Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 3


8 padomi, kā efektīvi pārvaldīt savu virtuālo naudu

Redakcija
Redakcija

Maksājumu karte, kredītkarte ne tikai aizstāj skaidras naudas glabāšanu un pārnēsāšanu, bet kļuvušas arī par būtisku mūsu personīgā budžeta plānošanas un pat palielināšanas instrumentu. Banka Citadele atklāj 8 veidus, kā ar maksājumu un kredītkaršu palīdzību efektīvāk pārvaldīt savus līdzekļus.

Ne vairāk par trīs kartēm

Izvērtē, cik maksājumu kartes, kredītkartes Tev tiešām ir nepieciešamas. Ticamāk, ka vairāk nekā trīs ikdienā neizmantosi. Ja vien rodas kādas šaubas, vai pilnvērtīgi izmanto savas kartes, sazinies ar banku.

Redzami visi maksājumi

Vismaz divas reizes mēnesī internetbankā pārliecinies par savu karšu kontu stāvokli. Tā Tu varēsi labāk kontrolēt savus tēriņus, salīdzināt atlikušo summu un laiku, kas atlicis līdz kontā atkal tiks ieskaitīti ienākumi. Bieži vien pirms algas dienas sev uzdodam jautājumu: “Bet kur palikusi nauda?” Maksājot ar karti, Tu perfekti redzi savu izdevumu plūsmu par jebkuru laika periodu.

Ietaupi ar atlaidēm vai pat pelni

Iepazīsties ar piedāvātajām atlaidēm, ko nodrošina Tava maksājumu karte, un katru mēnesi seko līdzi jauniem piedāvājumiem. Arī svētku laikā karšu īpašnieki var saņemt īpašās atlaides. Iespējams, kādā no Tavām iecīnītākajām tirdzniecības vietām - veikalā, restorānā, kinoteātrī vai degvielas uzpildes stacijā - tiek piedāvātas atlaides, norēķinoties ar karti.

Pievērs uzmanību ikmēneša pirkumu summai, jo, iespējams, Tava karte nodrošina naudas atmaksu par veiktajiem pirkumiem, ko vari uzskatīt par papildu iespēju nopelnīt.

Piesakies tādam kredītlimitam, lai tā atdošana nekļūtu par nastu

Kredītkarte tās lietotājam sniedz psiholoģisko komfortu. Tā ir drošības sajūta un finansiāla neatkarība - iespēja kādam pirkumam nepieciešamo summu saņemt nekavējoši bez aizņemšanās no draugiem, radiem vai došanās uz banku vai citu finanšu iestādi. Cilvēki kredītkarti tur makā pat kā sava veida „apdrošināšanas polisi” neparedzētiem gadījumiem.

Kredītkartes izmantošana lielu pirkumu iegādei gan tirdzniecības vietās, gan internetā ir krietni ērtāka, nekā nomaksas vai līzinga noformēšana. Tomēr pirms izvēlēties kredītlimita apjomu, svarīgi izvērtēt, lai tā atdošana nekļūtu par nastu.

Ievēro atmaksas termiņu

Kartē aizņemto naudu jeb kredītlimitu ieskaiti atpakaļ kontā noteiktajā termiņā vai pat noformē regulāro maksājumu par kredītlimita atmaksu. Ir kredītkartes, kuru īpašnieki var baudīt kredītbrīvdienas jeb kredītlimita bezprocentu periodu līdz 45 dienām. Tomēr esi gan precīzs, veicot kredītlimita atmaksu tā, kā esi vienojies ar banku, lai neietekmētu negatīvi savu kredītvēsturi.

Apdrošināts ceļojumam

Ja agrāk, dodoties ceļojumā, iegādājies apdrošināšanu, pārliecinies, iespējams, Tavu laiku un naudu jau pašreiz taupa kredītkarte, kura nodrošina arī ceļojuma apdrošināšanu un atsevišķos gadījumos pat apmaksātus jurista pakalpojumus ceļojuma laikā.

Tiec pie skaidras naudas veikalā

Mūsdienīgas kartes apliecinājums ir fakts, ja ar to vari ērti tik pie skaidras naudas ne tikai bankā vai bankomātā, bet arī tirdzniecības vietās, saņemot no pārdevējas. Speciāla došanās uz bankomātu vai banku prasa gan vairāk laika, gan kaut ko maksā, ja vien nedodies ar kājām. Vairāk par naudas izmaksu vari uzzināt: Izņem naudu veikalā!
Iztiec bez valūtas maiņas

Ja līdz šim, dodoties ceļojumā vai komandējumā, mainīji naudu, tad apdomā, ka varbūt nākamreiz pietiks ar nelielu skaidras naudas summu, bet lielāko daļu tēriņu apmaksā ar karti. Tā noteikti būs izdevīgāk nekā iepriekš apmaksāt visas līdzi nepieciešamās summas valūtas maiņu. Turklāt, ja to neiztērēsi, bet vēlēsies citu valūtu atkal mainīt pret eiro, maksāsi vairāk.