Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Cēsīs izskanēs Operetes teātra teatralizētā koncertprogramma «Musique d'amour»

Redakcija
Redakcija

13.oktobrī plkst.19 koncertzālē «Cēsis» izskanēs Operetes teātra teatralizētā GALĀ programma "Musique d'amour" (Mīlestības mūzika) Vīnes noskaņās – mūzika par mīlestību; tā iepriecinās un ļaus piedzīvot estētiski muzikālu svētku prieku. «Šī programma ir kā dzīves krāšņuma apliecinājums un mīlestības eksplozija,» saka koncerta veidotāji.

Aicinot apmeklēt koncerrtprogrammu «Musiq d’amour» Cēsīs, Operetes teātra valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska pauž: «Laikā, kurā šobrīd dzīvojam, mēs jau salīdzinoši ilgu laiku skaudrāk kā jebkad agrāk saprotam, ka ir ārkārtīgi svarīgi saglabāt līdzcietību, cilvēcību un spēju sadzirdēt un mīlēt vienam otru. Mīlestība ir dzīvības kodols, dzīvotspējas eliksīrs, kas rada dzīvesprieku un piešķir mūsu dzīvei vērtību un jēgu. Mūsu koncerta vadmotīvs ir mīlestības mūzika kā iedvesmas un stiprinājuma avots, kā dzīvesprieka un mīlestības eksplozija iepretim pasaulē notiekošajam, tādēļ arī šajā koncertā Operetes teātra komanda būs līdzās ukraiņu tautai ne tikai sirdī un darbos, bet arī mūzikā. Mūsu koncerta īpašā viešņa – jau skatītāju iemīļotais ukraiņu soprāns Mariana Bodnara.»

Koncertā piedalīsies izcili solisti: operdīva, vairākkārtēja Lielās Mūzikas balvas laureāte Sonora Vaice (soprāns), Anta Jankovska (soprāns / Itālija), Laura Purena-Kancāne (soprāns), Mariana Bodnar (soprāns / Ukraina), Alfr. Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkne Patrīcija Kozlovska (soprāns), Dainis Skutelis (tenors), Dainis Kalnačs (tenors), Nauris Indzeris (baritons) un vijolnieks Raimonds Ozols. Pie Operetes teātra simfoniskā orķestra diriģenta pults starptautiski regulāri koncertējošais Atvars Lakstīgala.

Cēsu koncerta gaidās pārdomās dalās arī viena no Operetes teātra vadošajām solistēm Sonora Vaice: «Šobrīd dzīvojam ļoti samezglotā un sabiedrību šķeļošā laikā. Tāpēc mēs labprātāk meklējam tiltus, kas spētu saliedēt. Mūsu tilts ir mūzika. Tā cilvēkus nedala kastās un nešķiro, jo dzimusi kā brīva gara un prāta auglis. Šajā koncertā uz skatuves būsim kopā ar mūsu brīnišķīgajiem ukraiņu kolēģiem, tādējādi ne tikai atbalstot viņus, bet arī sniedzot klausītājiem iespēju novērtēt maģisko un mīlestības pilno mūzikas valodu.»

Ar visiem operetes žanra komponentiem – dziesmu, deju, runātiem dialogiem, asprātīgu humoru, mākslinieki Operetes teātrim raksturīgā ekspresīvā izteiksmes manierē radīs īstu svētku piedzīvojumu, ko papildinās skatuves noformējums, multimediji un skaistie, greznie solistu tērpi, kas atbilstoši programmai tiks mainīti.

Skanēs skaistākās operešu ārijas un dueti, fragmenti no publikas iemīļotākajām Operetes teātra izrādēm un populāras operešu mūzikas literatūras: fragmenti no Franča Lehāra operetēm «Jautrā atraitne», «Grāfs fon Luksemburgs», «Paganīni», «Skaista ir pasaule», «Džūdita», «Smaidu zeme», Lelles Olimpijas ārija no Žana Žaka Ofenbaha operas «Hofmaņa stāsti», fragmenti no Karla Cellera operetes «Putnu pārdevējs», Imres Kalmāna operetes «Silva. Čardaša karaliene», Karla Millekera operetes «Laupītājs Gasparone», Johana Štrausa operetes «Čigānu Barons», Čarlza Lekoka operetes «Roka uz sirds», Imres Kālmāna operetēm «Silva», «Mārica», Roberta Planketa operas «Korneviļas zvani» un Vitorio Monti «Čardašs», kā arī muzikāli ukraiņu mūzikas pārsteigumi.

Koncerta veidotāji: horeogrāfes Olga Spridzāne un Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece Elīna Milta-Niedrāja, scenogrāfe Rasa Cirvele, grima māksliniece Liāna Repule, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā Īsta biļešu paradīze - biļetes uz vairāk nekā...

Biļešu cenas: 15 – 25 EUR. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem 20% atlaide un ar Goda ģimenes apliecību (3+ Ģimenes karti) - 40% atlaide.

Informācija par koncertu un māksliniekiem: https://www.facebook.com/OperetesTe... OPERETES TEATRIS - JAUNUMI