Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:289, Did:0, useCase: 3


Četras dabas stihijas: uguns, zeme, gaiss, ūdens. To saistība ar dārznieka gaumi un prioritātēm

Redakcija
Redakcija

Epadomi.lv 2015. gadā veidoja raidījumu ciklu „Divpadsmit dārzu maģija”, kura laikā iepazīstinājām jūs ar 12 brīnumainiem dārziem un to saimniekiem. Kāpēc tieši 12 dārzi? Tāpēc, ka astroloģijā apskata 12 zodiaka zīmes, līdz ar to arī dārzus esam piemeklējuši atbilstosi tām. Tas nozīmē, ka jums būs iespēja iepazīties ar reāliem Auna, Vērša, Dvīņu, Vēža, Lauvas, Jaunavas, Svaru, Skorpiona, Strēlnieka, Mežāža, Ūdensvīra un Zivs dārziem. Bet iesākumam nedaudz par četrām dabas stihijām - uguni, zemi, gaisu, ūdeni. Jo tieši dabas stihijas ir tās, kas atstāj ļoti lielu ietekmi uz katra konkrētā dārznieka vēlmēm un gaumi, saimniekojot savās oāzēs.

Uguns: Auns, Lauva , Strēlnieks.

Uguns zīmēm dārza darbos piemīt liela izturība, fizisks spēks un enerģija. Patīk krāsainība. Dārzam jābūt košam un bagātīgam visas vasaras garumā. Šīs zīmes pārstāvji nebaidās eksperimentēt. Viņi droši ievieš jaunas idejas un dārzs vienmēr atrodas izveides procesā, nemitīgi mainoties. Augu daudzveidība pieprasa plašu teritoriju, tāpēc saspiestība te nederēs. Augus un stādus labprāt atved arī no saviem ceļojumiem uz citām valstīm. Lieliski savieno skaistumu un praktiskumu- uguns zīmju dārzos vieta atradīsies gan ēdamlietām, gan dekoratīvajiem augiem. Krāsu izvēle – no dzeltena līdz tumši sārtam, visi oranžīgie toņi, kaut gan arī pārējās krāsas dārza varavīksnē uzskata par gana labām. Dārzā galveno vietu var atvēlēt kamīnam, ugunskuram, pirtiņai. Svarīgs būs apgaismojums . Uguns zīmju dārzs nekad nebūs vienmuļš un garlaicīgs- tajā valdīs dinamika un oriģinalitāte! Var patikt eksotiskie augi, dažādi reti eksemplāri.

Zeme: Vērsis, Jaunava, Mežāzis.

Zemes zīmēs dzimušie ir visčaklākie dārznieki pasaulē! Viņi visu dara pamatīgi un ilgstošam periodam. Nekas nebūs darīts pavirši . Viss būs labi izplānots un pārdomāts. Šajos dārzos valdīs kārtība. Nezāles te nekad nebūs gaidīti viesi. Zemes zīmēs dzimušie ir lieliski kolekcionāri. viņi padomās gan par skaistumu, gan praktiskumu. Augļu koki un krūmi palīdzēs piepildīt pagrabus rudeņos, bet ziedu kolekcijas var arī pavairot, lai tirgotu. Skaitliski visbiežāk sastopamā stihija dārznieku vidū- un kā tad var būt citādi- zeme paliek zeme! Priekšroka tiek dota pārbaudītām vērtībām -augiem, kas ir izturīgi, salcietīgi un nav cimperlīgi. Dizainā patīk izmantot akmeņus, smagnējus kokus. Labprāt ierīko un kopj piemājas dīķus. Šīs stihijas dārznieki labi iegaumē augu nosaukumus, visu pieraksta un atzīmē, vēro un analizē.
Galvenais nosacījums- pamatīgums it visā.

Gaiss: Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs.

Gaisa zīmēm akcents tiek likts uz aromātu, garšaugiem, ārstniecības augiem, tējiņām, vīteņaugiem, nokarenajiem augiem, tādiem, kas atrodas augstāk par zemi- apvij žodziņus, sienas, palodzes, jumta kores u.t.t.. Visam ir jābūt estētiski baudāmam. Dārzā ir jābūt sajūtai, ka gaiss piepildīts ar īpašām smaržām . Svarīgi būs arī apgaismes dizaina priekšmeti, šūpoles, vakaros sveču , lāpu gaisma. Daudz var būt iekaramo puķu podu, liānveidīgo augu.
Krāsu izvēlē varētu dominēt gaišie, baltie, dzeltenie, gaiši zilie, rozīgie, caurspīdīgie toņi. Runājot par ēdamajām lietām, akcents uz tām netiks likts, tomēr veselīgam uzturam šie cilvēki teic- jā! Tāpēc noteikti būs zaļumi, salāti, tomāti, gurķi un lielas dobes ar garšaugiem. Dārzā jāsajūt vieglumu un pacilātību. Noteikti jābūt kādām tējas rituāla vietām, atpūtas stūrīšiem. Tāpat vajadzētu būt arī plašumam- lielam zālienam, kur brīvi pārvietoties.

Ūdens: Vēzis, Skorpions, Zivis.

Kā jau šīs stihijas nosaukums norāda, šo cilvēku dārzos galveno vietu var ieņemt ūdens tilpne. Piemājas teritorija vai dārzi var atrasties pat iespaidīgu ūdens tilpņu tuvumā. Dārzus var rotāt lielāki un mazāki baseini, dīķīši, strūklakas. Dārzam jābūt mājīgam, mīlīgam, ko rada augu dabiskais stādījumu efekts- tāds , it kā tie paši būtu saauguši kā pļavā, bez dārznieka palīdzības. Tomēr tas nenorāda uz dārznieku slikto gaumi, bet gan uz vēlmi atrasties romantiskā ziedu gaisotnē. Var kolekcionēt ūdens augus. Dievina ūdensrozes. Praktiskā zona vienmēr būs aiz mājas vai dārza tālākajā pusē. Vispirms dvēselei, tad puncim! Ziedu krāsu izvēlē prioritāte var tikt dota no balta līdz tumšzilam. Patīk vīteņi, sausserži, nokarenie augi, kas rada tāda kā līstoša ūdens efektu.
Tāpat patīk aromātiskie augi, garšaugi, zāļu tējiņas un citi dabas brīnumi. Vienvārdsakot, šajos dārzos sajutīsieties kā mājās- brīvi un nepiespiesti, silti un omulīgi!
Visas 12 cikla "12 DĀRZU MAĢIJA" sērijas noskatāmas ŠEIT

Lai pieteiktos personīgām konsultācijām pie Ilzes Reihas, zvaniet 22027839 . Vairāk informācijas uziināsiet www.astro-centrs.lv
T: 22027839
astrocentrs@inbox.lv