Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Nākamnedēļ pie skatītājiem dosies mūzikls «Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās»

Redakcija
Redakcija

Jau nākamtrešdien, 20.decembrī, plkst.19 VEF Kultūras pilī Operetes teātra desmitās jubilejas zīmē gaidāma pirmizrāde – Latvijā pirmais multimediālais jukebox mūzikls «Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās» ar Raimonda Paula mūziku Matīsa Žilinska aranžējumā. Mūzikla libreta autore ir dramaturģe Dace Micāne-Zālīte, režisors – Mārtiņš Kagainis. Galvenajās lomās – dziedātāji Dināra Rudāne un Dainis Skutelis.

«Ar komponista Raimonda Paula dziesmām uzaug paaudzes. Ikviena viņa dziesma ir stāsts, kuru radošā komanda šajā mūziklā rada šodienas krāsās un dzīves jaudā. Rīga ir un būs satikšanās vieta – ne tikai dziesmā, bet arī dzīvē. Tikai jāļaujas tam notikt! Tepat Rīgā, Iļģuciemā, Mežrozīte plaukst ik brīdi. Ieklausies: vai dzirdi zieda elpu? Varbūt arī tavā dārzā sāk ziedēt Mīlestība?» teic izrādes libreta autore Dace Micāne-Zālīte.

Savukārt dziedātāja Dināra Rudāne, kurai topošajā mūziklā uzticēts atveidot galveno varoni Evu, atzīst: «Tas ir pirmais mūzikls, kurā piedalos. Ar Maestro Raimondu Paulu sadarbojos diezgan sen, tāpēc priecājos no visas sirds par šo piedāvājumu un tāpēc tam piekritu. Maestro mūzikā ir dzīve, gaisma, nesamākslotība un daudz mīlestības. To dziedāt ir absolūta bauda!»

Mūzikla pamatā ir dramaturģes Daces Micānes-Zālītes jaunradīts librets – romantisks stāsts par divu cilvēku satikšanos – Viņš (Dainis Skutelis) nedaudz dzīves nomocīts, un Viņa (Dināra Rudāne) ir dzīves izvēles, radošās karjeras meklējumos. Caur drāmu abi nonāk pie piedošanas un laimīgām beigām, draudzības un mīlestības. Atbilstoši žanra specifikai Maestro Raimonda Paula populārās melodijas: «Laternu stundā», «Nepārmet man», «Mežrozīte», «Tumši zilā», «Cik klusa nakts», «Undīne» u.c. ar dzejnieku Jāņa Petera, Alfrēda Krūkļa, Leona Brieža, Dagnijas Dreikas un Dainas Avotiņas vārdiem krāšņā Brodvejas džeza stilistikā aranžējis jaunais, talantīgais džeza pianists, improvizators, komponists Matīss Žilinskis, kurš pats arī piedalīsies izrādē – pie klavierēm instrumentālā ansambļa sastāvā.

Iestudējuma patroni ir Robins un Ieva Hulli (Hull). «Raimonds Pauls ir Latvijas vispopulārākais un pazīstamākais latviešu komponists. Viņš ir dzīva leģenda, kura mūzika skan ne tikai Rīgā, bet arī cilvēku sirdīs no Almati līdz Tallinai un no Varšavas līdz Sanktpēterburgai. Viņa melodijas ģeopolitiskā neprāta laikmetā atgādina, ka cilvēcei ir kopīgas saknes un, ka kultūra būvē saprašanās tiltus tur, kur tos nodedzina politika,» uzsver Robins.

Maestro Raimonda Paula un tekstilmākslinieces Edītes Pauls Vīgneres tēvs Voldemārs un vectēvs Ādolfs Pauli bija stikla pūtēji Iļģuciema stikla fabrikā. Pagājušā gadsimta 60. gados gandrīz visa Iļģuciema mazstāvu apbūve tika nojaukta, un tās vietā uzceltas padomju laika blokmājas. Pazuda pat veselas ielas, arī mazā Nordeķu ieliņa, kur kādreiz atradās Paula vecāku māja taču Nordeķu parka zaļums vilina joprojām... Mūzikls būs kā dzīva Rīgas pastkarte.

Lomās arī Kārlis Rūtentāls, jaunie mūziklu dziedātāji – aktieri Toms Kalderauskis, Austra Elza Kozuliņa. Edvards Grieze, Maija Punka, Sarma Liede, Emīls Gilučs u.c. Izrādē piedalīsies arī dejotāji Zane Prokofjeva, Asnate Rikse, Rolands Šteinbergs, Kārlis Kemlers un instrumentālais ansamblis Matīsa Žilinska vadībā. Jāpiebilst, ka jukebox mūzikla analogs ir, piemēram, populārais mūzikls «Mamma mia!».

Izrādes radošā komanda: muzikālais vadītājs, aranžētājs, pianists – Matīss Žilinskis, režisors – Mārtiņš Kagainis, dramaturģe – Dace Micāne-Zālīte, horeogrāfe – Ieva Kemlere, scenogrāfe – multimediju māksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece – Antra Hanna Elerta («Cinnamon»), grima māksliniece – Liāna Repule, gaismu mākslinieks – Ivars Vācers, projekta radošā direktore – Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Mūzikls «Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās» būs skatāms:

20.decembrī plkst.19 Rīgā, VEF Kultūras pilī
14.februārī pl. 19 Alūksnes novada Kultūras centrā
16.februārī plkst19 Valkas pilsētas Kultūras namā
3.martā plkst.17 Jelgavas Kultūras namā
8.martā plkst. 19 Latgales vēstniecībā GORS
26.martā plkst.19 VEF Kultūras pilī
19.aprīlī plkst. 19 Koncertzālē Cēsis
21.aprīlī plkst.17 Ventspils teātra namā «Jūras vārti»

Biļetes var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/pe...

Vairāk informācijas: facebook.com/OperetesTeatris, operetesteatris.lv