Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:70, Did:0, useCase: 3


17 idejas un 5 frāzes pašpalīdzībai

Redakcija
Redakcija

Kad tēvs glāsta dēlam muguru, lai palīdzētu aizmigt pēc slikta sapņa; kad māte tur raudošu bērnu un maigi noskūpsta viņa pieri; kad tēvs uzmanīgi klausās meitas stāstā par notikušo skolā, kas viņu apbēdinājis, - tie ir emocionāli atvērti vecāki. Viņi ne tikai nomierina savus bērnus, bet arī māca, kā nomierināties pašam.

Svarīga sastāvdaļa

Tagad iztēlosimies emocionāli nevērīgus vecākus. Viņi mēdz būt dažādu veidu. Piemēram, viņi var būt aizņemti tikai ar sevi, un tāpēc vienkārši nepamana sava bērna vajadzības. Vai arī viņi var būt satriecoši labi vecāki visās redzamajās jomās, palīdzot īstenot bērna materiālās un izglītības vajadzības, vienlaikus ignorējot mazāk redzamo, bet tik ļoti nepieciešamo - emocionālo dzīves sastāvdaļu.

Padomājiet par vecākiem, kuri strādā vairākos darbos, cenšoties noturēties virs ūdens. Padomājiet par vecākiem, kuri nezina, kā nomierināties, un tāpēc nevar nomierināt savus bērnus. Vai arī padomājiet par cilvēkiem, kuri vienkārši nepievēršas emociju pasaulei. Visi šie vecāki, kaut arī dažādu iemeslu dēļ, nespēj adekvāti reaģēt uz savu bērnu emocionālajām vajadzībām.

Veselīgās metodes

Pašpalīdzībā nav nekā grūta un sarežģīta. Šīs prasmes, tāpat kā citas, var iemācīties un apgūt. Lai noteiktu efektīvas pašpalīdzības metodes, pirmais, kas var palīdzēt, ir atcerēties bērnību. Kas toreiz kalpoja par tavu mierinājumu?

Esi piesardzīgs, izlemjot par metodi. Pārliecinies, ka tā tev nekaitē. Piemēram, alkohols, iepirkšanās un ēšana var šķist ātri un labi risinājumi, taču tos nekad nevajadzētu izmantot, lai nomierinātos. Tie var radīt vēl vienu problēmu - atkarību.

Tālāk nosaukti daži veselīgas pašpalīdzības metožu piemēri, kurus efektīvi izmantojuši citi. Izlasi sarakstu un atstāj tikai tos, kas palīdz tev. Pēc tam papildini ar savām pašpalīdzības idejām un izmanto, kad vien nepieciešams.

Pašpalīdzības idejas

1. Ieiet smaržīgā putu vannā.
2. Pagatavot tasi nomierinošas tējas.
3. Ieiet dušā.
4. Klausīties iecienīto mūziku un iepriekš sagatavot atskaņošanas sarakstus, kas piemēroti konkrētam noskaņojumam.
5. Nomazgāt, iztīrīt transportlīdzekli.
6. Pasportot: skriešana, riteņbraukšana utt.
7. Uzkopt dzīvokli, mazgāt grīdas un noslaucīt putekļus.
8. Pārkārtot mājokli.
9. Uzspēlēt mūzikas instrumentu.
10. Pagatavot iecienīto ēdienu.
11. Pavadīt laiku kopā ar savu mājdzīvnieku.
12. Vienkārši doties pastaigā.
13. Piezvanīt draugam vai draudzenei.
14. Apgulties zālē un vērot mākoņus.
15. Naktī dodies ārā un lūkoties zvaigznēs.
16. Noskatīties labu filmu.
17. Apsēsties klusā vietā un meditēt.

Svarīga pašpalīdzības sastāvdaļa ir saruna ar sevi. Tā ir visnoderīgākā un universālākā no visām metodēm. Tā burtiski ir runāšana ar sevi par sevi par savām nepatīkamajām sajūtām. To var izdarīt savā prātā, jebkurā sev ērtā vietā un veidā, varbūt ar mūziku fonā u.tml.

5 labas frāzes pašpalīdzībai

1. "Tās ir tikai emocijas, un tā neturpināsies mūžīgi."
2. "Tu taču zini, ka esi labs cilvēks."
3. “Tu centies, cik vien spēji, bet šoreiz tas nedarbojās. Nākamreiz mēģināsim vēlreiz."
4. "Arī tas pāries."
5. “Man jāsaprot, ko es varu mācīties no šīs situācijas. Ko ņemt vērā nākotnē, ar ko samierināties un no kā atvadīties uz visiem laikiem.”

Iespējas ir bezgalīgas, tās jāizvēlas atkarībā no situācijas un tā, kā jūties. Lai tavs metožu saraksts ir dinamisks un var mainīties - atmet metodes, kas pārstāj darboties tavā labā, un pēc vajadzības pievieno jaunas.

Ieteica psihologs Staņislavs Malaņins