Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:29, Did:0, useCase: 3


Daži padomi, kā padarīt telpu iekārtojumu funkcionālāku

Redakcija
Redakcija

Labi iekārtotāja māja neatgādina nedzīvu izstāžu zāli, bet ir ērta vieta, kurā Jums ir patīkami pavadīt laiku. Tas nozīmē, ka, plānojot mājokli vai atsevišķas tā telpas, nepieciešams apdomāt ne tikai, kā tas izskatīsies, bet arī kā tas funkcionēs. Ko tieši darīsiet katrā konkrētajā telpā un, cik ļoti nozīmīgi Jums būs veikt konkrēto darbību tieši konkrētajā telpā? Iekārtojot mājokli, vispirms jāsaprot savas vajadzības un dzīvesveids.

Daudzi cilvēki, kam patīk interjera dizains, nereti aizmirst par mēbeļu un dekoratīvo elementu funkcionalitāti, un izvēlas mēbeles, kas ir skaistas, bet bieži vien nespēj pildīt ikdienā nepieciešamās funkcijas. Domājams, ka nevienam vien nav sveša situācija, kad dzīvojamās istabas dīvāns ir estētisks, taču viesi izvairās tajā sēdēt, jo tas nebūt nav ērts.

Ērta interjera formula ir vienkārša, tā apvieno patīkamu dizainu un funkcionalitāti un ļauj ērti paveikt visas ikdienas aktivitātes. Funkcionāls interjers nozīmē, ka ir pietiekami daudz vietas lietu uzglabāšanai un telpā ir funkcionālās zonas, kur, piemēram, gludināt veļu, skapīšu durtiņas var pilnībā atvērt un mājoklī var brīvi pārvietoties.
Protams, varētu šķist, ka funkcionalitātei nepieciešamas plašas telpas, taču izvēloties pareizās mēbeles, arī mazs dzīvoklis būs ērts. Turpinājumā daži padomi, kam sekot, ja vēlaties uzlabot iekārtojumu savā mājoklī vai ieplānot funkcionāli ērtu dizainu jaunām telpām.
Izveidojiet ikdienas vajadzību sarakstu

Apdomājiet, kādas darbības Jūs gan ikdienā, gan brīvdienās parasti veicat atrodoties mājās. Neizveidojot šādu pamatvajadzību sarakstu, dizaina plānošana zaudē jēgu, jo mērķis ir, izpildot visas funkcionālās vajadzības, atbrīvot pēc iespējas vairāk vietas telpā.

Izplānojiet izkārtojumu

Pirms domāt par dizaina risinājumiem, izveidojiet telpas plānu. Izveidojot uzskatāmu plānu, varēsiet pamanīt nepilnības un atrast veidus, kā uzlabot mājas iekārtojuma funkcionalitāti. Ļoti bieži interjera funkcionalitāti var uzlabot pat bez papildus investīcijām – piemeklējot labāko izkārtojumu un vienkārši pārbīdot mēbeles.

Paredziet telpās brīvās zonas

Bieži vien, lai palielinātu iekārtojuma funkcionalitāti, interjera dizaineri cenšas ievietot pēc iespējas vairāk mēbeļu nelielās telpās, taču plašuma sajūtu drīzāk dos tieši pretējais – telpas brīvā zona. Plānojot, piemēram, virtuvi, paredziet pietiekami plašas brīvas virsmas, kur gatavot un ejas, lai telpā, uzturoties lielākam skaitam cilvēku, varētu brīvi pārvietoties.

Pilnvērtīgi izmantojiet telpu visās dimensijās

Kumodes, iebūvēti skapji, plaukti līdz griestiem ir risinājumi, kas ļauj uzglabāt mantas un radīt organizētības sajūtu, jo tiek noslēptas dokumentu kaudzes, rakstāmlietas un citi sīkumi, kuru uzglabāšana ir haotiskas. Bieži vien vairāk uzmanības tiek pievērsts šādu mēbeļu fasādei, bet patiesībā svarīgākais aspekts ir tieši mēbeļu furnitūra.

Pievērsiet uzmanību tam, lai mēbeļu furnitūra būtu patiesi funkcionāla - plauktu augstums iebūvētajā skapī patiešām ļauj izmantot visu skapja tilpumu; atvilktņu vadotnes ļauj atvilktni izvilkt visā tās garumā; eņģes veras pareizajā virzienā un durvju vērtnes var pilnībā atvērt. Virtuvei īpaši ērti ir dažādi izvelkami mehānismi, kas ļauj radīt pietiekami daudz vietas, kur noglabāt visus nepieciešamos traukus un piederumus.

Krāsas, kompozīcija, kontrasti un apgaismojums

Tas, kā mēbeles izkārtotas ļoti lielā mērā maina telpas uztveri. Svarīgākais kompozīcijas elements ir līdzsvars. Līdzsvarojiet mēbeļu un dekoru izmēru, augstumu un citus vizuālus aspektus. Īpašu līdzsvaru un funkcionalitāti telpā rada arī apgaismojums. Izvietojiet telpā vairākus gaismas avotus un eksperimentējiet ar dekoratīvām lampām, tādējādi ar funkcionāli lietderīgu objektu vienlaicīgi iegūsiet arī dekoratīvu elementu.

Apgaismes ķermeņus, kā arī visu citu mājokļa iekārtošanai vajadzīgo varat atrast interneta veikalā 220.lv - ieskatieties un izvēlieties sev aktuālās preces ātri un ērti!