. Noteikti uzraksti, par ko tu pateicies šim cilvēkam: tas palīdzēs viņam uzzināt, ka viņš padarījis mūsu pasauli labāku. Sastādot cilvēku un notikumu sarakstu, kuriem esi pateicīgs, tu sapratīsi, cik daudz laba ir noticis aizejošajā gadā.

PIEDODU

Piedot otram ir ļoti grūti. Tiek uzskatīts, ka spēcīga pārestība/aizvainojums dzīvo mūsu dvēselē 20 gadus. Negribot šķirties no šīm jūtām, mēs darām sliktu paši sev. Ja ļaujam sev piedot otram, tas nenozīmē, ka esam vāji un “pagriežam otru vaigu”. Tas nozīmē, ka mākam rūpēties par sevi, žēlojam sevi un protam atbrīvoties no aizvainojuma un vilšanās nastas.

Ko darīt? Uzraksti to cilvēku sarakstu, uz kuriem esi apvainojies. Pie katra punkta pieraksti: “Es tev piedodu, jo gribu atbrīvoties no sava aizvainojuma pret tevi. Tava rīcība paliks kopā ar tevi, bet es došos tālāk un vairs neskatīšos atpakaļ. ”

PALAIŽU VAĻĀ

Atlaid visu, kas tev nav vajadzīgs, kas bremzē virzību uz priekšu, kavē attīstību. Atlaid problēmas, kuras nav risināmas vai kuru risinājumus nav iespējams ietekmēt. Kāpēc tādām tērēt enerģiju?

Ko darīt? Uzraksti cilvēka vārdu vai apraksti situāciju, kuru tu atlaid. Blakus norādi, ko tas tev dos. Centies atrast tajā ko labu - izdevīgumu vai guvumu, ko saņemsi atlaižot. Piemēram, sirdī un dzīvē atbrīvosies vieta kādam citam, patiesi nozīmīgam un svarīgam.

ŅEMU LĪDZI

Tavā dzīvē noteikti ir tas, kas tev ir vērtīgs, svarīgs, palīdz un atbalsta. Noteikti ņem to līdzi jaunajā gadā.

Ko darīt? Uzskaiti visus atklājumus, kas notika šajā gadā. Ko jaunu par sevi uzzināji, kādu pieredzi guvi, kādas īpašības atklāji sevī? Varbūt izjuti ko tādu, ko nepazini agrāk? Iepretim katram punktam norādi, kam tev šīs zināšanas, kā vēlies tās izmantot.

SAŅEMŠU

Pievērs uzmanību: nevis “vēlos”, bet “saņemšu”. Mūsu vārdi ietekmē mūsu dzīvi: sapnis riskē palikt neīstenots, bet tiekšanās dabūt piesātināta ar sasniegumu enerģiju.

Ko darīt? Uzraksti to, ko saņemsi, sākot sarakstu ar vārdiem: “Nākamajā gadā es saņemšu...” Blakus katram punktam uzraksti, kāda spēcīga rakstura īpašība, vai priekšrocība palīdzēs sasniegt šo mērķi.

Šos vārdus var piesaukt, kad dzīvē beidzas kāds posms un sākas cits. Nenoteiktības un nākotnes neprognozējamības vietā saņemsi precīzu iekšēju nākotnes pozīciju un sniegsi sev neizmērojamu atbalstu.

Ieteica psiholoģe Jekaterina Sčastnaja