Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:255, Did:0, useCase: 3


Amerikāņu diēta "minus dinner"

Viens no visplašāk izplatītajiem paņēmieniem novājēšanai, ko praktizē gan sievietes gan vīrieši, kas cieš no liekā svara, ir neēst pēc sešiem vakarā jeb citiem vārdiem sakot - amerikāņu diēta "minus dinner". Šo metodi lieto gan mājsaimnieces, gan biznesa cilvēki, gan jaunieši un pat vecmāmiņas un vectētiņi. Par to raksta žurnālos un runā televīzijā. Galu galā, to iesaka mūsu draugi....

Un šī metode tiešām strādā. Visiem zināms, ka pēc sešiem vakarā ledusskapim priekšā jākar atslēga, taču ne visiem zināms, ka diēta "minus dinner" patiesībā nosaka atteikšanos no ēdiena jau no pulkstens pieciem vakarā.
Tomēr diētas izstrādātāji, par laimi, neliek to darīt katru dienu. Pēc viņu domām, ir pilnīgi pietiekami, ja no vakariņām atteiksieties piecas dienas no septiņām nedēļā.

Kā atbrīvoties no liekā svara ar diētas "minus dinner" palīdzību

Dietologi apgalvo, ka tamlīdzīga atturēšanās no ēdiena vakara stundās palīdz atbrīvoties no līdz pat 14 kilogramiem liekā svara mēnesī. Ņemiet vērā- tieši no liekā svara, tā kā šī metode ļauj svaru pietuvināt optimālajam jūsu augumam piemērotajam svaram, nevis vēlamajam.

Par un pret diētu

Šī novājēšanas metode noteikti būs piemērota tiem, kas pirmo reizi ir aizdomājies par svara samazināšanu, tā kā "minus dinner" neliek atteikties no iemīļotiem produktiem, kā arī nepieprasa badoties. Ja jums ir paradums pavadīt vakarus uz dīvāna pie televizora vai datora ekrāna ar čipsu paciņu vai sviestmaižu šķīvi, tad šī diēta ir jūsu laimīgā iespēja atgriezties pie pareiza ēšanas režīma .

Diemžēl, galvenais diētas nosacījums- neēst pēc pieciem vakarā- neņem vērā individuālo cilvēka dienas režīmu. Kāds jau pulktens desmitos redz trešo sapni, bet cits dodas gulēt tikai tad, kad jau aust rīts. Ja jūs esat pieraduši pavadīt vakarus ražīgi darbojoties vai arī pstrādājat naktsmaiņās, badošanās pēc pieciem būs diezgan neizturama. Visdrīzāk, jūs tomēr novājēsiet, bet pārkārtojoties vielmaiņas procesiem tauki sadegs daudz lēnāk, nekā tad, ja jūs paēstu vieglas vakariņas trīs stundas pirms gulētiešanas.

Visbeidzot, ja jūs plānojat apvienot šo diētu ar fizisku slodzi (sportu), ņemiet vērā, ka optimālais laiks treniņiem ir rīts. Tikai tādā veidā jūs varēsiet atgūt zaudēto enerģiju. Vakara treniņi tikai saasinās bada sajūtu. Vēl vairāk- neuzņemot olbaltumvielu rezerves pēc aktīvas slodzes, jūs paaugstināsiet traumu rašanās risku.

Kā pareizi ēst

Saskaņā ar diētu "minus dinner" jums jāaizmirst par sviestu, piena produktiem ar augstu tauku saturu, čipsiem, treknu gaļu un citiem produktiem, kam ir augsts tauku saturs. Nav ieteicams lietot koncentrātus un pusfabrikātus. Pēc iespējas vairāk jāēd augļi, īpaši ananāsi un greipfrūti, kas veicina tauku dedzināšanu. Jūsu pēdējai ēdienreizei plkst. 17:00 jāsastāv no viegli sagremojamiem produktiem.

Tā būtu jāizskatās pareizi sastādītai "minus dinner" dienas ēdienkartei:

Pirmās brokastis: biezputra no rupja maluma graudiem, kurai pievienota tējkarote jebkuras augu eļļas un viens auglis.

Otrās brokastis: 100 g biezpiena un viens auglis.

Pusdienas: dārzeņu zupa, gaļa vai zivs ar jebkādām piedevām, izņemot treknas mērces.

Vakariņas: augļu salāti un glāze kefīra.

Ja esat pieraduši ēst trīs, nevis četras reizes dienā, varat izmantot sekojoso shēmu:

Brokastis: biezpiens ar tauku saturu 9%, grauzdēta maizes šķēle ar ievārījumu un krūzīte kakao.

Pusdienas: dārzeņu zupa, dārzeņu salāti (var būt arī ar krējumu), cepts vistas šķiņķis.

Vakariņas: kltēti augļi un glāze kefīra.

Izmantojiet diētu "minus dinner", lai atbrīvotos no sliktā ieraduma pārēsties vakarā, kā arī, lai pārkārtotu savu organismu un pieradinātu to pie racionāla un veselīga ēšanas režīma.