Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Mīļie un pūkainie aicina uz „ZooExpo 2015” Ķīpsalā

Redakcija
Redakcija

Suņi un kaķi, lamas un alpakas, govis un tītari, truši un papagaiļi, zirnekļi, skorpioni un prusaki... un vēl citi eksotiski mīluļi un mājdzīvnieki jau 14. un 15. novembrī būs apskatāmi izstādē „ZooExpo 2015” Ķīpsalā. Vēl – bērnu priekam piepūšamās atrakcijas bez papildu maksas!

Starptautiskas suņu un kaķu izstādes, šovi un ringi, atraktīvas šķirņu demonstrācijas un modes šovi, plaša mājdzīvnieku un dekoratīvo putnu ekspozīcija, speciālistu konsultācijas, izklaidējoša pasākumu programma, plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija – tas viss tevi sagaida starptautiskajā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādē „ZooExpo 2015”.

„Ne velti saka, ka rudentiņš ir bagāts vīrs. Tāda būs arī šī gada izstāde „ZooExpo” – vēl bagātāka ar dzīvniekiem, vēl interesantāka ar aizraujošiem priekšnesumiem, kā arī vēl draudzīgāka ar pievilcīgām zoopreču cenām,” stāsta Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) prezidente Vija Klučniece un piebilst: „Nav šaubu – izstādē varēs gūt milzum daudz pozitīvisma un prieka „vitamīnus”!”

3000 apķērīgi, paklausīgi un skaisti suņi
Jā, tik tiešām divu dienu laikā Ķīpsalā varēs satikt 3000 suņu, kuri pārstāvēs teju 237 šķirnes! Vai spēj to iedomāties? Visi šie suņi sacentīsies konkursos, lai iegūtu labākā titulu, un pirmoreiz Latvijā tiks piešķirts jauns tituls „Rīgas uzvarētājs”. Suņu mīļi priekā gavilēs, jo konkursantu vidū būs arī Holandes ganusuns, broholmietis, Havanas bišons, Tibetas terjers un frīzu putnusuns. Šīs suņu šķirnes mūsu valstī vēl nav reģistrētas un kā liels retums būs redzamas tikai izstādē Ķīpsalā.

Paralēli suņu sacensībām apmeklētāji Ķīpsalā varēs vērot īpaši gudru suņu paklausības demonstrējumus un veiklības stafetes. Neizpaliks arī jautrais flaibols ķepaiņu izpildījumā un aizraujoši, teatralizēti suņu šķirņu demonstrējumi. Vēl interesenti varēs uzzināt, kā ar suņu palīdzību tiek aizturēti likuma pārkāpēji! Kā arī jau tradicionāli izstādē „ZooExpo” piedalīsies suņi terapeiti, kurus mazākie izstādes apmeklētāji varēs glaudīt un paņurcīt.

Un kā gan bez modes aktualitātēm, ja priekšā bargā ziema un mazajiem ķepaiņiem būs nepieciešams ne tikai stilīgs, bet arī silts apģērbs! Interesenti ir aicināti skatīties suņu apģērbu modes skates, lai laikus varētu papildināt sava mīluļa drēbju skapi.

Kucēnu tirdzniecība izstādē nav atļauta, bet ikvienam būs iespēja aprunāties ar dažādu šķirņu speciālistiem, lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un varbūt jau aizrunātu kādu kucēnu.

500 neatkarīgi, pašpārliecināti un eleganti kaķi
Neparasti visdažādāko krāsojumu kažociņi un acis, ko nevar nepamanīt! Jā, arī kaķu mīļiem būs tas prieks apskatīt neskaitāmi daudz minkas ar lepniem ciltsdokumentiem vismaz četrās paaudzēs, turklāt no 26 dažādām šķirnēm. Patiess retums būs pasaulē vienīgie kaķi ar īsām kājiņām – mančkini, kurus izstādē varēs sastapt īpaši kuplā skaitā! Kā jau katru gadu, arī šogad vienā no starptautiskajām izstādēm kaķiem tiks piešķirts tituls „Latvijas uzvarētājs” – to saņems visvisskaistākais attiecīgās šķirnes runcis un kaķene katrā šķirnē.

Bez ringiem būs arī vairākas specializētās izstādes, kurās par uzvarētāja titulu sacentīsies gan krāšņie un garspalvainie Persijas kaķi, gan bezvilnas kaķu grupa – peterboldi un Donas un Kanādas sfinksi, kas vienaldzīgu neatstāj nevienu. Balvas tiks sadalītas arī skotu stāvvausu un nokareno ausu kaķu starpā. Starp citu, „ZooExpo 2015” sevi prezentēs arī Menas jenotveidīgie kaķi, kuri mēdz svērt pat 14 kg, un astainie imperatori – Napoleona šķirnes kaķi.

„ZooExpo 2015” apmeklētāji varēs vērot kaķu ekspertīzi, ieklausīties ekspertu stāstījumā, kā arī aprunāties ar kaķu audzētājiem un noskaidrot visu interesējošo – gan par šķirnes īpašībām, gan par mīluļa turēšanu un kopšanu. Savukārt tie, kas jau izlēmuši iegādāties kaķēnu, izstādē varēs to nolūkot un vienoties par iegādi.

Satiec Gošu, Šēru un citus zvērus!
„ZooExpo 2015” nebūtu mājdzīvnieku izstāde, ja tajā varētu satikt tikai kaķus un suņus. Ģimenes ar bērniem un visi dzīvniekmīļi ir aicināti apskatīt arī citus dzīvnieciņus – lamas un alpakas no „Rakši ZOO”, gotiņas Gošu un Šēru no „Trušu pilsētiņas”, zirnekļus un skorpionus no Lietuvas posmkāju zoodārza „Insektariumas”. Tas vēl nav viss! Tāpat varēs apskatīt daudz un dažādus trušus, zosis, pīles, baložus, papagaiļus un citus dekoratīvos putnus, jūrascūciņas, kāmjus un žurciņas, simtkājus, vaboles un dievlūdzējus, un varbūt pat āzi Fredi! Noteikti nepalaid garām arī aizraujošus cirka priekšnesumus un “LGK” atrakcijas, kas bērnu priekam darbosies bez papildu maksas!

Viss nepieciešamais un kārotais
Paralēli suņu un kaķu izstādēm būs arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija. Apmeklētāji par pievilcīgām cenām varēs iegādāties dažādu dzīvnieku barību, vitamīnus, dzīvnieku kopšanas komplektus, būrīšus, dažnedažādus aksesuārus un rotaļlietas. Starp citu, ar neparastu piedāvājumu izstādē piedalīsies Igaunijas uzņēmums „Nutikas Lemmik”, kurš piedāvās Nīnas Otosones (Zviedrija) attīstošās rotaļlietas un spēles suņiem, un Lietuvas uzņēmums „Kivikis”, kurš prezentēs glītas aitas vilnas guļvietas-slēptuves kaķiem. Tāpat ikviens interesents izstādē varēs saņemt profesionāļu padomus dzīvnieku barības izvēlē un ieteikumus mīluļa veselības uzlabošanai.

Suņu saimnieku radošo darbu izstāde
Arī suņu īpašnieki izstādes apmeklētājiem ir sagādājuši kaut ko tiešām pārsteidzošu! Pirmo reizi izstādē „ZooExpo” varēs apskatīt LKF biedru talantu izstādi, lai uzzinātu, ar kādiem hobijiem vēl nodarbojas suņu īpašnieki. Apskatei Ķīpsalā būs izliktas fotogrāfijas, kurās redzami lietišķās mākslas priekšmeti, adījumi no suņu vilnas, dažādi gleznojumi un citi mākslas darbi.

Izstādi „ZooExpo” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1