Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Zooterapija jeb dzīvnieku pozitīvā ietekme uz cilvēku

Redakcija
Redakcija

Animalterapija (zooterapija) jeb laiks, ko pavadāt kopā ar dzīvniekiem – tā ir dzīvnieku pozitīvā ietekme uz jūsu veselību. Jau kopš seniem laikiem cilvēki intuitīvi nojautuši par dzīvnieku labvēlīgo ietekmi uz cilvēku. Piemēram, Senajā Grieķijā tika uzskatīts, ka ārstniecības dievs Asklepijs ierodas pie slimniekiem suņa veidolā, lai aplaizītu viņu ievainojumus. Kristietībā svētos iztēlojās kopā ar viņu uzticamajiem pavadoņiem – suņiem, kuri, kā vēsta leģenda, dziedināja savus saimniekus.

Savukārt Senajā Ēģiptē tika uzskatīts, ka kaķi ne tikai palīdz izveseļoties cilvēkiem, bet tiem piemīt arī pārdabiskas spējas. Tāpēc tie tikuši uzskatīti par dievišām radībām.

Zooterapija kā patstāvīga ārstnieciskā metode parādījās tikai XX gadsimta vidū.
Mūsdienās dzīvnieku pozitīvā ietekme uz cilvēka organismu atzīta Vispasaules veselības organizācijā.

Kādā veidā dzīvnieki ietekmē mūs?

Pavērojiet sevi. Kas notiek ar jums, kad jūs glaudāt kaķi vai suni? Jums taču kļūst vieglāk kontaktēties ar cilvēkiem, kas tajā brīdī atrodas jums līdzās? Tas tāpēc, ka jūs nomierināties, domas sakārtojas noteiktā virzienā, nepatīkamās emocijas izzūd. Tādi ir speciālistu novērojumi. Bet no fizioloģijas viedokļa raugoties, cilvēkam tiek likvidēts muskuļu sasprindzinājums, uzlabojas gremošanas trakta darbība, samazinās spiediens, daudziem pat uznāk miegs.

Kāpēc tas notiek?

Visi dzīvnieki ir bioenerģētiski. Viņi ir jūtīgi pret negatīvo enerģiju, kas nāk no cilvēka domām va slimajiem orgāniem. Turklāt viņi māk šo enerģiju pārvērst pozitīvajā. Tāpēc, kad ir slikti un jūspārņem grūtsirdīgas domas, sāp galva vai vēders, jūsu uzticamie draugi noteikti reaģēs. Piespiedīsies pie slimās vietas, murrās, ar mēli nosusinās asaras, sasmīdinās, novērsīs uzmanību.

Pasaulē ir pat specializēti centri, kur strādā speciāli apmācīti dzīvnieki, un štādos centros tiek izmantotas bildes, rotaļlietas, stāsti par dzīvniekiem, filmas ar viņu dalību u.tml.

Zooterapijas veidi.

1. Kanisterapija

Tā zinātniski tiek dēvēta terapija, kur kontaktam ar cilvēku tiek izmantoti suņi.
Suns- tā ir sociāla būtne. Viņš ir aktīvs, draudzīgs un uzticams. Tāpēc suņi ļoti palīdz bērniem ar traucētu psihisko attīstību, autismu, bērniem ar Dauna sindromu,. Tādiem bērniem, kontaktējoties ar četrkājainajiem draugiem uzlabojas atmiņa, attīstās emeocionālā un prāta sfēra. Suņi ceļ motivāciju. Tāpēc, piemēram, bērniem ar runas un dzirdes defektiem māca runāt suņa klātbūtnē.

Suņi saviem saimniekam labi noņem spriedzi, palīdz pret galvas sāpēm, sniedz psiholoģisku atbalstu un palīdz smadzeņu darbības uzlabošanai Jums būs vieglāk kaut ko uzrakstīt, sagatavoties eksāmeniem, veikt remontdarbus, ja blakus batradīsies četrkājainais draugs.
Suņiem ir īpaši jūtīga oža, lai noteiktu, kur cilvēkam ir audzējs, Tāpat suns jau 20 minūtes iepriekš var signalizēt par to, ka cilvēkam būs epilepsijas lēkme. Starp citu, suņi, paguļoties apakšā, glābj savus saimniekus no fiziskām traumām epilepsijas lēkmju laikā.

2. Felinoterapija

Tā ir terapija, kuras laikā tiek izmantots kaķis.
Angļu terapeiti, strādājot ar garīgi atpalikušajiem bērniem, noskaidroja, ka kaķi vislabāk var ietekmēt cilvēkus ar psihiskām saslimšanām, sirds slimībām un smadzeņu darbības btraucējumiem. Kaķu klātbūtnē šādi cilvēki ar kļūst atbrīvotāki, mierīgāki, ar viņiem ir vieglāk sarunāties, iemācīt viņiem kaut ko. Kontakts ar kaķi labi palīdz ārstēt depresiju, šizofrēniju, neirozes, dažādas mānijas, kā arī atkarību no narkotikām.

Kaķus pat nevajag speciāli apmācīt, jo, pēc būtības, viņi neko sev neparastu nedara. Ja cilvēks kaķim patīk, viņš glaužas tam gar kājām, ielec klēpī, murrā, laiza roku, tādējādi saņemot atbildes maigumu.
Starp citu, kaķu murrāšana sekmē audu reģenerācijas procesu. Daļēji uzlabojas kaulu (nostiprinās kauli) un epiteliālie (ātrāk sadzīst rētas) audi.

Tāpat kaķi palīdz arī ārstēt hipertoniju, infarktu, reimatismu, kuņģa čūlu, gastrītu, gripu un pneimoniju. Viņi glābj no vientulības, noņem locītavu un galvas sāpes, ārstē iekšējās slimības.
Ja jūs, piemēram, pamanāt, ka kaķis uzstājīgi glaužas, lec jums klēpī, nedzeniet viņu projām. Tādējādi viņi parāda ne tikai labvēlīgo attieksmi pret jums, bet arī signalizē, ka jūsu organismam ir kādas novirzes no normas, jeb, citiem vārdiem sakot, laiks pārbaudīties!

3. Delfinterapija

Tiek rekomendēta cilvēkiem ar kavētu psihisko, emocionālo attīstību, tāpat arī tiem, kuri ekstremālu situāciju rezultātā (kara darbībās, avārijās, zemestrīcēs, cunami u.tml.) pārcietuši psihiskas traumas.

Delfīni ir sabiedriski, intelektuāli, lieliski izturas pret cilvēkiem, īpaši mīl bērnus. Terapijas mehānisms balstās uz dzīvnieka ietekmi uz cilvēka biolauku. No malas šķiet, ka delfīni tikai spēlējas ar bērnu, taču p0atiesībā, viņi testē bērna organismu ar ultraskaņas palīdzību. Ja ar mazo cilvēciņu viss kārtībā, delfīni mierīgi iesīcas, savukārt, ja bērns ir slims, delfīni izdod skaņas, kas līdzinās rūkšanai.

Delfīna emocionālajā un taktiskajā ietekmes procesā uz cilvēka biolauku, pēdējais tiek koriģēts un cilvēkam kļūst labāk. Citiem vārdiem, delfins zināmā mērā dalās ar savu enerģiju ar cilvēku, līdz ar to, protams, nogurst. Tāpēc pēc seansa delfīni parasti dodas prom no cilvēka atpūsties.

Terapija nepieciešama šādām kaitēm: bērnu autismam, Dauna sindroms, uzmanības trūkuma deficīts, hiperaktivitāte, CNS traucējumi, atmiņas traucējumi, runas, dzirdes traucējumi, reaktīvā depresija.
Nav ieteicama, ja ir epilepsija, onkoloģiskas slimības, infekciozas saslimšanas.

4. Hipoterapija

Šī terapija balstās uz cilvēka kontaktu ar zirgiem.
Jāšana normalizē cilvēka fizisko un psiholoģisko sfēru. Aktīvas nodarbības laikā strādā visi ķermeņa muskuļi, notiek elpošanas trenēšana, tonizējas asinsrites sistēma.

Tiek iedarbināts arī dabiskais mehānisms cilvēka apziņas sfērai- paaugstinās uzmanības koncentrācija, uzlabojas atmiņa un domāšana (vajag atcerēties daudz jaunu kustību un atkārtot tās noteiktā secībā, tāpat nepieciešams iegaumēt, kā kopt zirgus un kā ar tiem kontaktēties). Tas viss aktivizē arī pārējos psihiskos procesus.

Hipoterapiju iesaka, ja ir artrīts, traucēta smadzeņu asinsrite, izkaisītā skleroze, epilepsija, galvaskausa smadzeņu traumas, bērniem ar traucētu prāta un runas attīstību.

5. Ornitoterapija

Putni apgaro un nomierina cilvēku, rada možumu un optimismu. Pavērojiet putnus un jūs ieraudzīsiet, ka viņi nekad negarlaikojas, bet vienmēr ir ar kaut ko nodarbināti.
Putnu vērošana relaksē, glābj no emocionālām lēkmēm. Savukārt putnu melodiskā dziedāšana labvēlīgi ietekmē psihi un palīdz sagatavoties miegam.

Pastāv uzskats, ka putni nav saprātīgi un maz palīdz cilvēkam. Patiesībā, ja ar putniema daudz un bieži kontaktējas, nākas atklāt daudz ko jaunu priekš sevis. Putni smalki jūt saimnieka noskaņojumu, vienmēr tiecas palīdzēt, priecājas, kad tas pārnākat no darba mājās, grib aktīvi iesaisīties jsaimnieka lietās, piemēram, ņemt ēdienu no galda, sekot jums dzīvoklī, ielūkoties monitorā vai nospiest mobilā tālruņa taustiņus. Tāpēc, kā minimums, no depresijas jūs būsiet glābti un arī labs garastāvokli garantēts!

Ieskaties! Noderīgi!

Apgādā Zvaigzne ABC izdotā Dženas Fennelas grāmata "Saruna suņu valodā" ir īsts atradums un vērtīga rokasgrāmata visiem, kam mājās ir suns. Pateicoties tai, jūs spēsiet izveidot draudzīgas un sapratnes pilnas attiecības ar jebkuras šķirnes un rakstura suni. Pie kam izdarīt varēsiet to ļoti inteliģentā un vienkāršā veidā.
Džena ilgo gadu pieredzē ir izveidojusi pati savu darba metodi, kas ir neticami iedarbīga. viņa ir tikusi galā ar visniknākajiem rējējiem, padarot tos par paklausīgiem, mīļiem ģimenes draugiem.

Dženas Fennelas mūža mīlestība pret suņiem sākās jau agrā bērnībā Londonā. Vēlāk viņa kļuva par prasmīgu suņu audzētāju, kuras “audzēkņi” ir apbalvoti daudzās nozīmīgās izstādēs, to vidū prestižajā Cruft’s. Pēdējos gados veiksmīgais darbs ar “grūti audzināmiem” suņiem un piedalīšanās televīzijas un BBC radio projektos ir atnesusi viņai plašu popularitāti.
Patlaban Džena, viņas dzīvesdraugs Glens Millers un viņu apbalvotie Grāftonberijas angļu springerspanieli dzīvo Anglijā, Nortlinkolnšīras lauku apvidū.