Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 3


Zobu ābece. Sniegbalta smaida atslēga

Redakcija
Redakcija

Ja cilvēks pats nerūpēsies par savu veselību, tad viņa vietā to nevarēs paveikt ne ārsts, ne arī visattīstītākās mūsdienu tehnoloģijas.
Ikvienam bērnam zināmo patiesību – divreiz dienā jātīra zobi – neviens vēl nav atcēlis. Tā ir veselīga mutes dobuma ābece.

Neraugoties uz to, ka reklāmu pārmērīgais daudzums un uzstājīgums nereti izsauc iekšēju pretestību, „Colgate” un „Blendamed” klipos paustais ir patiesība.
Ikdienā kariesa profilaksei neko labāku par zobu pastu un zobu tīrāmo diegu cilvēki nav izdomājuši. Tiesa gan, tas attiecas arī uz mazāk pazīstamām pastām, kuru parādīšanās aptieku un lielveikalu plauktos iespējama tikai pēc obligātās kvalitātes kontroles.
Gluži kā jebkurā citā atbildīgā lietā arī zobu pastas izvēlē jāņem vērā cilvēka psihes īpatnības. Ja jūs visu mūžu lietojat „Lacalut” un jums ir gan svaiga elpa, gan sniegbalti zobi – turpiniet to darīt arī tālāk. Un tomēr stomatologi iesaka laiku pa laikam mainīt zobu pastu.

Ilgstoši lietojot vienu zobu pastu, var rasties pierašana, tas savukārt mazina pastas efektivitāti. Šī iemesla dēļ, kad esat izlietojis viena ražotāja pastas tūbiņu, paeksperimentējiet – atbalstiet citu ražotāju.

Labā ziņa dažādu neparastu rotaļlietu cienītājiem – drīkst, pat ieteicams, tīrīt zobus ar elektrisko birstīti. Taču pirms vannasistabā ieviest progresu, pakonsultējieties ar stomatologu. Viņš pateiks, vai zobu emalja un smaganas ir gatavas šādai tīrīšanai divreiz dienā vai tomēr pietiks ar elektriskās birstītes izmantošanu vienreiz dienā.

Jebkurā gadījumā ievērojiet ierīces lietošanas instrukciju; ja rakstīts netīrīt zobus ilgāk par divām minūtēm – nestādiet rekordus.

Jūs pakonsultējāties ar stomatologu, iesākāt tīrīt zobus ar elektrisko birstīti, taču smaganas sāka asiņot? Ja asiņošana novērojama tikai divas līdz trīs dienas – tas ir normāli.

Taču ja šis process ieilgst, tad ir pilnīgi iespējams, ka esat sev diagnosticējis parodontīta sākumstadiju – visizplatītāko zobu slimību uzreiz aiz kariesa. Smaganu asiņošana kā reiz ir šīs slimības pirmā pazīme.
Ja parodontītu neielaiž un laikus meklē speciālista palīdzību, to ir iespējams izārstēt bez sāpēm! Arī maciņā netiks iecirsts liels robs.

Nepasliktiniet situāciju! Noskaidrojāt problēmu – risiniet to nekavējoties!

Konsultēja – ārsts Leonīds Veļkovičs (stomatoloģijas centrs „Brīvības, 103“. Tālr.: 67379889, 29249165).