Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 3


Padomi, kā ātri un efektīvi tīrīt un kārtot mājokli. Galvenais, kas jāzina aizņemtiem cilvēkiem

Redakcija
Redakcija

Mūsdienās šajā aizņemtajā laikā, kad cilvēki tik daudz laika pavada darbā vai ceļā uz darbu, cilvēkiem bieži vien arī nepietiek laika, lai pievērstos mājas kārtošanas darbiem. Arī tad, ja ir brīvs laiks pēc darba, vairāk gribas paspēlēt kādas bezmaksas kazino speles Book of Ra vai ko tamlīdzīgu, taču mājas kārtošana ik pa laikam ir nepieciešama. No tās izvairīties pavisam ir praktiski neiespējami - it īpaši tad, ja dzīvo viens pats.

Laika plānošana darba dienās
Bieži vien cilvēkiem ar standarta ofisa darba laiku ir pavisam maz brīvā laika darba dienās, jo lielāko dienas daļu viņi pavada darbā, nevis mājās. Un pēc atgriešanās no darba pavisam noteikti gribas atpūsties, nevis sākt kārtot māju. Taču, lai nebūtu jātīra un jākārto visu nedēļas nogali un darbi neiekrātos, var šo to izdarīt arī darba dienās. Piemēram, var izveidot sarakstu, kur katrā dienā izdari vienu lietu - pirmdienā izmazgā drēbes, otrdienā slauki putekļus, trešdienā notīri spoguļus utml. Tādējādi māja būs daudz maz kārtībā un nebūs vajadzības pēc ilgstošas kārtošanas brīvdienā. Ar mūsdienās pieejamajiem tīrīšanas līdzekļiem un rīkiem ne vienmēr tīrīšana sagādā lielas grūtības. Piemēram, drēbju mazgāšana ir vienkārša - drēbes tikai jāieliek veļasmašīnā un jāizņem no tās - drēbes nav jāmazgā ar rokām, kā senāk.

Izbaudīt brīvdienas neko nekārtojot
Ja seko līdzi grafikam, kur darba dienās izdari kādu kārtošanas vai tīrīšanas darbu, tad nedēļas nogalēs nebūs nepieciešamība kaut ko ilgi kārtot. Protams, var gadīties, ka kaut kas jāizdara, taču nekas traks nenotiks, ja vienu nedēļas nogali neko nedarīsi. Nedaudz nekārtības nevienam neko nav nodarījusi. Ja ierodas kāds ciemiņš, tad vēlams, lai viss izskatās ideāli, taču ikdienā tāda pārspīlēta kārtība nav nepieciešama. Ikvienam ir nepieciešamas brīvdienas, un ne katru dienu jādomā par strādāšanu, kārtošanu un tīrīšanu. Ja darba dienās ievēroji grafiku un kaut ko piekārtoji, tad var gadīties, ka brīvdienās patiešām nekas vairs nav jādara.

Kā nepavadīt pārāk daudz laika tīrot
Vislabākais veids, kā piekārtot un iztīrīt mājokli - iesaistīt visus mājas iemītniekus. Jo vairāk cilvēku, jo ātrāk viss tiks padarīts. Protams, ja dzīvo viens, tad būs vien pašam jātīra, taču ir arī kāds labums, jo, dzīvojot viens, neko daudz nesavandi, tāpēc arī jākārto būs attiecīgi mazāk. Taču neatkarīgi no cilvēku skaita, var tīrīt ātrāk un lēnāk. Ja koncentrējies un kārto ar nolūku to izdarīt pēc iespējas ātrāk, tad tas arī izdosies daudz ātrāk. Savukārt, ja to darīsi ar domu, cik ļoti tev tas nepatīk, tad arī darbs uz priekšu neies tik raiti. Tāpēc labāk nedomāt par to, cik ļoti tev nepatīk mazgāt traukus vai grīdas, bet vienkārši saņemties un to izdarīt. Ja kāds darbs galīgi neiet pie sirds, tad labāk ar to sākt, kamēr vēl ir iedvesma un enerģija kaut ko darīt.

Neatliec un izvairies no darbu uzkrāšanas
Lielākajai daļai cilvēku mājokļa tīrīšana un kārtošana neiet pie sirds - tā vietā daudzi izvēlētos darīt ko citu. Taču šīs lietas tomēr agrāk vai vēlāk ir jādara, jo neviens jau nevēlas dzīvot miskastē. Ja darbus atliec, tie iekrāsies, un vēlāk visa satīrīšana prasīs vairāk pūļu un enerģijas. Tāpēc labāk darīt šos darbiņus regulāri, jo patiesībā daudzi no tiem neprasa daudz laika - it īpaši, ja visu dari savlaicīgi. Tāpēc vēlams katru dienu kaut nedaudz ko piekārtot, kā arī neradīt liekus darbus. Pēc ēšanas traukus labāk nomazgāt uzreiz - tas būs paveicams daudz ātrāk, jo ēdiens nebūs piekaltis, kā arī neiekrāsies lieli trauku kalni, kurus nevienam nepatīk mazgāt. Taču pāris traukus fiksi noskalot ir pavisam vienkārši.

Vai jāaizraujas ar tīrību un kārtību
Noteikti nē. It īpaši, ja dzīvo kopā ar maziem bērniem vai mājdzīvniekiem, tad uzturēt sterilu un izcili kārtīgu vidi ir diezgan neiespējami. Labāk par to vienkārši tik daudz neuztraukties un darīt tā, kā pašam ir ērtāk un patīkamāk.