Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:366, Did:0, useCase: 3


Klajā laists jauns īslaicīgo mini tetovējumu komplekts “Māksla”

Redakcija
Redakcija

Tuvojoties siltajai sezonai, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar zīmolu “TAADA.AADA” radījis īpašu suvenīru visiem mākslas mīļotājiem – īslaicīgo tetovējumu komplektu “Māksla”.

Jaunajā tetovējumu sērijā izmantoti fragmenti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma meistardarbiem, kas atrodami trīs muzeju – LNMM galvenās ēkas, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja – pastāvīgajās ekspozīcijās. Tetovējumu dizainu izstrādājusi māksliniece Kristiāna Kalniņa.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mini tetovējumu komplektu veido latviešu vecmeistaru audeklos sastopami sieviešu tēli – mākslinieku mūzas un modeles. Piemēram, “Princese ar pērtiķi” no apmeklētāju iecienītā Jaņa Rozentāla darba, “Meitene tautastērpā” no Jāņa Tīdemaņa gleznas, Kārļa Hūna “Jaunā čigāniete” un citas.

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA īslaicīgajiem tetovējumiem atlasītas 17. gadsimta Flandrijas mākslinieku krāšņo ziedu un augļu kompozīcijas, kas raisa asociācijas ar baroka perioda greznību, bagātību un izsmalcinātību. 17. gadsimta Flandrijas un Holandes Zelta laikmeta glezniecība ir muzeja kolekcijas lepnums.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumu sērijā pārstāv spilgtākie Latvijas grafikas, lietišķās mākslas un dizaina paraugi. Tetovējumu izlasē sevišķi izceļamas Anša Cīruļa etnogrāfisko rakstu interpretācijas un autora iemīļotais Laimas motīvs – latviešu tautumeitas tēls, Romana Sutas apgleznoto porcelāna šķīvju kompozīciju elementi, Jūlija Straumes tapešu un paklāju metos saskatāmas putnu stilizētas formas.

ROMANA SUTAS ĪSLAICĪGIE TETOVĒJUMI
Kā veltījums Romana Sutas 120. gadadienai tapis īpašs mini tetovējums, iedvesmojoties no meistara darbnīcā “Baltars” apgleznotā porcelāna šķīvja “Kāzas” (1927). Tajā izmantots fragments ar dejojošu pāri, ko autors bieži ieviesa arī citos mākslas darbos, variējot par seno latviešu kāzu tēmu.

ZĪMOLS “TAADA.AADA”
Latvijas zīmola “TAADA.AADA” specializācija ir īslaicīgie tetovējumi, kas pieejami tematiski daudzveidīgā sortimentā. Piedāvājumā ir etnogrāfiskās zīmes, Latvijas dzīvnieki un augi, dažādi vasarai veltītie dizaini, ko radījušas mākslinieces Kristiāna Kalniņa, Elita Patmalniece un Linda Gobeta.
Tetovējumi no “TAADA.AADA” ir brīnišķīgs suvenīrs no Latvijas, kā arī tie lieliski noderēs ikvienā saviesīgā pasākumā. Zīmējumi vienkārši uzklājami uz ķermeņa un pēcāk viegli nomazgājami. Patiks gan lieliem, gan maziem!

Īslaicīgo mini tetovējumu komplektus “Māksla” var iegādāties LNMM muzeju suvenīru veikalos, zīmola “TAADA.AADA” mājas lapā Wink - temporary tattoos, kā arī citās tirdzniecības vietās.