Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 3


Vienu no pēdējām reizēm VEF Kultūras pilī tiks izrādīta operete Balle Savojā

Redakcija
Redakcija

Operetes teātris saviem skatītājiem 15. oktobrī piedāvā iespēju vienu no pēdējām reizēm noskatīties Paula Abrahama opereti “Balle Savojā”. Dejas - valši, tango, džezs un klasika vienuviet spīdošā meistardarbā, kas uz pasaules skatuvēm gozējas jau kopš skandalozās pirmizrādes Berlīnē 1932. gadā. Operetes cienītājiem Latvijā operete tiek izrādīta kopš 2016. gada 13. marta.

Operetes “Balle Savojā” pirmizrāde Berlīnē tālajā 1932. gadā izraisīja īstu skandālu. Neko tādu Berlīnes skatuve vēl nebija pieredzējusi – jauneklīga, deju piesātināta, krāšņa un enerģiska operete. Tāda, kas atšķiras no tā laika ierastajām - klasiskajām operetēm. Šajā partitūrā romantiski valši mijas ar komplicētām ritma struktūrām, džeza stilistiku, kā arī tango melodijām, lietota neierasta instrumentācija, mūsdienīgi risinājumi, bet jūtama arī klasisku vērtību klātbūtne, ungāru čigānu melodijas, kas tiek savītas profesionāli uzrakstītā un bezgala asprātīgā libretā. Komponista Paula Abrahama dzīvesstāsts ir viens no intriģējošākajiem stāstiem operetes vēsturē, jo Abrahams par vienu no Veimāras republikas populārākajiem un veiksmīgākajiem komponistiem kļūst tikpat kā vienas izrādes laikā. Viņa mūzika īsā laikā ieguva milzīgu popularitāti un arī šobrīd viņa operete “Balle Savojā” turpina savu uzvaras gājienu visā pasaulē.

Operetes “Balle Savojā” sižets risinās dekadences laikā Veimāras Vācijā. Šajā laikā sieviete sabiedrībā kļūst par “cilvēku” ar savām tiesībām un domām, nevis tikai sava vīra sievu. Izrāde ir par cilvēka brīvību, kas ir neatkarīga, līdztiesīga un brīva neatkarīgi no dzimuma. Vēl nesen salaulātais pāris Aristīds un Madlēna atgriežas no medusmēneša, kad jaunais vīrs saņem telegrammu no savas bijušās mīļākās, daiļās džeza dziedātājas Tangolitas, kurai viņs reiz ir apsolījis, ka atsauksies, kad vien viņa aicinās. Tālāk risinās pārpratumiem, greizsirdības un viltību pilni notikumi, kas visus operetes varoņus aizved pie kārotā – katrs iegūst to, ko sirds ir vēlējusies.

Aizraujošajās lomās iejutīsies Operetes teātra solisti Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Irma Pavāre, kā arī aktieri Jānis Kirmuška, Klāvs Mellis, Kārlis Tols, operetes dejotāji, koris un orķestris diriģenta Normunda Vaiča vadībā. Iestudējuma režisors Gundars Silakaktiņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts, producente un organizatore Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Izrāde 2 cēlienos, ilgums 2 stundas un 25 minūtes.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/event...
Piemērojam atlaides kolektīviem 20+, uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem.

Joprojām turpinām aicināt parakstīties par Operetes teātra atjaunošanu Latvijā. Līdz šim par pastāvīgu teātra mājvietu un stabilu bāzes finansējumu parakstījušas vairāk kā 5000 personas (gan portālā “Mana balss”, gan klātienē). Aicinām arī Jūs atstāt savu balsi: https://manabalss.lv/atjaunosim-ope...