Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Svinēsim svētkus ar opereti četros Operetes Jaungada koncertos (+video)

Redakcija
Redakcija

Jau drīz – 27., 28., 29., un 30.decembrī plkst. 18 kultūras pilī Ziemeļblāzma (Rīgā, Ziemeļblāzmas ielā 36) notiks Operetes Jaungada koncerti No Rīgas līdz Vīnei ar plaši zināmu latviešu un aizrobežu operešu mūziku. Skatītājus priecēs solisti Evita Zālīte, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Artūrs Mangulis, Juris Vizbulis, Operetes dejotāji un orķestris Guntara Bernāta vadībā.

Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda vadītāja pauž: „Koncerta programma veidota ievērojot skatītāju izteiktās vēlēšanās, iekļaujot Latvijas operetes fonda veidoto izrāžu un Operetes festivāla muzikālā materiāla virsotnes, līdz ar to Jaungada priekšvakarā koncertos No Rīgas līdz Vīnei varēs baudīt latviešu un pasaules operešu klasiķu mūziku. Operetes Jaungada koncertus nu jau otro gadu veidojam kā gada noslēguma muzikālu sarīkojumu svētku noskaņai’’.

Šampanieša viegluma muzikālu dzirksti un valdzinājumu Jaunā gada priekšvakarā ļaus baudīt latviešu un pasaules operetes un mūziklu hiti. Tostarp Arvīda Žilinska Peld lielā jūrā lasis no operetes Dzintarkrasta puiši, Anneles valsis no Elgas Īgenbergas operetes Annele, Auces un Marijas duets no Imanta Kalniņa dziesmuspēles No saldenās pudeles, dziesmas no Raimonda Paula dziesmuspēles Pāri kas dabonas, skatītāju iemīļoti numuri no Franča Lehāra operetes Jautrā atraitne, Homonoja čardašs no Johana Štrausa operetes Čigānu barons, Tev pieder mana sirds no Franča Lehāra operetes Smaidu zeme, fragmenti no Žaka Ofenbaha operetes Perikola, Johana Štrausa mūzika u.c. Un kā jau ierasts mūsu gada nogales koncertos – arī ieskats gaidāmā jauniestudējuma Paula Abrahama džeziskās operetes "Balle Savojā" melodikā. 29. un 30.decembrī koncerta ieskaņā būs dzirdams jaunās paaudzes komponista, daudzsološi talantīgā Jēkaba Jančevska skaņdarbs Trakās dienas, kas uzburs stāstu par Ziemassvētku un Jaungada laika sajūtām un notikumiem.

Klausītāji dažādos koncertos varēs vērot dažādas skaņdarba interpretācijas. Piemēram, Arvīda Žilinska Mēness šonakt neaizmiedz 27.decembrī dziedās Dainis Skutelis, bet 30. decembrī Juris Vizbulis un 29. decembrī - Marlēna Keine, Anneles valsi 27., 28. decembrī dziedās Jolanta Strikaite, bet 30. decembrī – Marlēna Keine u.tml. Kā jau Jaungadā, iespējami pārsteigumi. Programma bagātināta ar dejām operetes dejotāju sniegumā.

27.decembrī - Jolanta Strikaite, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Anta Jankovska, Nauris Indzeris, Artūrs Mangulis
28.decembrī - Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Artūrs Mangulis, Anta Jankovska, Nauris Indzeris
29.decembrī - Evita Zālīte, Marlēna Keine, Anta Jankovska, Nauris Indzeris
30.decembrī - Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Anta Jankovska, Nauris Indzeris

Koncertus vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva, režisors Valdis Lūriņš, muzikālais vadītājs un Operetes orķestra diriģents Guntars Bernāts, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa.

Biļetes uz koncertiem No Rīgas līdz Vīnei pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot 3+ ģimenes karti, pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa Latvijas Operetes fonda informācijas tālruni 25123145.

Operetes jaungada koncertu video 2014./15. gadu mijā no Epadomi TV arhīva