Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:366, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Noslēdzies plaši apmeklētais gaismas festivāls „Staro Rīga 2018” 21.11.2018 10:01

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, rīdziniekiem un pilsētas viesiem bija iespēja apmeklēt gaismas festivālu „Staro Rīga”, kas bija viens no valsts simtgades pasākumiem, un šogad jo plaši apmeklēts. 42 festivāla objektus četrās dienās apskatījuši vairāk nekā 350 000 apmeklētāju. Lielu interesi par gaismas parādi “Gaismas slepenā dzīve” izrādīja četru Rīgas apkaimju iedzīvotāji – Jaunajā Teikā un VEF Kultūras pils apkaimē, Vecmīlgrāvī pie Kultūras pils „Ziemeļblāzma”, Ķengaragā Daugavas promenādē un Iļģuciemā.

Diāna Čivle: “Festivāla “Staro Rīga” gaismas mākslinieki veido nākotnes scenārijus” 12.11.2018 11:53

No 16. līdz 19. novembrim, četrus vakarus no pkst.17.00 līdz 23.00 būs aplūkojami vairāk nekā 40 gaismas festivāla “Staro Rīga 2018” objekti. Festivāla trijās programmās būs skatāmi dažādās gaismas mākslas tehnikās veidoti objekti Rīgas parkos, laukumos un uz namu fasādēm, kā arī gaismas parāde četrās Rīgas apkaimēs.

K. Lapšina veido oriģinālu laikmetīgās dejas izrādi ar I. Busuli 03.07.2018 15:43

Starptautiski atzītu mākslinieku komanda latviešu horeogrāfes un dejotājas Karīnas Lapšinas vadībā veido jaunu laikmetīgās dejas izrādi, kurā uz deju grīdas tiks sapludināta laikmetīgā deja un dzīvā mūzika. Viens no izrādes māksliniekiem ir mūziķis Intars Busulis. „Bez Piecām Minūtēm Decembris” tiks izrādīta 22. un 23. septembrī Rīgā. Biļešu iepriekšpārdošana tiks uzsākta 16. jūlijā „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās.

LMA un Semarah Hotels sāk sadarbību jauno mākslinieku atbalstam; atklāta gleznotājas Madaras Kvēpas personālizstāde 15.06.2018 13:15

Ceturtdien, 14.jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) un “Semarah Hotels” parakstīja nodomu memorandu jauno mākslinieku ilgtermiņa atbalstam. Sadarbības ietvaros viesnīcas “Grand Poet Hotel” galerijā mainīgā ekspozīcijā būs aplūkojami Latvijas jauno mākslinieku darbi, no kuriem viens ik ceturksni atbilstoši augstākajam saņemtajam balsojumam tiks iegādāts un iekļauts viesnīcas mākslas kolekcijā “Grand Poet Art Collection”.

Aicina pieteikt projektus Gaismas festivāla “Staro Rīga 2018” līdzdalības un partneru programmai “Rīgas karnevāls” 13.06.2018 22:25

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību pieteikt projektus Gaismas festivāla “Staro Rīga 2018” līdzdalības un partneru programmai “Rīgas karnevāls”.

Kuratores Kristiānas Kārkliņas priekšlasījums laikmetīgās tēlniecības izstādē “Miesa” Kalnciema kvartālā 12.06.2018 14:35

2018. gada 15. jūnijā plkst. 19.00 Kalnciema kvartāla galerijā izstādē "Miesa" ar priekšlasījumu par laikmetīgo tēlniecību, tās izstādīšanu galerijās un pilsētvidē un tēlniecības kuratora darba specifiku vēstīs kuratore un “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2016” direktore Kristiāna Kārkliņa.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde par sieviešu krūtīm 14.05.2018 17:13

Glandula mammae ir krūts dziedzera latīniskais nosaukums. Tā bioloģiskā funkcija ir vienkārša – saražot pienu zīdainim. Taču kultūrā sieviešu krūtis ir apaugušas ar daudzām un nereti pretrunīgām nozīmēm. Bērna zīdīšana ir laba, publiska zīdīšana – nosodāma. Krūtīm jābūt lielām, bet reizē – tvirtām un stingrām. Dziļš dekoltē ir seksīgs, izspiedušies krūšu gali – vulgāri.

Latvijas paviljons uzsāk ceļu uz Venēcijas biennāli 14.05.2018 15:28

Latvijas paviljona komanda dodas ceļā uz Itāliju, lai uzsāktu ekspozīcijas iekārtošanu Arsenālā Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē. Latvijas ekspozīcija “Together and Apart” piedāvās ieskatīties Latvijas daudzdzīvokļu namu arhitektūras vēsturē, ietekmi uz iedzīvotājiem un sabiedrību.Latvijas paviljona “Together and Apart” (“Kopā un atsevišķi”) kuratori, arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, arhitekts Matīss Groskaufmanis, scenogrāfe Anda Skrējāne un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa, kopā ar radošo un tehnisko komandu ir ceļā uz Venēciju, lai sagatavotu ekspozīciju tās atklāšanai. Šogad Latvijas ekspozīcija atradīsies Venēcijas Arsenālā, un tās oficiālā atklāšana notiks 25. maijā plkst. 12.30. Paviljons apmeklētājiem būs pieejams no 26. maija.

Atklāta apjomīgākā Alekseja Naumova darbu retrospekcija 26.02.2018 21:34

Piektdien, 23. februārī, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Lielajā zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) tika atklāta Alekseja Naumova personālizstāde “Nebeidzamā ainava”. Tā ir līdz šim vērienīgākā mākslinieka retrospekcija, kurā apkopots viņa radošais veikums pēdējo 40 gadu laikā.

Aicina balsot par sev tīkamākajiem vides objektiem festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš” 19.12.2017 22:11

No 8. decembra līdz 14. janvārim Rīgā ir apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti, bet jau tagad izvirzās vairākas egles, kuras par savām iemīļotākajām norāda festivāla apmeklētāji, balsojot tīmekļa vietnē www.eglufestivals.lv. Balsojums turpināsies līdz pat festivāla noslēguma dienai, tādēļ ikviens festivāla apmeklētājs ir aicināts atdot savu balsi par sev tīkamāko vides objektu.

Izsludina pieteikšanos Starptautiskajai keramikas konkursa izstādei MARTINSONA BALVA 13.12.2017 12:53

Svinot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Laikmetīgas keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru izsludina pieteikšanos Starptautiskajai keramikas konkursa izstādei MARTINSONA BALVA, kas notiks II Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles programmas ietvaros.

Dalībai Starptautiskajā konkursa izstādē MARTINSONA BALVA tiek aicināti individuāli mākslinieki, kā arī mākslinieku grupas neatkarīgi no vecuma un nacionalitātes. Katrs dalībnieks dalībai izstādē var pieteikt tikai vienu mākslas darbu. Konkursa izstādē nedrīkst piedalīties mākslinieki, kas 2016. gadā ieguva Zelta, Sudraba vai Bronzas apbalvojumus MARTINSONA BALVAS Konkursa izstādes Nacionālajā vai Starptautiskajā kategorijā.

Festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” vienu no Rīgas centrālajām eglēm rotājuši bērni 07.12.2017 18:53

Piektdien, 8. decembrī, sākas vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā vienu no Rīgas centrālajām eglēm ir rotājuši bērni. Festivālā būs apskatāma arī egle, kas turpmāk atgādinās par Rīgu kā Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu, bet kopskaitā šogad festivālā būs redzams 41 mākslas darbs.

Otrajā adventē iedzīvotājus aicina apmeklēt koncertus un festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš” 05.12.2017 21:04

Sagaidot otro adventi, iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus Rīgas dievnamos, kultūras centros un koncertzālēs, piedalīties dāvanu veidošanas radošajās darbnīcās, kā arī apskatīt vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” mākslas darbus pilsētvidē.

Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā 05.12.2017 20:34

No 2017. gada 15. decembra līdz 2018. gada 28. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”.

Gaismas festivālā „Staro Rīga” šogad būs apskatāma 35 objektu ekspozīcija 16.11.2017 14:33

Dienu pirms valsts svētkiem, 17. novembrī, Rīgas dome aicina uz gaismas festivālu “Staro Rīga”, kurš turpināsies līdz 20. novembrim, un tajā kopskaitā būs apskatāmi 35 objekti un vērojami īpaši notikumi. Festivāls arī šogad turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un ēkas, parkus, laukumus un pagalmus. “Staro Rīga 2017” iezīmē gaismas ceļu uz Latvijas simtgadi un festivāla šī gada tēma ir “Uz zvaigznēm”.

Vides mākslas objekts “Laika ādere” sāks laika atskaiti līdz Latvijas valsts simtgadei 15.11.2017 14:26

Valsts svētkos, 18. novembrī, plkst. 16.00 ikviens gaidīts Rīgā, Jēkaba laukumā, kur Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atklās vienu no Latvijas valsts simtgadei veltītiem vides mākslas objektiem “Laika ādere”, kas sāks simbolisku laika atskaiti līdz valsts simtgadei. Pasākumu vadīs Artūrs Krūzkops un tajā muzicēs Goran Gora.

Vides objektu festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” iekļauj ārvalstu tūristu ceļvežos 03.10.2017 22:46

Rīgā notiekošais vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” tiks iekļauts izdevuma “Skyward” tūristu apskates objektu sadaļā “World Topics” kā viens no savdabīgākajiem un tūristu apskates vērtiem pasākumiem Eiropā, informēja izdevuma žurnālists Hideko Kavači (Hideko Kawachi).

Rīgas svētkos aicina piedalīties plenērā “Glezno Rīgu” 17.08.2017 17:39

Rīgas svētkos ikviens interesents aicināts piedalīties mākslas plenērā “Glezno Rīgu”, kas risināsies divās vietās – pie kultūrtelpas “Mans Ķengarags” Mazjumpravas muižas teritorijā, Ķengaraga promenādē un pie kultūrtelpas “Mans Mežaparks” Atpūtas ielas un Janševska prospekta krustojumā Mežaparkā.

Divu jaunu laikmetīgās keramikas izstāžu atklāšanas Rotko centrā 14.08.2017 17:05

Ceturtdien, 17. augustā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā I Latvijas starptautiskā laikmetīgās keramikas festivāla ietvaros tiks atklāta V Starptautiskā keramikas mākslas simpozija „Ceramic laboratory” dalībnieku darbu izstāde, kā arī izcilās latviešu keramiķes Latvītes Mednieces izstāde „Pēdas mālā”.

Noslēdzies septītais Laikmetīgās dejas festivāls “VIDES DEJA” 08.08.2017 09:33

Šogad festivāls ”VIDES DEJA” aizceļoja uz Lūznavas muižu, parku un Lūznavas apkārtni, kur
mijiedarbība starp horeogrāfiem, dejotajiem un vidi radīja pārsteidzoši radošu sprādzienu. Šī gada
festivāla horeogrāfes Katrīna Albuže, Santa Jankovska, Marija R i Shirotsuki, Sakurako un Lilija Lipora
kopā ar dejotājiem un vietējiem iedzīvotājiem tikai trijās dienās iestudēja deviņas vides dejas izrādes un
performances.

I Latvijas starptautiskais laikmetīgās keramikas festivāls 04.08.2017 18:19

4. augustā Daugavpilī ar starptautisku keramikas simpoziju sākas I Latvijas starptautiskā laikmetīgās keramikas festivāla pasākumu programma. No 14. līdz 18. augustam festivāla ietvaros norisināsies dažādas meistarklases, lekcijas, izstāžu atklāšanas un paraugdemonstrējumi.

Zināma pilna mākslu un garšu festivāla “Mākslas pikniks” programma 06.07.2017 11:47

Svētdien, 16. jūlijā, Rēzeknes novada Lūznavas muiža jau otro reizi aicina un mākslu un garšu festivālu “Mākslas pikniks”, kurā vieglā atmosfērā satiekas mūzika, māksla, laikmetīgā deja, garšas un citas norises bērniem un pieaugušajiem. Tuvojoties pasākumam, zināma pilna “Mākslas piknika” notikumu programma.

Ievas Ekmanes personālizstāde „Es kā tu” Rīgas mākslas telpā 30.06.2017 11:15

No šī gada 7. līdz 30. jūlijam izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantes Ievas Ekmanes personālizstāde “Es kā tu”. Izstāde notiek jaunrades programmas “Intro” ietvaros, kas aizsākta 2016. gadā ar mērķi piedāvāt iespēju jaunajiem māksliniekiem sevi pierādīt, savukārt, apmeklētājiem – baudīt augstvērtīgu, vēl nepieradinātu mākslu.

Šonedēļ Rīgā norisināsies 16. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM 26.06.2017 09:39

Šonedēļ Rīgā uz trīs koncertiem ar izcilu mākslinieku piedalīšanos aicinās 16. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM. Rīt 27. jūnijā Rīgas Reformātu baznīcā festivālu atklās izcilā beļģu kamermūzikas grupa Musiques Nouvelles ar koncertu “Skaņas Meditācija”. Tam sekos “Dienvidindijas senie garīgie dziedājumi” pasaulslavenu indiešu mākslinieku izpildījumā 28. jūnijā, bet festivālu noslēgs leģendārais “Nakts meditācijas” koncerts 30. jūnijā ar izcilo britu čellistu Metjū Bārliju.

PĒTERA MARTINSONA tušas zīmējumu izstāde Rīgā 22.06.2017 09:21

Tieši Pēterdienā, 29. jūnijā plkst. 16:00, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē Rīgā tiks atklāta pasaulslavenā latviešu mākslinieka, keramiķa Pētera Martinsona tušas zīmējumu izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas

Prestižais Apvienotās Karalistes laikraksts "The Guardian" izcēlis LMA absolventa darbu 01.06.2017 15:11

"The Guardian" novērtējis Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas absolventa Naura Cinovica "krokainos" šķīvjus, kuru dizains paredzēts, lai apmānītu cilvēka prātu un ļautu patērēt mazāk ēdiena. Pašreiz mākslinieks attīstīta šķīvja ideju un uzsāk tā testēšanu.

Šogad LMA „Dizaina diplomandu dienas 2017” svinēs 10. gadadienu 25.05.2017 16:47

2017. gada 1. jūnijā ar Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi LMA 1. stāva izstāžu zālē tiks atklātas 10. jubilejas Dizaina diplomandu dienas (DDD).DDD programmu turpinās Modes mākslas apakšnozares studentu modes skate Ķīpsalas peldbaseinā,kā arī Komunikācijas pēcpusdiena, seminārs "Modes procesi" un modes skates kolekciju izstāde/šovrūmsLMA 2. korpusā. DDD izstādi un pasākumus laipni aicināts apmeklēt ikviens interesents!

Laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit 9 būs veltīts pasaules izziņai caur dabu 25.05.2017 16:39

Jau devīto gadu Latvijas Laikmetīgās mākslas centrsseptembrī rīko vērienīgāko ikgadējo laikmetīgās mākslas notikumu BaltijāSurvival Kit.Šogad tam dots nosaukums “Saiet ābolā *kokā* sēnē*ledājā*gliemežvākā*briedī* kanārijputniņā*sikspārnī” un tas būs vērsts uz pasaules uztveres paplašināšanuun mācīšanos no dabas.

Radošais vasaras simpozijs un glezniecības rezidence 23.05.2017 16:58

Šī gada 22. maijā Kuldīgā savu darbu sāks ikgadēja glezniecības rezidence, kas tiek veidota sadarbojoties, Latvijas Mākslas akadēmijai, Kuldīgas Novada pašvaldībai un Kuldīgas Mākslinieku rezidencei. Mākslas akadēmijas pasniedzēju, Andra Eglīša un Elīnas Zundes vadībā līdz trešajam jūnijam Kuldīgā, rezidencē uzturēsies un strādās sešpadsmit akadēmijas studenti. Šogad viņiem pievienosies pasniedzēja ar trīsdesmit gadu pieredzi Lucia Parma no Brēras skolas Milānā, Itālija. LuciaParma pasniedz zīmēšanu un savā darbā izmanto "intuitīvās zīmēšanas" metodes, ar kurām iepazīstinās Latvijas studentus. 27. maijā, LMA rektors Aleksejs Naumovs gleznos brīvā dabā kopā ar studentiem, atsevišķas meistarklases vadīs arī citi akadēmijas pasniedzēji.

Peldošais mākslas centrs "NOASS" uzsāk savu 19. sezonu 15.05.2017 15:42

Peldošais mākslas centrs “NOASS” 17. maijā uzsāk savu 19. sezonu ar trīs personālizstādēm - Gvido Kajona "Dzīvīte", Adelīnas Darviņas "Amerikas sapnis" un gleznotāja Ramusa ideālās pasaules meklējumiem mākslinieka piemiņas izstādē.

Daugavpils Marka Rotko centra zirgs top Liepājā 13.05.2017 11:35

Mākslinieku grupa tēlnieka Egona Peršēvica vadībā šobrīd Liepājā strādā pie lielformāta skulptūras, kas jūnijā tiks uzstādīta un atklāta Daugavpils cietoksnī kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra rīkotā II Starptautiskā tēlniecības simpozija uzvarētājdarbs.

Klajā laists jauns īslaicīgo mini tetovējumu komplekts “Māksla” 12.05.2017 09:14

Tuvojoties siltajai sezonai, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar zīmolu “TAADA.AADA” radījis īpašu suvenīru visiem mākslas mīļotājiem – īslaicīgo tetovējumu komplektu “Māksla”.

Ditas Lūses glezna ceļos uz Japānu 25.04.2017 11:23

Jau otro reizi Japānas galvaspilsētā norisinās plaša mēroga starptautisks mākslas konkurss Art Olympia 2017, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt talantīgus māksliniekus no visas pasaules. Šogad konkursam iesniegti vairāk kā 1700 darbu no 80 valstīm. Konkursu vērtē divas žūrijas – Japānas žūrija izvērtējusi savas valsts māksliniekus, atlasot finālam 80 darbus, un starptautiska žūrija, kura, izvērtējot māksliniekus no visas pasaules, atlasījusi finālam 100 mākslas darbus.

"SEB stipendija glezniecībā" piešķirta Kristapam Priedem 24.04.2017 16:09

2017. gada 20. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) par darbu "UNIVERSUM" (2017) tika apbalvots "SEB stipendija glezniecībā – Hipotēze" konkursa uzvarētājs - Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas 2. kursa students Kristaps Priede.

Aicina pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” Iniciatīvas programmai 24.04.2017 15:28

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību līdz 22. maijam pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2017” Iniciatīvas programmai.

Sevi piesaka divu atšķirīgu laikmetu mākslinieku duets: Jānis Borgs un Kaspars Groševs 21.04.2017 15:05

4. maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izstāžu cikla „Divdabis” ietvaros atklās divu laikmetu spilgtu mākslinieku Jāņa Borga (1946) un Kaspara Groševa (1983) izstādi.

Noskaidroti 10 LMA studenti, kuri radīs monumentālus glezniecības darbus uz Rīgas izglītības iestāžu fasādēm 20.04.2017 15:59

2017. gadā Rīgā tiks īstenotideviņi pirmsskolas un viens skolas fasādes apgleznojuma projekts. Sīvā konkursā tika nolemts, ka pirmsskolas fasādesšogad apgleznos Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti Kristīne Kutepova, Baiba Ābelīte, Miķelis Mūrnieks, Kaspars Iļjins, Ansis Rozentāls, Ella Mežule, Zahars Znaidjanovs, Jana Šandibina, savukārt skolas fasādi apgleznos Sabīne Ostrovska.

Miķelis Fišers radījis darbus 57. Venēcijas mākslas biennālei 19.04.2017 15:03

Šī gada Latvijas paviljona ekspozīciju „Kas slikts var notikt” 57. Venēcijas mākslas biennālē veidos Miķeļa Fišera radītie 16 kokgrebumi, lielformāta glezna un apjomīga gaismas un skaņas instalācija.
Darbi šodien uzsāks ceļu uz Venēciju, kur sāksies intensīvs darbs pie paviljona iekārtošanas.

Tikšanās ar mākslinieci no Lielbritānijas 19.04.2017 10:18

Sestdien, 22. aprīlī plkst. 12:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks tikšanās ar Ērinu Lauloru (Erin Lawlor) mākslinieci no Lielbritānijas.

Aicina uz feministiskās mākslas šovu un FEMBLOKS atklāšanu 13.04.2017 19:33

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz performanci „Feministiskās mākslas šovs” un tematiskā 12 feminismu piezīmju bloka „Fembloks” atvēršanu, kas notiks 22. aprīlī, plkst. 16.00 TV24 studijā, Blaumaņa ielā 32.

Nākamā lapa