Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Operetes mākslinieces atklāj noslēpumus, kā uzturēt savu veselību un būt možam pavasarī (+VIDEO)

Redakcija
Redakcija

Ziemas beigas un pavasara sākums ir tieši tas laiks, kad organisms tiek pakļauts nelabvēlīgai ietekmei. Ietekmējošie faktori var būt gan pavasara sesija, gan gripas laiks un tautā pazīstamā „pavasara depresija”. Par to, kā cīnīties ar stresu, nogurumu, un kā pasargāt imunitāti, stāsta jauniestudētās Paula Ābrahama operetes „Balle Savojā” trīs daiļās mākslinieces – Anta Jankovska, Marlēna Keine un Valērija Koļago.

Mākslinieces stāsta par to, kā cīnās ar stresu pirms uzstāšanās, šīs metodes noteikti var pielietot arī cita veida stresa mazināšanai.
Savu stresa pievarēšanas noslēpumu stāsta Marlēna Keine: Uztraukums ir normāls stāvoklis pirms iziešanas uz skatuves. Man svarīga ir motivācija, kāpēc es vispār nodarbojos ar mūziku. Mans moto vienmēr ir bijis - Lai mana balss skan Dievam par godu un cilvēkiem par svētību. Kad saprotu kādēļ mērķi man pašai ir vieglāk būt mierīgai un pareizi sagatavoties. Lai mazinātu jau tā saspringto gaisotni pirms izrādes man svarīgs ir miegs un atpūta manam ķermenim un garam. Cenšos tajā dienā nerunāt, lieki netērēt savus spēkus un būt pati ar sevi mierīgi atkārtojot nošu materiālu un prātā izdziedot visas frāzes.

Par savu pieredzi stāsta Anta Jankovska: Pirms uzstāšanās stress ir viens no vispatīkamākajiem stresa veidiem, nezinu vai pret to ir kā īpaši jācīnās Ja esmu vesela, labi izgulējusies un labi iedziedājusies, tad parasti tas man problēmas nesagādā. Es ļoti mīlu atrasties uz skatuves, un darba procesā tieši uzstāšanās noteikti ir vispatīkamākais un mazāk stresainais posms!

Labu ieteikumu stresa uzvarēšanai pastāsta Valērija Koļago: Pirms katras uzstāšanās stress ir atšķirīgs, manuprāt, labi palīdz, ja izdodas saglabāt siltas rokas un vēl viegla masāža.

Operetes aktrises pastāsta arī savu „slepeno recepti”, kā pasargāt savu imunitāti gripas laikā.

Noderīgu padomu imunitātes stiprināšanai stāsta Marlēna Keine: Imunitātes stiprināšanai dzeru medu kopā ar ingveru un citronu vismaz pāris krūzītes dienā, tāpat arī svaigi spiestas sulas – greipfrūtu, apelsīnu, burkānu. Krustnagliņas dažkārt izmantoju kā konfektes, kas atbaida baciļus. Ja mājās kāds ir saslimis, biežāk vēdinu istabu un sagriežu smalkos gabaliņos ķiplokus uz šķīvja un turu istabā, lai cīnās ar baciļiem.

Par to, ko dara, lai pasargātu savu imunitāti Anta Jankovska stāsta: Es savu imunitāti sargāju ne tikai gripas laikā, bet arī cauru gadu! Latvijā man ir gadījies izslimot ļoti nepatīkamus vīrusus mana foniatre Līga Logina zina, ka ar mani nav joka lieta. Ja saslimstu, esmu atklājusi lielisku uztura bagātinātāju Baobab Life, kas protams vislabākos rezultātus dod ja to lieto ilgstoši. Gandrīz ik vakaru dzeru svaiga ingvera uzlējumu. Vēl, lai kur es brauktu, man vienmēr līdzi ir deguna sprejs ar hialuronskābi un sūkājamās konfektes ar tā saukto dziedātāju zāli, ko latviski dēvē par ārstniecības žodzeni.

Savus praktiskos padomus iesaka citiem arī Valērija Koļago: Gripas un citu vīrusu laikā ir labi ejot sabiedrībā turēt mutē pipara graudu vai ingvera gabaliņu, tas aizsargā elpceļus no vīrusa „ieligzdošanās”. Vēl tiek praktizēts, kāda dzīvesgudra ķīmiķa padoms, kad sākas vīrusu epidēmijas, var uz šalles vai krādziņas uzpilināt kādu pilienu joda, tad esi pasargāts, bet tas, protams, ja šalle ir tumša, kuru šāda profilakse nesabojās.

Ar pavasara nogurumu katrs cīnās, kā vien māk, taču citam pavasaris asociējas ar kaut ko priecīgu.

Domīgi stāsta Marlēna Keine: Pavasara depresija – tādai īpaši laika nav, bet nogurumiņš ir jūtams un tad cenšos vairāk pastaigāties svaigā gaisā un pasportot, kā arī palutinu sevi ar pusstundas dienas miedziņu.

"Kas ir pavasara depresija?" šādi reaģē Anta Jankovska, sakot: Man ir pavasara prieks, nav skaistāka gadalaika par pavasari, man varētu būt tā sauktā ziemas depresija, īpaši mūsu platuma grādos kad debesis ilgstoši ir pelēkas un saulīti nemaz neredz.

Savus padomus izstāsta Valērija Koļago: Manuprāt, pavasara depresiju labi „ārstē” ik rīta augļu un dārzeņu zaļie kokteiļi – šī tagad ir modes lieta un labi apvieno sevī tādus jēdzienus kā garšīgi, svaigi un, protams, arī dzīvu vitamīnu deva. Ir daudz dažādu recepšu, bet domāju labāk maksimāli pieturēties pie ekoloģisku izejvielu izvēles – Latvijas āboli, ķirbji, dzērvenes, smiltsērkšķi, medus, vasarā saldētas ogas un zaļumi. Vēl pavasara nogurumu efektīvi kliedē pastaigas pie dabas - koša šalle, mīļākie siltie zābaki un prom p dabas takās, jo biežāk jo labāk! Ja vēl ir kāds draugs ar ko labi izsmieties, pavisam droši, ka atgriežoties jutīsies LABI.

Veselīgu un sajūtās dzirkstošu pavasari vēl Latvijas Operetes fonds, KultūrasVēstis.lv un epadomi.lv!

Ieplāno jau tagad došanos uz kādu no Latvijas Operetes fonda krāšņajām izrādēm - www.operetesfonds.lv - daiļie mākslinieki noteikti pratīs Tevi iedvesmot pavasara mundrumam!

Atgādinām, ka jau pavisam drīz - 13. martā - pirmizrādi piedzīvos leģendārā Paula Ābrahama operete „Balle Savojā”.
Sadarbībā ar EpadomiTV piedāvājam video ieskatu ģenerālmēģinājumā: