Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Ja kaķis jāatstāj mājās viens

Redakcija
Redakcija

Kaķus uzskata par individuālistiem, kuri "staigā, kur pašiem patīk". Tā ir taisnība, taču šis raksturojums nenozīmē, ka viņi mīl vientulību un ir pilnīgi pašpietiekami. Ja kaķis dzīvo mājās, viņam vajadzīgs cilvēks, kurš ne tikai piepilda ēdiena trauku un iztīra kastīti, bet galvenokārt aktīvi piedalās kaķa dzīvē.

Vai tas nozīmē, ka nevar kaķi atstāt mājās vienu? Protams, nē. Tikai kaķiem ir savas vajadzības, kas jāņem vērā. "Ja es atstāju kaķi vienu, viņš vēlāk man atriebjas", "kad mēs uz dažām dienām bijām atstājuši kaķi vienu, viņš pēc tam sāka čurāt tam neparedzētās vietās", "kaķis bija saplēsis dīvānu" – pieredzes stāsti ir līdzīgi. Ja nedaudz iedziļinātos, tiem visiem būtu kopīga iezīme – savas prombūtnes laikā saimnieki neparūpējās par kaķa ērtībām. Aplūkosim kaķu pamatvajadzību sarakstu, lai jūs neatkārtotu viņu kļūdas.

Cik ilgi var atstāt kaķi mājās vienu

Prombūtne līdz 3 dienām - varat atstāt kaķi mājās vienu, ja to atļauj viņa veselības stāvoklis.

Prombūtne ilgāk par 3 dienām - palūdziet kaimiņu, radinieku vai paziņu periodiski apmeklēt kaķi.

Galvenās kaķu vajadzības

Regulāras maltītes. Ar sauso barību viss ir vienkārši, jo, salīdzinot ar atvērtiem konserviem un "dabīgiem" ēdieniem, tā pietiekami ilgi saglabā garšu un svaigumu. Ja esat prom no mājām no agra rīta līdz vēlai naktij, pietiek ar kaķa pabarošanu pirms aiziešanas un pēc atgriešanās mājās. Kaķiem, kuriem nav pārēšanās un liekā svara problēmu, varat bļodā atstāt ēdienu visai dienai.

Ja paredzama ilgāka prombūtne, tad var izmantot automātisko barotavu ar taimeri, kas noteiktā laikā izsniegs kaķim paredzēto barības devu. Vēl viena automātiskās barotavas priekšrocība ir tā, ka barība paliek pievilcīga kaķim, jo nebūs ilgstoši nostāvējusies svaigā gaisā.

Svaigs ūdens. Ūdens piesārņojas ātrāk nekā pārtika, tāpēc automātiskā dzirdinātava ir laba izvēle divu vai trīs dienu prombūtnei. Ja kaķi ilgāk atstājat vienu, palūdziet kādu periodiski apmeklēt viņu, lai nomainītu dzeramo ūdeni.

Drošība. Lai atstātu kaķi mājās vienu, jāpārliecinās, ka apkārtējā vide ir droša. Atcerieties, ka logus nevar atstāt atvērtus, pat ja uz tiem ir mānīgu drošības sajūtu radošie moskītu tīkli. Savukārt vertikālās ventilācijas režīmā logs ir nāvējošs slazds kaķim.

Starp citu, ir ļoti svarīgi nodrošināt kaķim normālu gaisa temperatūru telpā. Ja jūsu dzīvokļa logi ir vērsti uz saulaino pusi, vasaras periodā labāk uz prombūtnes laiku uzticēt kaķi draugiem, jo kaķis var nomirt no pārkaršanas - kaķu organisms ir slikti pielāgots, lai atbrīvotos no liekā siltuma.

Citi briesmu avoti: diegi, maisiņi, indīgi augi, sadzīves ķīmija, vadi, zāles utt. Neļaujiet kaķim tiem piekļūt.

Tīrība. Nav tādu kaķu, kas vienaldzīgi izturētos pret neiztīrītu kastīti. Tāpēc prombūtnes dienām vajadzētu atrast cilvēku, kurš vismaz reizi 2 dienās ierastos iztīrīt kastīti un izmazgāt barības ēdiena traukus.

Kaķa ikdiena

Kaķu īpašniekus īpaši satrauc vientulība un garlaicība, ko mājdzīvnieki izjutīs tukšajā mājā. Tomēr kaķis ir diezgan neatkarīgs dzīvnieks. Lai gan, ja tieši jūsu kaķis ir ļoti sabiedrisks, nav vēlams uz ilgu laiku atņemt viņam savu sabiedrību.

Lai kaķim vienatnē mājās nebūtu garlaicīgi, atstājiet viņam ierastās rotaļlietas un kādu mīksto rotaļlietu ar paslēptu kārumu. Tā ne tikai ilgāku laiku noturēs kaķa uzmanību, bet arī atalgos viņu par pūlēm.

Svarīgi! Neatstājiet kaķim auklas un spalvas - ar tām var spēlēties tikai jūsu uzraudzībā, ja kaķis var sapīties auklā vai nejauši ieelpot spalvu. Tas pats attiecas uz rotaļlietām ar sīkām detaļām, kuras kaķis var nokost un norīt. Tas ir bīstami kaķu veselībai un pat dzīvībai.

Ja kaķi ir vairāki, tos ilgāk var atstāt vienus. Dzīvnieki ir laba kompānija viens otram, un ģimenes locekļu prombūtnē viņi nejutīsies vientuļi. Taču kādam cilvēkam tāpat laiku pa laikam viņi jāapmeklē, lai iztīrītu tualeti, nomainītu ūdeni, paspēlētos un vienkārši apskatītos, vai viss ir kārtībā.

Ja kopā ar kaķi mājās paliek vēl kāds cits dzīvnieks, piemēram, putns vai grauzējs – tāds stāsts ne vienmēr beidzas labi.

Ja iespējams, vislabāk atstāt dzīvnieku uz laiku pie draugiem vai arī uzaicināt kādu padzīvot jūsu mājā.

Ja jūsu prombūtnes laikā kaķim pēkšņi pasliktinās veselība, svarīgi savlaicīgi saņemt medicīnisko palīdzību. Tāpēc cilvēkam, kurš laiku pa laikam apmeklēs kaķi, jāatstāj norādījumi par bīstamiem simptomiem, kuriem jāpievērš uzmanība, un uzticamas veterinārās klīnikas un ārsta kontaktinformācija.

Kad kaķi nevar atstāt mājās vienu

Ja kaķis ir slims, tad viss atkarīgs no veselības stāvokļa smaguma un tā, cik sarežģīta aprūpe viņam vajadzīga. Dzīvnieks jāatstāj vai nu tādas personas uzraudzībā, kura var nodrošināt kaķim pienācīgu aprūpi, vai arī jāievieto diennakts veterinārā klīnikā ārstu kontrolē.

Ja jums ir vairāki mājdzīvnieki, kuri nesadzīvo viens ar otru, viņiem nevajadzētu palikt mājās vieniem. Atstāt kauslīgus kaķus vienatnē ir bīstami, jo viņi var nopietni savainot viens otru. Tāpēc jāsarunā cilvēks, kurš kādu brīdi var uzraudzīt situāciju, un aizejot ieliek dzīvniekus katru savā telpā. Tā izolētus kaķus nevar atstāt uz ilgu laiku, jo tas tikai palielinās viņu stresa līmeni un līdz ar to saasinās jau tā negatīvo attieksmi pret otru mājdzīvnieku.

Pēc ārzemju preses materiāliem