Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:261, Did:0, useCase: 3

Tautas līdzekļi pret sāpēm jeb ārstējamies ar garšvielu un garšaugu palīdzību

Redakcija
Redakcija

Ja ciešat no dažāda veida sāpēm - galvas, locītavu, muguras, zobu, muskuļu u. c, ko jūs parasti darāt? Visticamāk, ka meklējat pretsāpju līdzekļus, kas, protams, likvidē sāpes, taču izraisa arī nevēlamus blakusefektus, kas pirmajā brīdī gan nav pamanāmi, taču ar laiku nodara būtisku kaitējumu jūsu organismam. Taču ir alternatīva - tautas līdzekļi, kas palīdz ne tikai noņemt sāpes, bet arī kontrolē hronisku iekaisumu uzkrāšanos, kas var pāraugt deģeneratīvās saslimšanās. Daži no visefektīvākajiem pretsāpju līdzekļiem ir apiņi, baltais vītols, ingvers, kurkuma, rozmarīns un sinepes.

APIŅI

Apiņi satur alfa skābes, kas nomāc sāpes provocējošos elementus. Apiņu tēja ir ļoti labs līdzeklis pret migrēnu.
Tāpat apiņi noder gripas laikā: ņem 1 ēdamkaroti dro­gu, aplej ar glāzi verdoša ūdens un karsē uz lēnas uguns 8–10 minūtes. Ļauj ievilkties 30 minūtes. Lieto pa 2 ēdamkarotēm trīsreiz dienā pirms ēšanas.

KURKUMA

Kurkuma ir lielisks līdzeklis pret kakla, smaganu un locītavu sāpēm. Pirmajā gadījumā glāzei silta ūdens pievieno tējkaroti kurkumas, tējkaroti sāls un samaisa. Ar šo maisījumu vairākas reizes dienā skalo kaklu.
Līdzīgi gatavo arī skalojamo līdzekli asiņojošām smaganām, tikai šajā gadījumā nepievieno sāli, bet kurkumu ņem 1 tējkaroti uz glāzi ūdens.
Savukārt sāpošām locītavām, kā arī sasitumiem, kurkumu pievieno medum un uzklāj sāpošajām vietām kompreses veidā.
Labāks rezultāts būs, ja kurkumu pievienosiet arī ikdienā pie ēdiena.

BALTAIS VĪTOLS

Baltā vītola miza satur salicilskābi, kuras atvasinājums ir aspirīns, kas mazina sāpes un iekaisumus. Pētījumi pierādījušis, ka sevišķi labi baltaisi vītols palīdz pret kaulu sāpēm. Šajā gadījumā vītola mizas sasmalcina, izsutina un pieliek pie sāpošās vietas kompreses veidā.

INGVERS

Ingvers satur džindžerolu un citus spēcīgus antioksidējošus savienojumus. Tieši tāpēc tas jau daudzu gadsimtu garumā ajūrvēdā un ķīnas medicīnā tiek izmantots kā viens no labākajiem pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļiem. Pievienojiet ingveru ēdienam, dzeriet ingvera tēju un lietojiet to kā zāles. Tikai viena tasīte ingvera tējas dienā, un jūs atbrīvosieties, piemēram, no migrēnas.

ROZMARĪNS

Vēl viens brīnišķīgs sāpes remdējošs līdzeklis ir rozmarīns. Pret galvas sāpēm, piemēram, palīdz tvaika vanniņas ar rozmarīnu. Lai pagatavotu šādu vanniņu, vienam litram ūdens pievieno 2 ēdamkarotes drogu, uzvāra un ielej traukā. Galvu apsedz ar dvieli, noliecas virs tvaika vanniņas un dziļi ieelpo tvaikus 5-8 miūtes.
Tā kā rozmarīns pasargā no kancerogēno vielu izdalījumiem, tad vēlams būtu to pievienot gaļai katru reizi, kad to cepjat vai grillējat. Vērtīgo vielu savienojumi, ko satur rozmarīns, padara šo augu par vienu no spēcīgākajiem antioksidantiem pasaulē.

PIPARMĒTRA

Piparmētra izmantojama gan ārīgi, gan iekšķīgi. Tā ir lielisks tautas līdzeklis pret sāpēm un muskuļu spazmām. Jūs varat izmantot piparmētru eļļu ierīvēšanai muskuļos vai deniņos, un varat arī dzert tēju, kas ir ne tikai ārstnieciska, bet arī garšīga un atsvaidzinoša.

SINEPES

Sinepju sēklas ir pazīstamas jau kopš bībeles laikiem, kad Jēzus teica, ka ticība, kas ir kā maza sinepju sēkliņa, spēj izkustināt kalnus. Sinepju sēkliņas uzlabo asinsriti un ir lielisks līdzeklis pret kaulu un muskuļu sāpēm. Samaisiet nelielu daudzumu malta sinepju pulvera ar siltu ūdeni - tā, lai veidotos putriņas konsistence, uzklājiet to uz dvieļa un pielieciet pie sāpošās vietas. Beigās šo vietu vēl aptiniet ar siltu šalli.

ASAIS PIPARS

Sarkanais, kā arī zaļais, vēl nenogatavojies, asais pipars, lai cik tas dīvaini nešķistu, tomēr ir pieskaitāms pie lieliskiem sāpes remdējošiem tautas līdzekļiem. Tas ir tādēļ, ka pipara sastāvā starp daudzām citām vērtīgām vielām atrodams arī kapsaicīns. Zinātnieki savulaik atklājuši, ka brīdī, kad kapsaicīns rada sāpīgi dedzinošo sajūtu, reizē tas arī padara nejutīgus nervu galus, kuri uztver citas sāpes. Starp citu, tradicionāls paņēmiens pret zobu sāpēm ir smaganu ierīvēšana ar svaigu čili.



Pēc Arizonas Universitātes profesora Endrjū Veila vārdiem, izmeklēti ēdieni, kas pagatavoti no jau apstrādātiem un pārstrādātiem produktiem, var aktivizēt sāpes mūsu organismā, tā kā tie satur lielu tauku un ogļūdeņražu daudzumu. Tāpēc esiet uzmanīgi, izvēloties veikala plauktos jau pusgatavus ēdienus!

Zinot tikai dažus tautas līdzekļus pret sāpēm, iespējams krietni vien atvieglot sev dzīvi, un izvairīties no zāļu lietošanas, kurām ir neskaitāmi daudz blakusefektu.

Esiet veseli!