Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:408, Did:0, useCase: 3


Adīts rotaļu pērtiķītis

Tu pati vari izgatavot mīļu rotaļlietiņu savam mazulim. Derēs jebkuras krāsas dziju pārpalikumi. Tāpat nepieciešamas būs 2. vai 3. nr. adāmadatas, tamboradata un nedaudz pacietības.

Pirmā detaļa, kas jums jāuzada, ir pērtiķīša vēders. Tam uzmetiet 52 valdziņus un adiet labiskajā adījumā 96 kārtas. Adījumu pārlokiet uz pusēm un sašujiet tā, lai sākuma uzmestie un beigu norauktie valdziņi būtu kopā. Aizšujiet arī detaļas lejasdaļu. Tad piepildiet vēderiņu un augšdaļā savelciet to. Pildījumam ļoti labi noder nolietotu spilvenu saturs.

Nākamo adiet galvu. Uzmetiet 54 valdziņus un adiet 68 kārtas. Gatavo detaļu pārlokiet, sašujiet un piepildiet tieši tāpat kā vēderiņu ar tādu atšķirību, ka galvai jāsavelk gan detaļas apakšdaļa, gan augšdaļa.

Tad adiet rociņas un kājiņas. Katrai detaļai uzmetiet pa 24 valdziņiem. Kājiņām jāada 48 kārtas, savukārt rociņām - 38 kārtas. Malas sašujiet kopā, piepildiet un piešujiet pie ķermeņa.

Tagad laiks ķerties pie tamboradatas, lai pērtiķītis varētu redzēt, dzirdēt un runāt. Tātad jānotamborē austiņas, actiņas un mute. Austiņas un purniņu tamborējiet pēc 1.shēmas, bet muti un pēdiņas - pēc 2.shēmas.

Pērtiķīti var arī apģērbt. Atkarībā no tā, vai vēlaties pērtiķu zēnu vai meiteni, adiet lencīšu bikses vai lencīšu svārciņus.

Autori: Iveta Apškrūma un Vaira Vilkāja