Ar ko sākt ceļu uz siltu un ekonomisku dzīvi?
Tikai ar kvalitatīviem siltināšanas materiāliem un profesionāli nosiltinātas mājas būs siltas
Vai Jūs apmierina Jūsu mājas apkures izmaksas?
Kādas tās būs pēc diviem mēnešiem?
Pastiprinoties krīzes situācijai, enerģētiskie resursi lētāki noteikti nekļūs. Lai dzīvotu ekonomiskāk, par to jārūpējas jau tagad.
Tiem, kuri skaita savu naudu un vēlas dzīvot ne tikai ekonomiski, bet arī silti, būtu secīgi jāiziet šādi soļi:
Pirmais solis – nosakiet galvenos siltuma zudumu cēloņus.
Lai uzvarētu ienaidnieku, tas jāiepazīst.
Drošākais veids, kas sniedz acīmredzamu rezultātu, – ēkas termogrāfiskā analīze. Termogrāfiskie attēli nepārprotami parādīs, kur „izgaist“ Jūsu naudas radītais siltums.
Otrais solis – izmantojiet speciālistu profesionāļu, kuri pārzina siltināšanas principus, konsultācijas.
Vislabāk, ja tieši viņi veic termogrāfisko analīzi, izgatavo ēkas termogrāfisko attēlu, konstatē „slimību“ un „izraksta zāles“. Tā Jūs varētu ietaupīt gan savu laiku, gan naudu.
Trešais solis – izvēlieties siltināšanas materiālu un tehnoloģiju.
Izvēle ir atkarīga no problēmām, kuru dēļ māja zaudē siltumu.
Biežākie cēloņi – spraugas māju jumtos, griestos, sienās un grīdās, tādēļ galvenais siltināšanas tehnoloģijas uzdevums – hermetizēt māju. Materiālam ir jāaptur siltā gaisa izplūde caur nosiltinātajām konstrukcijām, bet jāļauj tām „elpot“, t. i., jālikvidē mitrums. Pievērsiet uzmanību materiāla degtspējai, kā arī tam, vai tas ir dabai draudzīgs un ilgmūžīgs.
Ceturtais solis – izvēlieties būvuzņēmēju.
Šis solis ir visatbildīgākais.
Vairums uzņēmumu krīzes laikā spēj konkurēt vien ar cenu, bet tas, protams, mazina ieņēmumus un liek samazināt izmaksas. Samazinoties darba samaksai, pieredzējušu darbinieku vietā stājas lētais darbaspēks, kas ietekmē kļūdu pieaugumu un nemitīgu klientu skaita samazināšanos.
Nenokļūstiet lielu solījumu par zemu cenu slazdā.
Vienmēr jānovērtē uzņēmuma pieredze ēku siltināšanas jomā. Vislabāk to pierāda agrāko uzņēmuma klientu atsauksmes.
Nekautrējieties lūgt darbiniekiem uzrādīt darba apliecības. Ja to nav, tas liecina par uzņēmuma attieksmi pret darbinieku darba disciplīnu un kultūru, kas var ietekmēt darba kvalitāti.
Nepieciešama iepriekšēja dokumentu pārbaude, kas apliecina tehnoloģijas un materiālu piemērotību izvēlēto darbu veikšanai. Pārbaudiet materiāla sertifikātu, kvalitātes atbilstības deklarāciju un garantijas sertifikātu. Visos šajos dokumentos jābūt norādītām trešajā solī minētām nepieciešamām materiāla īpašībām.
Turklāt svarīgs ir darbu izpildes ātrums, kā arī cenas un kvalitātes attiecība.
Piektais solis – veiciet būvuzņēmēja darba kontroli.
Kontrolējiet brīvi un atklāti.
Ja esat izvēlējies nopietnu būvuzņēmēju, tas gādās par to, lai Jums vienmēr būtu skaidrs, kas pašlaik tiek darīts un kāds būs rezultāts. Būvuzņēmēja darbiniekiem ir nevis jāvairās no pasūtītāja kontroles, bet gan jāuztur viņa vēlme visu zināt un saprast.
Ja zināsiet, kas tiek veikts katrā posmā, nebūs sarežģījumu, pieņemot gala rezultātu.
Garantijas dokumenti jāpārbauda pirms norēķinu veikšanas ar būvuzņēmēju. Tos ieteicams glabāt kopā ar mājokļa īpašumtiesību dokumentiem.
M. Atkauķis: „Ko izvēlēsieties – naudas izšķiešanu par apkuri vai gudru risinājumu?