Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:289, Did:0, useCase: 3


Ķīniešu horoskops

Redakcija
Redakcija

Ķīnieši cilvēka horoskopu, likteni un raksturu nosaka pēc Mēness un tā cikla, nevis pēc Saules un Zodiaka, kā to dara pie mums, Eiropā.

Mēness cikls sastāv no 12 Mēness gadiem. Un katram no šiem gadiem atbilst savs dzīvnieks.

Vēsture stāsta, ka Buda Jaungada priekšvakarā sasaucis visus dzīvniekus, lai apbalvotu tos par paklausību. Tomēr ieradušies tikai 12 no viņiem. Lai pateiktos viņiem, Buda katram uzdāvinājis savu gadu. Un tā katrs dzīvnieks ieguva savu gadu. Mēness gadi seko tādā secībā, kādā dzīvnieki nonākuši pie Budas.

Pirmā bijusi Žurka, tad Vērsis, Tīģeris, Kaķis, Drakons, Čūska, Zirgs, Kaza, Pērtiķis, Gailis, Suns, un visbeidzot Cūka. Ķīniešu astrologi uzskata, ka cilvēka gudrība, muļķība, spēks vai vājība, ļaunums vai labsirdība ir atkarīgi no dzīvnieka, kurš pārvalda viņu dzimšanas gadu.

Neaizmirstiet, ka pēc ķīniešu kalendāra gads mainās janvāra beigās - februāra sākumā (katru gadu savādāk), nevis 1. janvārī, kas saistīts ar Mēness fāzēm. Tāpēc janvārī dzimušie skaitās vēl pie iepriekšējā gada. Precīzāk, kurā datumā pēc ķīniešu kalendāra katru gadu mainās gads var aplūkot šeit:

CŪKA
Gadi: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007

Labsirdīgi, naivi, bezpalīdzīgi - tādi ir cilvēki, kas dzimuši Cūkas gadā. Viņi, kā likums, ir pārāk labi un kārtīgi, lai būtu laimīgi šajā pasaulē. Cūkas ir taisnīgas līdz pat pēdējam sīkumam, un tāpēc viņām var visā uzticēties, tās būs uzticamas līdz pat beigām. Viņas ir taisnīgas, uzticīgas un naivi tic, ka pārējie dzīvo pēc tādiem pašiem principiem. Galu galā, aptverot, ka cilvēki nav tik ideāli, Cūkas cieš milzīgu sarūgtinājumu. Sava rakstura dēļ Cūkām ir grūti pielāgoties dzīvei un apkārtējai pasaulei. Viņas ir bezpalīdzīgas nežēlīgās dzīves realitātes priekšā un nemāk tai pretoties. Vēl vairāk - viņām nepietiek godkāres un ambīciju, lai veidotu savu karjeru. Cūkas, tāpat kā Pērtiķi, tiecas pēc zināšanām. Daudz lasa, bet bez izlases - visu, kas pagadās pa rokai. Cūkas ir virspusējas un nenopietnas vispirms jau tāpēc, ka mīl labi padzīvot. Cūka ir pašaizliedzīga, strādā ar entuziasmu un precīzi līdz pat sīkumiem izpilda visu, ko tai liek. Uz viņu var paļauties, jo Cūka nekad nepievils. Viņa ir neizlēmīga, nepārliecināta par saviem spēkiem un parasti katru lēmumu apdomā gadiem ilgi, bet, kad pieņem, tad no tiem vairs neatkāpjas ne soli. Cūkai nav daudz draugu, bet parasti viņa ir patiesi uzticīga tiem nedaudzajiem. Cūka paniski baidās no nepatikšanām - tiesas, policijas, cietuma. Mīlestībā, tāpat kā dzīvē, vājās un neaizsargātās Cūkas pārcieš daudzas nodevības, neuzticības un vilšanās. Cūkas glābiņu no mīlas scēnām meklē ģimenē, bet sievietes - mātes lomā. Cūkas mēdz būt laimīgas ar Kaķiem, bet ir dziļi nelaimīgas ar Čūskām un Kazām.

SUNS
Gadi: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Cilvēkus, kas dzimuši Suņa gadā, nekad nepamet trauksmes un uztraukuma sajūta, viņi it kā vienmēr ir sardzē - gatavi kaut kam, kas tūlīt, tūlīt var notikt. Suņi slēpj savas jūtas un pārdzīvojumus zem cinisma maskas. Viņiem mēle ir īstajā vietā, un suņi izsaka sarkastiskas piezīmes par jebkuru tēmu. Liekas, ka viņi visā grib atrast tikai slikto. Suņi pēc savas dabas patiešām ir dzimuši skeptiķi, vīlušies dzīvē un no tās negaida neko labu. Suņi ir ietiepīgi, izlēmīgi un, lai gan nicina pasauli, uzņēmīgi cenšas sasniegt nospraustos mērķus. Suņi ir pašaizliedzīgi cīnītāji par taisnību, it īpaši, ja sabiedrības vienlīdzības cīniņš prasa no viņiem vīrišķību un pašaizliedzību. Starp cīnītājiem par sociālo vienlīdzību noteikti būs Suņa gadā dzimušie cilvēki. Pat Brižita Bardo, kas likās esam tik tālu no sabiedrības vienlīdzības un taisnīguma problēmām, tomēr ir rīkojusi kampaņu cīņai pret nežēlīgu izturēšanos ar dzīvniekiem. Suņi nevar samierināties ar netaisnīgo pasaules iekārtu. Viņi dziļi pārdzīvo ekonomiskās krīzes un bezdarba periodus, bada laikus, karus un epidēmijas. Un tomēr Suņi skaitās taisnīgākie un labestīgākie radījumi visā ķīniešu kalendārā. Mīlestībā Suņi parasti negūst sapratni. Partneri uzskata viņus par aukstiem aprēķinātājiem, sekliem un nežēlīgiem, bet patiesībā šis iespaids ir mānīgs. Tas tādēļ, ka Suņi saglabā savu skeptisko nostāju arī mīlestībā, liekot apšaubīt gan savas, gan partnera jūtas. Suņi - taisnības cīnītāji, kreisie radikāļi ir pilnīgi vienaldzīgi pret naudu. Pēc savas dabas viņi ir īsti hipiji, kas māk priecāties par mazumiņu. Suņi mēdz būt laimīgi ar Zirgiem un Tīģeriem.

GAILIS
Gadi: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Gaiļa gadā dzimušie cilvēki bez liekas kautrēšanās runā to, ko domā. Vienvārdsakot, kas prātā, tas uz mēles. Tomēr Gaiļa atklātums un tiešums sarunās nebūt nenozīmē, ka viņš sevišķi tiektos pēc taisnīguma. Gaiļiem ir stipri vienaldzīga godīga attieksme pret citiem un pasauli vispār, viņiem svarīgākais ir pievērst sev uzmanību. Ķīniešu astrologi iesaka Gaiļiem atteikties no darbošanās politikā, jo viņi nespēj būt diplomātiski. Gaiļi ir pašpārliecināti, azartiski. Viņi vienmēr ceļ gaisa pilis, viņu plāni ir grandiozi, bet reti kad piepildās, jo Gailis vairāk ir fantazētājs nekā reāls darītājs. Gaiļi ir tipiski mājās sēdētāji - avantūristi, lielīgi varoņi mājas čībiņās un halātā. Bet tas nenozīmē, ka Gaiļi ir neuzņēmīgi vai bailīgi. Viņiem ir izteikta pienākuma apziņa un, pateicoties tai, viņi izrāda arī savu vīrišķību. Gaiļi ir paklausīgi zaldāti dzīves armijā un ir ar mieru nolikt galvu par savu vadoni un mirt ar smaidu uz lūpām. Gaiļi sasola ļoti daudz, bet parasti gan neko neizpilda, jo tas vienkārši nav viņu spēkos. Gaiļi ir sapņotāji, viņi ir diezgan slinki, un viņiem reti kad izdodas kļūt bagātiem, vienīgi, ja tiešām paveicas. Gaiļi ir laimīgi laulībā ar Vērsi. Biznesā labākais partneris - Čūska. Var satikt arī ar Pūķiem. Noteikti nevajadzētu dzīvot kopā ar Kaķi.

PĒRTIĶIS
Gadi: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

No visām 12 ķīniešu horoskopa zīmēm, Pērtiķis ir vissarežģītākā un pretrunīgākā zīme. Parasti viņi ir cilvēki ar grūtu un nelaimīgu likteni. Egoistiski un bezatbildīgi viņi sevi uzskata par labākiem, gudrākiem nekā citi un apkārtējos gluži vai nicina. Pērtiķi ir godkārīgi, viņu domas un vēlmes ir diezgan seklas. Tomēr, pateicoties savai lapsas viltībai, viņi spēj jebkuru apmānīt. Viņi māk atstāt labu iespaidu un, ārēji pievilcīgi būdami, māna cilvēkus un izmanto labā. Pērtiķiem ir fenomenāla atmiņa, viņi atceras vissīkākās detaļas par visu ko lasa, redz, dzird. Pērtiķi var zibenīgi pieņemt lēmumus un tūlīt arī izpildīt nodomāto. Tomēr, ja kaut kas sāk traucēt viņu darbību, Pērtiķi vienā mirklī zaudē interesi un atsakās no tālākas cīņas. Pērtiķi ir melīgi, bezgaumīgi. Savu mērķu īstenošanai viņi var izmantot nodevīgas metodes. Bet diplomātija vienmēr glābj Pērtiķi, viņš tiek ārā no vissarežģītākajām situācijām sveiks un vesels. Pērtiķi ir skopi un taupīgi. Bet viņa rakstura netikumi nāk par labu karjerai. Pērtiķi var darboties biznesā, politikā, slepenos dienestos. Pērtiķis reti kad dzīvē ir laimīgs, it sevišķi mīlas jomā. Viņš ātri un viegli iemīlas, bet tikpat ātri arī zaudē interesi, visā pieviļas un meklē jaunus piedzīvojumus. Savas nepastāvības dēļ Pērtiķi reti ir laimīgi. Dzīves beigās viņus gaida vientulība. Pērtiķis var sadzīvot ar Žurku un Pūķi.

KAZA/ AITA
Gadi: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Pēc ķīniešu ticējumiem, Kazas liktenis un dzīve ir atkarīga no tā, kādās ganībās tā ganās. Ja leknā zālē, tad viņām gaidāma mierīga, laimīga dzīve, bet, ja tās plūkā retu, sausu zālīti, tad mocīsies un nolādēs savu likteni. Kazas, kuras ganās labos ganību laukos, ir labsirdīgas, devīgas - gatavas dalīties pat ar pēdējo maizes kumosiņu. Šīs Kazas ir labsirdīgas un apburošas, darbīgas, līdzsvarotas un solīdas. Viņām labi veicas dažādi amatniecības darbi, ir apveltītas ar tehniķa dotībām. Kazas, kas ganās pieticīgās ganībās, vienmēr ir neapmierinātas ar savu likteni un dzīvi. Viņas grūti nopūšas un ar neslēptu skaudību raugās uz kaimiņu lauku, un viņām liekas, ka barība tur ir labāka, zāle zaļāka un saule spožāk spīd. Šīs Kazas ir nepatstāvīgas, nepārliecinātas par sevi, nervozas, uztrauktas, un viņām liekas, ka nekad nespēs dzīvē kaut ko sasniegt. Iet pa dzīvi, it kā viņas nekas neskartu, un visu vainu noveļ uz apstākļiem, neveiksmi vai apkārtējiem cilvēkiem. Šīm Kazām ir vājš gribasspēks, trūkst atbildības sajūta, un tās pilnīgi atsakās ņemt iniciatīvu savās rokās. Reizēm šīs Kazas saceļ traci, cenšoties sevi parādīt kā valdonīgu vadoni, bet visi centieni ir nolemti sagrāvei. Kazas ir radītas, lai pakalpotu citiem un uzklausītu apkārtējo vēlmes. Viņas dzīvē meklē sev atbalstu. Sabiedrībā viņas bieži piekopj pavieglu dzīvesveidu un nereti kļūst par bagātu kungu mīļākajām, precas aiz aprēķina. Viņas nespēj kļūt par ierindas kareivjiem, kur nu vēl par komandieriem. Šīs Kazas nepieder pie uzvarētājiem un parasti cieš sakāvi kaujas laukā. Kaza var gūt panākumus mākslā vai literatūrā. Kaza labi satiek ar Kaķiem, Cūkām vai Zirgiem, bet parasti Kazām ir visai nelaimīga savienība ar Vēršiem un Suņiem.

ZIRGS/ UGUNĪGAIS ZIRGS
Gadi: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 (Zirgs)
Gadi: 1846,1906,1966, 2026 (Ugunīgais Zirgs)

Cilvēki, kas dzimuši Zirga gadā, mīl sabiedrību, tusiņus, sporta sacensības, trokšņainus teātra foajē, viesības un jubilejas. Jautri un patīkami viņi vienmēr kļūst par sabiedrības dvēseli. Zirgi ir azartiski un tādēļ bieži izvēlas sportista vai politiķa karjeru. Viņi prot valdīt pūli, un nodarbošanās ar politiku sniedz viņiem lielu prieku. Zirgi ir apķērīgi, praktiski, drīzāk viltīgi nekā gudri. Viņi rada iespaidu par to, ka ir pārliecināti par sevi, nešaubās par savu taisnību, bet patiesībā zem šīs maskas slēpj savu pārliecības trūkumu un vājo raksturu. Zirgi ir neciešami un nepacietīgi. Kaut arī viņiem uz pieres rakstīts, ka kļūs slaveni, viņi tomēr nespēj samierināties, ka panākumi un slava nenāk uzreiz. Zirgi ir lepni un augstprātīgi dzīvnieki, neiedomājami egoisti. Viņus neinteresē apkārtējie, uztrauc tikai paša personība. Ģimenē Zirgi kļūst par uzmanības un dzīves centru; visi tuvinieki aizņemti tikai ar vienu domu - kā apmierināt Zirgu. Visa ģimene, aizmirsusi savus darbus, domā par Zirga panākumiem, veselību, labsajūtu un kreklu gludināšanu. Pārsteidzoši ir tas, ka Zirga fiziskā klātbūtne ģimeni vieno, un pietiek viņam aiziet, kad viss sabrūk uz juku jukām gluži kā sērkociņu namiņš. Cilvēki, kas dzimuši Zirga gadā, ir aizņemti tikai ar savu karjeru un veiksmes meklējumiem, bet tieši uz visa tā turas viņa ģimenes labklājība. Zirgi sūri un grūti strādā un māk pelnīt naudu. Mīlestībā Zirgi reti kad ir laimīgi, un iemesls tam ir viņu neaptveramais egoisms. Savu laimi Zirgi atrod savienībā ar Kazām, Tīģeriem un Suņiem, bet vissliktākā savienība būtu ar Žurkām.

Reizi 60 gados pēc Mēness kalendāra iekrīt Ugunīgā Zirga gads. Šajā gadā dzimušie reti kad ir laimīgi, un tas skar arīdzan viņu ģimeni, tuviniekus, draugus un kolēģus - vienvārdsakot, visus tos, kam ir kādas saistības ar Ugunīgo Zirgu. Šajos gados labā Zirga daba dod priekšroku ļaunajam, apdraudot visus, kas atrodas Zirga apkārtnē, ar slimībām un katastrofām. Cilvēki, kas dzimuši Ugunīgā Zirga gadā spilgti atšķiras ar savu individualitāti. Viņu egoisms kļūst kā slimība, saasinās arī viņu nepacietība pret apkārtējiem cilvēkiem. Bet bieži viņus sagaida daudz labākas karjeras iespējas nekā parastos Zirgus.

ČŪSKA
Gadi: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Atšķirībā no Eiropas tradīcijām un uzskatiem, ka Čūska skaitās ļaunuma iemiesojums, austrumos Čūska tiek uzskatīta par labvēlīgu dzīvnieku, kurš simbolizē gudrību un labestību. Vīrieši, kuri dzimuši Čūskas zīmē ir romantiski, gudri, apburoši. Sievietes, kas dzimušas šajā gadā, atšķiras no citām ar neparastu skaistumu un, pateicoties tam, viņas sasniedz slavu un popularitāti. Vīrieši Čūskas lielu vērību piegriež savai ārienei, apģērbam, izskatam. Viņu vidū sastopami īsti snobi. Savukārt sievietes Čūskas ir ekstravagantas, efektīgas, nedaudz izlutinātas, viņas ir grūti nepamanīt. Daudz laika velta sevis sakopšanai, tā ka, ja esat ielūdzis viņu ciemos, droši varat rēķināties ar to, ka kādu stundiņu viņa noteikti nokavēsies. Intelektuālā ziņā Čūskas ir ļoti attīstītas. Viņām piemīt tieksme filozofiski raudzīties uz notikumiem. Intuīcija ir viņu stiprā puse, bet reizēm viņas pat spēj pareģot un ir gluži vai gaišreģes. Viņas parasti ļaujas pirmajam instinktam un spēj momentāni pieņemt lēmumus, vadoties no pirmajiem iespaidiem, simpātijām pret darījuma partneri. Čūskas ir nedaudz skopas. Viņām nepatīk aizdot naudu, tāpēc draugiem labāk palīdzēs ar labu padomu, nevis materiāli. Starp citu, tiešām labāk no Čūskas neaizņemties, jo viņas labdarība reti kad nāk no tīras sirds. Parasti tai ir noteikts iemesls, un jūs varat nonākt Čūskas pakļautībā. Bet pašu Čūsku naudas lietās pavada veiksme. Taupība reizēm jau robežojas ar patiesu skopumu. Viņas visu dzīvi ekonomē un krāj, kā tautā saka: bāž naudiņu zeķē! Mīlestībā Čūskas ir greizsirdīgas, skaudīgas, viņas savu partneri uzskata par privātīpašumu, kaut arī pašas nebūt nav tās uzticīgākās. Pat precējušās viņas mierīgi atļaujas sānsoļus. Čūskas labi satiek ar Vēršiem. Čūskai jābaidās no Tīģera, ja viņa nevēlas tikt saplosīta gabalos. Toties Cūkai būtu jāsargās no Čūskas, jo tā viņu apvij un vienkārši nožņaudz.

PŪĶIS
Gadi: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Pūķa gads skaitās mieru un auglību nesošs. Pūķa zīme sniedz cilvēkiem, kas dzimuši šajā gadā četras dāvanas: bagātību, labestību, harmoniju un ilgu mūžu. Pūķi ir veselīgi, dzīves mīloši un enerģiski, kas iedvesmo ticību nākotnei. Viņi nav spējīgi uz nekrietnībām, meliem un nodevību. Viņu raksturīgākā iezīme ir tiešums un tikumība. Pūķi ir ļoti prasīgi pret sevi un apkārtējiem; viņi patiesi tiecas sasniegt savu ideālu, pilnību. Jebkura diletantisma, neprecizitātes un antiestētisma izpausme Pūķus kaitina un tracina. Viņi ir pārāk neiecietīgi pret apkārtējiem, reizēm pat augstprātīgi. Pūķim viss ir pa spēkam, un, lai pie kā arī ķertos, visu viņš izdarīs precīzi un tieši laikā. Pūķi var droši ķerties klāt jebkuram darbam - viņi gūst panākumus jebkurā nozarē, lai tā būtu medicīna, politika, reliģija vai māksla. Nereti Pūķi ziedo sevi cēliem mērķiem un pat šeit sasniedz iecerēto. Tomēr dažreiz Pūķi izlieto savu enerģiju un entuziasmu ļauniem mērķiem ar tādu pašu neatlaidību, kādu citos apstākļos izmanto labiem nodomiem. Pūķiem reti izdodas kādu mīlēt. Viņiem nav raksturīgi emociju uzliesmojumi, jūtu izsmalcinātība. Pūķi nereti kļūst par avotu personīgajai traģēdijai, citu cilvēku mīlas drāmai. Pūķi vēlu precas, un daudzi no viņiem paliek neprecējušies. Pūķi labi sadzīvo ar Žurkām, Čūskām un Gaili. Bet visideālākā savienība ir Pūķim ar Pērtiķi - kā biznesā, tā arī mīlestībā. Pūķi nevar sadzīvot ar Tīģeriem un Suņiem. Ķīniešu astrologi, redzot Pūķa gadā svētītu simbolu, atzīmē, ka ķīniešu tradīcijās Pūķis ir karnevāla dzīvnieks, visbiežāk rotaļu un no papīra. Tāpēc cilvēka spēks, kas dzimis zem šīs zīmes, bieži vien ir mānīgs. Tāpat kā Pūķis pēc karnevāla ir paredzēts sadedzināšanai, tāpat arī cilvēki, kas dzimuši Pūķa gadā, kļūst par jokdariem, nevērtīgām personām.

ZAĶIS/ KAĶIS
Gadi: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Ķīnā to sauc par Kaķa gadu, Japānā - truša, bet, neskatoties uz dažādajiem nosaukumiem, šis gads simbolizē dzīvnieku ar pūkainu spalvu, kas mīksti krīt uz viņa ķepām. Šis skaitās laimīgākais Mēness cikla gads, bet Kaķa gadā dzimušie - likteņa lutekļi. Maigi, iznesīgi, viņi nav pārāk ambiciozi, nesagādā nepatikšanas apkārtējiem, labi adoptējas jebkuros dzīves apstākļos un nezaudē optimismu. Kaķiem raksturīga mākslinieciska nojausma, izsmalcināta garša, tieksme pēc mājīguma. Viņi ir pārliecināti pacifisti: globālās cilvēces problēmas, kari politiskās nesaskaņas, tautu ciešanas viņus pilnīgi neinteresē. Sabiedriskās nesaskaņas sāk Kaķus uztraukt tikai tad, ja tās aizskar viņa personīgo labsajūtu un mieru. Tādā gadījumā, nespēdams stāties pretī visām nelaimēm, kas uzkritušas uz mīkstajiem kaķīša pleciem, viņš samulst un satraucas, bet nereti sajūk prātā un iet bojā, neizturējis dzīves pārbaudījumus. Kaķi nepanes to, kas traucē mieru, klusumu un ērto dzīvi. Viņi ir uzmanīgi, aprēķinātāji un prātīgi, jebkurā gadījumā sīki apspriež visus par un pret, pirms pieņem kādu lēmumu. Astrologi uzskata, ka Kaķi ir veiksmīgākie biznesā. Viņi neļaus sevi piekrāpt: rūpīgi pārbaudīs kontraktu pirms slēgšanasun tikpat skrupulozi viņi to arī izpildīs. Kaķi - sievietes ir brīnišķīgas saimnieces, meistares, viņas mīl sabiedrību un kļūst par lieliskām biznesmeņu un politisko darboņu sievām. Bet Kaķi - sievietes ir visai sliktas māmiņas. Un, neskatoties uz savu maigumu un tieksmi pēc mierīgas dzīves, viņas nav sentimentālas pret pašas ģimeni, bet dod priekšroku radiniekiem, paziņām un draugiem.

TĪĢERIS
Gadi: 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Ar savu entuziasmu viņi saindē pūli un provocē to uz apšaubāmu rīcību. Starp Tīģeriem astrologi sazīmē slavenus revolucionārus un vienkārši cilvēkus ar nemierīgu raksturu un ugunīgu temperamentu. Tīģeri nav spējīgi apdomāt savu rīcību un tāpēc noved sevi un citus līdz traģēdijām un katastrofām. Tīģerim trūkst skaidra prāta un mērenības; vienreiz ķēries pie riskantas lietas, viņš vairs nespēj apstāties, un diez vai pasaulē eksistē tāds spēks, kas spētu viņu vest pie prāta!!! Tīģeris bieži vien ir konfliktā ar visu pasauli - draugiem, radiniekiem, kolēģiem un, protams, sevi pašu. Viņš aktīvi iestājas pret normām, tradīcijām, autoritātēm. Tīģeri ir iemīlējušies avantūrās, tīksminās, apzinoties pasākuma riskantumu, nereti kļūst par izlūku komandieriem, kara kuģu kapteiņiem, populāriem ceļotājiem un pat gangsteriem. Bezgalīgi emocionāli, nespēj apslāpēt savas jūtas, kontrolēt savu kaisli. Tīģeri arī mīlestībā ir tendēti uz neapdomību un, kā likums, zaudē savus partnerus. Sievietes, kas dzimušas Tīģera zīmē, piedzīvo veselu sēriju mīlas dēku, kas beidzas ar vilšanos un šķiršanos. Ķīniešu astrologi brīdina Tīģera gadā dzimušos cilvēkus nestāties laulībā ar Vērša gadā dzimušajiem. Vērši, kam piemīt lielāks spēks nekā Tīģerim, uzbruks viņam, terorizēs un mocīs tik ilgi, līdz Tīģeris tiks iznīcināts.

VĒRSIS
Gadi: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Vērsis izraisa uzticību: solīds, pacietīgs, maigs, viņš bez grūtībām iekaro cilvēku sirdis. Vērši ir apdāvināti ar zinošu, oriģinālu prātu un vispār noslieci uz prātošanu. Vērši ir mājās sēdētāji un nereti mēdz pavadīt laiku vienatnē, iedziļinoties savu fantāziju pasaulē. Parasti mierīgs un ironisks, bet, ja viņiem iešaujas prātā kāda uzmācīga ideja, tad Vērsis zaudē pašsavaldīšanos. Vērsis ir ideju fanātiķis, šovinists un, aizstāvot savu taisnību, kļūst ass, nepielabināms un pat agresīvs. Vērsis ir spītīgs dzīvnieks un paliks pie sava, neieredzot tos, kas traucē īstenot viņa plānus un idejas. Vērši izceļas ar savu humora izjūtu un neizsmeļamu daiļrunības talantu. Bet šo talantu viņi izmanto tikai retos gadījumos. Mīlestībā Vērši var būt maigi, uzticīgi, padevīgi un dažreiz pat ugunīgi, dedzīgi, bet romantika viņiem ir sveša, tā viņiem uzdzen skumjas un garlaicību. Ietiepīgie, dogmatiskie un konservatīvie Vērši necieš jaunievedumus un izmaiņas. Cilvēki, kas dzimuši Vērša gadā, aktīvi protestē pret mūsdienu mākslu, džezu, garmatainiem jauniešiem, emancipētām sievietēm un visu netradicionālo. Vērsis vaiga sviedros cīnīsies un strādās, lai nodrošinātu labu materiālo stāvokli savai ģimenei. Karjeras un materiālās labklājības jēgu Vērsis redz ģimenes pavarda veidošanā, mājīgumā un radinieku nodrošināšanā un ne pavisam ne sabiedrības atzīšanā un savās egoistiskajās ambīcijās. Piemērotākie Vēršu partneri - Gaiļi, Čūskas un Žurkas. Vērši nespēj sadzīvot ar Pērtiķiem, Kazām un Tīģeriem.

ŽURKA
Gadi: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Sargieties no Žurkām! Aiz apburošās, mierīgās eņģeļa ārienes Žurkas slēpj savu indīgo raksturu un nebūt ne labākās tikumiskās īpašības. Žurkas - baumotājas, skandālistes un riebīgas intrigantes. Viņas ir neiedomājamas rīmas, azartspēļu cienītājas, patīk augstāko aprindu izklaides un draudzīgas ballītes, bieži ir pašu neiedomājamāko klubu biedri. Viņas ir apburošas un nespēj dzīvot bez sabiedrības, kurā var paspīdēt ar savu šarmu un augstāko aprindu manierēm. Neskatoties uz to, ka Žurkas dažreiz ir nodevīgas, aprobežotas un provinciālas, viņas ir godīgas un kārtīgas strādātājas, ģimenes uzturētājas. Viņas meklē dzīvē komfortu un stabilitāti, tādēļ ekonomiskās Žurkas visu savelk savā alā. Lai nodrošinātu sev bezrūpīgu ziemu, Žurkas veido sev krājumus, steidzoties uz izpārdošanām iegādāties lētas preces. Tiekšanās pēc stabilitātes dažas Žurkas noved līdz tam, ka nekaunīgi tiek izmantoti apkārtējie: radinieki, draugi, paziņas. Manipulējot ar cilvēkiem, kas akli padodas viņu apburošajai ārienei, Žurkas izmāna naudu, aizņemoties iespaidīgas summas un nedomājot tās atdot, un bieži atklāti sāk piekopt parazītisku dzīvesveidu uz citu rēķina. Starp Žurkām sastopami slaveni politiķi, biznesmeņi un arī mūziķi. Žurkas ir jūtīgas, sentimentālas un pat devīgas, bet tikai pret tiem, kurus viņas bezcerīgi mīl. Žurka - dzērājs, Žurka - spēlmanis un Žurka - šantažētājs - tā pati jūtīgā, sentimentālā Žurka, nelaimīga sirdslietās. Žurkai piemērotākie partneri ir Pūķis, Vērsis un Pērtiķis. Žurkām visiem spēkiem ir jāsargās no Zirgiem un Kaķa. Lai arī cik laimīgi viņi būtu pirmajā periodā - agri vai vēlu Kaķis apēdīs Žurku.


Ņemiet vērā, ka viss, kas šeit rakstīts ir ļoti vispārīgs. Individuālais horoskops katram noteikti šo to mainītu,- to sastādot, jāņem vērā arī dzimšanas datums un vairāki citi aspekti.

Lai pieteiktos personīgām konsultācijām pie profesionālas astroloģes Ilzes Reihas, zvaniet 22027839
vai rakstiet astrocentrs@inbox.lv,
Skype:ilzereiha