Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Mūzikls visai ģimenei «Karlsons» būs skatāms VEF Kultūras pilī

Redakcija
Redakcija

Otrdien, 16.maijā, plkst.14 un 19 VEF Kultūras pilī notiks bērnu iemīļotā Operetes teātra iestudējuma – mūzikla visai ģimenei «Karlsons» - izrāde. Leģendārā skatuves darba autori ir Ārne Oits (mūzika) un Astrīda Lindgrēne (librets). Titullomā – Kārlis Rūtentāls, Brālītis – Megija Krista-Strautmane; pārējās lomās – Operetes teātra solisti un aktieri; muzikālo pavadījumu nodrošina instrumentālā grupa džeza pianista Madara Kalniņa vadībā.

Mūzikls “Karlsons” jeb stāsts par Brālīti un Karlsonu, kurš dzīvo uz jumta, ir sirsnīga, asprātīga un pārsteigumu pilna viesošanās pārdrošu fantāziju un bērnības sapņu pasaulē, kurā neiztikt bez azartiskas jandalēšanās, smalkmaizīšu čiepšanas, niekošanās ar tortītēm, staigāšanas pa jumtiem un dažnedažādiem citiem brīnumiem. Šī izrāde solās būt muzikāli aizraujošs piedzīvojums visai ģimenei - gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Lomās: Laura Purena-Kancāne, Tatjana Kalniņa vai Sabīne Krilova, Anastasija Dolgoņenko vai Elīna Avotiņa, Ingmārs Sikle, Adams Vaicis, Dāvids Loks vai Mārtiņš Gailis; aktieri - Elīna Bojarkina vai Sandija Dovgane un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi Patrīcija Kozlovska vai Henrijs Kozlovskis.

Aizraujošā muzikālā spēle ieved skatītāju daudzveidīgajā un krāsainajā fantāzijas pasaulē, un noteikti domāta visiem tiem, kuri nav aizmirsuši savu bērnību un sapņus. “Īsta pasaku grāmata – tā to savulaik novērtējis Ērihs Kestners –, kura domāta bērniem no astoņiem līdz astoņdesmit gadiem. Mēs izrādē esam pieturējušies pie šīs domas,” saka izrādes režisors Valdis Lūriņš, piebilstot, ka interesanti būs gan vismazākajiem, gan arī pieaugušajiem.

Karlsons lido atkal, un piedzīvojumi turpinās! Kaut arī vecāki Brālītim nopērk suni, lai viņš nejustos vientuļš, Karlsons tik un tā ir daudz labāks rotaļu biedrs, jo viņš allaž ir brīvs un neatkarīgs, pārdrošs un gatavs jebkādām rotaļām un draiskulībām. Šai spēlei un improvizācijai ir viens dzinējspēks – gan spēlētājos, gan skatītājos vairot enerģiju un prieku. «Es gribu priecāties, citādi nepiedalos!» saka Karlsons. Bet izrāde nav tikai jautrība un izklaide – tā māca draudzību, uzticēšanos, ģimenes vērtības, izpratni, empātiju un mīlestību.

Izrādi veidotāji: režisors Valdis Lūriņš, horeogrāfi Alberts Kivlenieks un Ieva Kemlere, scenogrāfs Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte. Īpašu “pipariņu” izrādei piešķir džeza pianista Madara Kalniņa vadītās instrumentālās grupas muzikāli elegantais pavadījums.

Biļetes uz izrādi var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā. Mazajiem skatītājiem nav vecuma ierobežojuma. Biļetes bērniem jāiegādājas no 4 gadu vecuma; arī tad, ja neaizņem atsevišķu sēdvietu. Biļešu cena: 12 – 20 EUR.
Vairāk informācijas: facebook.com www.operetesteatris.lv