Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties barību savam sunim

Redakcija
Redakcija

Ikviens suņu saimnieks zina, cik mulsinoši var būt brīži pie veikalu plauktiem, izvēloties kārumus un ikdienas maltītes saviem mīluļiem. Tāpēc praktizējoša veterinārārste Aelita Baumane un Latvijā populārās suņu barības DOGO zīmola vadītāja Ligita Strode stāsta, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties suņu barību.

Proteīnam pieauguša suņa barībā jābūt ne mazāk par 18%, savukārt minimālajam tauku saturam - 5-8%. Ja suns ir aktīvs (piemēram, dienesta suns vai sporta suns), jāiegādājas barība ar augstāku tauku saturu.

Jāpievērš uzmanība arī tam, vai barībā ir aminoskābes – lizīns, metionīns, cisteīns, treonīns. Turklāt barībā ir jābūt sabalansētām minerālvielām – svarīgākās no tām ir kalcijs un fosfors, kam jābūt attiecībā no 1:1 līdz 2:1. Svarīgas minerālvielas ir cinks, magnijs, dzelzs, varš, jods. Nozīmīgi ir arī vitamīni – A, D, E.

Rūpīgi jāizlasa visa informācija, kas ir uz iepakojuma, pievēršot uzmanību barības lietošanas pamācībai un devām.

Turklāt suņu barības kvalitāti nosaka pēc izmantotajām barības sastāvdaļām un dzīvnieku izcelsmes pārstrādāto olbaltumvielu procentuālā sastāva. Barības kvalitāti var noteikt pēc barības kritērijiem:

- Ekonomiskā klase (barības pamatā ir augu izcelsmes olbaltumvielas, tostarp kvieši, mieži, kukurūza);

- ”Premium” klase (barības pamatā ir dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, tostarp gaļas milti, putnu milti, zivju milti);

- ”Super premium” klase (galvenokārt tiek izmantota pārstrādāta augstvērtīga mājputnu gaļa, zivju milti, no augu izcelsmes produktiem – rīsi un kukurūza).

Katram suņa saimniekam pašam jāizvērtē, kāda barība ir nepieciešama, ņemot vērā, vai viņa mīlulis ir pieaudzis suns, vecs suns vai kucēns, norāda veterinārārste Baumane.