Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:289, Did:0, useCase: 3


Video: Budistu mūķene Margarita Putniņa :"Ir jāiznīcina sevī dusmas".Videointervija

Redakcija
Redakcija
Nesen klajā nāca apgāda "Zvaigzne ABC" izdotā grāmata "Milarepas dzīve" latviešu valodā. Pasaulslaveno tibetiešu leģendu latviski tulkojusi budistu mūķene Margarita Putniņa, ar kuru arī tikāmies jaukā Vīlandes ielas kafejnīcā "Pūku Priedītes", kurā smaržo Latvijas delikateses, lai parunātu par budismu un kristietību, par ļauno un labo, par dusmām un atriebību, par materiālo un garīgo, arī par pasaules galu un budistu ēšanas īpatnībām. Margarita Putniņa ir arī lieliska dzejniece, tāpēc nevarējām nepalūgt no autores arī kādu dzejoli

Sirsnīgs paldies par viesmīlību veikala/ kafejnīcas Pūku Priedītes ( Rīga, Vīlandes iela 1) vadītājai Unai Melnalksnei un personālam

Ar Margaritu Putniņu sarunājās Iveta Apškrūma, epadomi.lv
Vērtējums: +1

  +1 [+] [-]

, 2012-08-17 18:26, pirms 10 gadiem
Paldies par interviju! Es te saskatu patiesu garīgumu un godīgumu - jautājumos un atbildēs! Patiešām gadiem ilgas Buddhisma(tā būtu pareiza rakstība) studijas, meditācijas un rezultāts ir redzams: neuzspēlēta sirsnība ! Lai izdodas un piepildas iecerētais: grāmata!Un par Tibetas Medicīnas centru varu teikt, ka ārste man palīdzēja noteikt precīzu slimības diagnozi, labojot ultrasonogrāfijas ārsta kļūdaino diagnosticēšanu, un pēc dabisko zāļu lietošanas un veģetāras diētas esmu vesela un visu dzīvo mīlēt spējīga - kā no jauna piedzimusi!OM MANI PEDME HUNG( Līdzcietības Buddhas Avalokitešvara mantra)

     [+] [-]

, 2012-08-18 13:49, pirms 10 gadiem
Paldies, jautājums ir aktuāls - kā atbrīvotos no dusmām, skaudības un citām negatīvām emocijām, budhismā pieņemts teikt: prāta īpašībām. Vēlos dalīties un piedāvāt Jums padomu, ko sniedzis Viņa Eminence 17. Karmapa, viesojoties ASV:
Jautājums: "Jūsu Eminence, vai Jūs lūdzu varētu mums sniegt padomu, kā samazināt greizsirdību un dusmas ikdienā, kā praktizēt katru dienu?"
Eminences atbilde: "Veids, kā reaģēt uz dusmām un greizsirdību ( skaudību - tulk. ) ir , daļēji, atkarīgs no katra cilvēka individuāli. Es nevaru jums sniegt vispārēju atbildi, kas pasargātu, bet tradicionāli, tas, ko iesaka kā zāles(līdzekli), lai atbrīvotos no greizsirdības - ir priecāšanās par citu cilvēku laimi un tikumiem. Zāles , kas atbrīvo mūs no dusmām un naida: meditējiet par mīlestību. Taču tas ir vispārīgi - bet praktiski, spēja priecāties par citu cilvēku laimi un tikumiem mums pašiem pakāpeniski jāattīsta. Greizsirdība ir aizvainojums , ka citi ir laimīgi, ka tiem ir bagātība, ka tie ir guvuši panākumus, ka tiem piemīt tikumība. Greizsirdība ir satraukts prāta stāvoklis, tāds prāta stāvoklis, ka cilvēkam kļūst nepanesami, satiekot laimīgus cilvēkus. To var izārstēt ar prieku par citu cilvēku laimi, panākumiem, tikumību, arī domājot, ka tas ir labi. Bet tas, savukārt, atkarīgs no cilvēka(prāta - tulk.) īpašībām - no tā - vai mums ir mīlestība , līdzcietība , vai mēs novēlam citiem cilvēkiem, lai tie ir laimīgi un atbrīvojas no ciešanām. Ja jums ir šī attieksme, tad jums pašiem tas liksies dabiski un patīkami, ka citi jūtas laimīgi, ka tie ir brīvi no ciešanām, un jums būs iedvesma priecāties. Zāles , lai atbrīvotos no dusmām un naida - ir mīlestība. Mums ir jāanalizē, kur rodas mūsu dusmas, jāpēta , kāpēc un uz ko mēs sadusmojamies. Piemēram, kad mēs dusmojamies uz kādu cilvēku, mums jāpalīdz pašiem sev, jāuzdod jautājums sev:"Vai es patiesi esmu dusmīgs/dusmīga uz šo cilvēku vai man rodas dusmas uz konkrētā cilvēka rīcību. Analizējiet un saskatiet atšķirību , kas pastāv. Ja mēs analizējam konkrēto cilvēku, kurš kā mēs domājam, ir izdarījis kaut ko, kas mūs spēj sadusmot, ir jāsaprot, ka šis cilvēks ir savu kleša iespaidā. Ir derīgi pētīt situāciju, kad rodas dusmas.Es pats katru dienu meditējot pārdomāju savu dzīvi: kādu es to vēlētos. Es pārdomāju: kas notiktu, ja es ļautu savām kleša izpausties, kāda tad veidotos mana dzīve, kādu iespaidu tas atstātu uz apkārtējiem un uz mani pašu.Tas var jums palīdzēt"
Atvainojos par tulkojuma kļūdām vai neskaidrībām. Angliski saprotošiem ir iespēja noklausīties un noskatīties video Youtube "His Holiness teaching"

     [+] [-]

, 2012-08-27 13:55, pirms 10 gadiem
Sirsnīgs Paldies budistu mūķenei Margaritai Putniņai par interviju, pat tā briesmīgā reklāma ar gaļas kalniem utt. nespēja sabojāt prieku.Turpmāk vadītājai gan vajadzētu padomāt, izvēloties vietu intervijai !!! PALDIES, Margarita!

     [+] [-]

, 2012-09-06 13:12, pirms 10 gadiem
Kristietība nav zinātnes lauks, bet Ticības ceļš atpakaļ pie Pasaules Radītāja. Radītājs ir tikai viens un patiess Dievs arī ir tikai viens. Pāriešanai kādās citās ticībās ir tikai viens iemesls, nevēlēšanās atdzīties savos grēkos un strādāt ar sevi. Nezinu kāds budas piemērs varētu būt stiprāks Dieva mīlestības pierādījumu kā Kristus iešana nāvē visu mūsu grēku dēļ. Vispār ja pastudēsiet reliģijas, Kristus piemērs ir vis vis izcilākais un patiesākais. Viņa augšāmcelšanās brīnums vispār nav salīdzināms ar Budu un citiem. Tas vien liek aizdomāties kurš tad te ir tas Dievs kuram uzticēties un ticēt, kuru lūgt un zināt ka tevi dzird. Kristus ir dzīvs un ar to var sarunāties. Ar budu , allahu, mariju un krišnu nevar - miruši. Tieši šīs atkalsmes trūkuma dēļ cilvēki novirzās no patiesības un Dieva. Tā ir tikai tāda miesīgi, dvēseliska padarīšana , emocijas ap tām filozofojām, citām dimensijām, jo prātam nav miera un barības nepietiek - nav piepildījuma. Lai arī cik jauka un smaidīga ir Putniņas k-dze par nožēlu man jāsaka, ka pēc nāves k-dze nenonāks debesīs, mierā un svētībā kur varētu sastapt savus mīļotos, bet pretējā virzienā. To visu es nerakstītu ja nemīlētu cilvēkus un nepārdzīvotu par to dzīves kvalitāti, garīgo veselību, un dzīves iznākumu lai tas nav veltīgi nodzīvots. Un man no sirds žēļ ka Margaritas k-dze ir apmaldijusies un visi šeit aplaudētāji arī. Izvērtējiet vēlreiz visu, padomājiet un palūdziet, lai Dievs atklāj patiesību. Buda nevar pateikt , kam slāpst lai nāk pie Manis, kas dzers no Manis tam nemūžam neslāps. Ar, Dievu.

     [+] [-]

, 2012-09-06 13:31, pirms 10 gadiem
Ne no Darbiem cilvēks tiek taisnots, bet tikai Ticībā uz to ka Kristus upuris ir pietiekams, lai ticībā saņemt Dieva žēlastību, mums otreiz nevienam nav jānojiet šis ceļš.... citādi Kristus ciešanas bija veltīgas. Viņš neaicināja atkārtot viņa upuri, bet TICĒT Viņa upurim un Viņa Vārdā darīt lielākas lietas nekā Viņš darīja.. Es atvainojos, bet k-dze visu ir saputrojusi.... un vēl saindē tautu ar budas mācību... ..

Un nevar jaukt viltus mācības un Kristus upura jēgu vienā maisā, tur pamatā nav nekā kopēja. Un smaidi vai nesmaidi ..tā ir briesmīga reportāža kas saindē prātus un neļauj ieraudzīt atšķirību ļaunam no laba...

Visi Latvieši nav Kristieši kaut tā sevi definē un ir kristīti baznīcā (tā vēl nav ticība, bet viens rituāls)... patiesi ticīgi Kristīgi cilvēki nav depresīvi arī te Latvijā.... Tā kā buda te nav svarīgs.

     [+] [-]

, 2012-09-12 21:20, pirms 10 gadiem
Visi ir Dieva bērni , jo Viens IR DIEVS RADĪTĀJS. Te uz Zemes mēs visu dalam , bet - Tur , Debesis ir plašas ..Tur gaida ikvienu laimībā .

     [+] [-]

, 2012-09-21 11:15, pirms 10 gadiem
Dieva Vārds saka ... neviens netiek pie Tēva (Dievs, Tēvs, Radītājs debesīs), kā vien caur mani, saka Jēzus Kristus Dieva Dēls kas tādēļ arī bija uz zemes lai cilvēkiem to pateiktu un pierādītu ar savu krusta nāvi un augšāmcelšanos...

nav cita ceļa

     [+] [-]

, 2012-10-29 22:35, pirms 10 gadiem
Kādēļ strīdēties par to, kura Dievs ir pareizais un vienīgais? Dievs ir Mīlestība un, kas paliek mīlestībā, tas paliek Dievā un Dievs viņā.

     [+] [-]

, 2013-01-20 23:19, pirms 10 gadiem
No Ingas sanaaktu labs inkvizitors.