Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:287, Did:0, useCase: 3


Kādas fiziskās aktivitātes palīdz uzlabot intīmo dzīvi?

Redakcija
Redakcija

Aktīva dzīvesveida un fizisko aktivitāšu ieguvumus nevar noliegt – tie palīdz uzlabot mūsu dzīves kvalitāti daudzos aspektos. Regulāri nodarbojoties ar sportu, ievērojami uzlabojas miegs, samazinās stress un nemiers, ķermenis kļūst fiziski un garīgi spēcīgāks. To zina ikviens. Taču, daudz retāk mēs dzirdam par fizisko aktivitāšu devumu mūsu intīmās dzīves uzlabošanā - šeit būtu vērts pieminēt „Kegel” vingrojumus, kuri būs lieliski piemēroti abiem dzimumiem. Šajā rakstā mēs jūs iepazīstināsim ar „Kegel” vingrinājumiem un to galvenajiem ieguvumiem. Vairāk par vingrojumiem un tiem nepieciešamo aprīkojumu atradīsiet SuperSex.lv interneta vietnē.

Kas ir „Kegel” vingrinājumi?

Mūsu seksa dzīves kvalitāte var pasliktināties ne tikai zemā libido vai attiecību problēmu dēļ – to var negatīvi ietekmēt arī mūsu fizioloģija. Piemēram, novājināti intīmajai dzīvei svarīgie muskuļi. „Kegel” vingrojumi sākotnēji tika izstrādāti, lai palīdzētu pacientiem stiprināt iegurņa muskuļus. To ieguvumus 1948. gadā atklāja amerikāņu ginekologs Arnolds Kegels, kurš vēlāk arī nāca klajā ar zinātnisko pētījumu veltītu šai tēmai.

„Kegel” vingrinājumi palīdz sievietēm sagatavoties veiksmīgai grūtniecībai. Auglim kļūstot lielākam, tiek radīts arvien lielāks spiedienu uz vēderu, bet vingrojumi var palīdzēt šo slodzi mazināt. Tāpat tie sekmē maksts muskuļu spēka atjaunošanos pēc dzemdībām. Ja šķaudot vai klepojot ir grūti saturēt urīnu – atcerieties, tā ir pirmā pazīme, ka iegurņa muskuļi ir novājināti un būtu nepieciešams veikt vingrinājumus.

Kā gan „Kegel” vingrinājumi veicina seksa kvalitātes uzlabošanos? Jebkurš nevingrināts muskulis ar laiku novājinās un zaudē spēku. Šie vingrinājumi palīdzēs saglabāt iegurņa muskuļu aktivitāti, izraisot vagīnas samitrināšanos un pastiprinātu uzbudinājumu. Turklāt tiešsaistē varat atrast arī viedokļus, kuros apgalvots, ka „Kegel” vingrojumi palīdz sievietēm sasniegt vaginālo orgasmu… Bez šaubām – vingrinājumus vajadzētu veikt galvenokārt domājot par ieguvumiem sev, bet tos nereti novērtēs arī partneris, pamanot, ka vagīna ir sašaurinājusies un sekss kļuvis krietni patīkamāks.

Nepārprotiet – „Kegel” vingrinājumus var veikt ne tikai sievietes. Nebūt ne – tie noderēs arī vīriešiem. Regulāra vingrinājumu veikšana uzlabos erekciju, palīdz ārstēt erektilo disfunkciju, padarīs orgasmus intensīvākus un samazinās vai pat pilnībā novērsīs nesaturēšanu!

Kā tos izpildīt?

„Kegel” vingrinājumu izpildīšana ir pavisam vienkārša – pats svarīgākais ir iegurņa muskuļu vienmērīga saspiešana. Pirmais, ar ko jāsāk, jāsaprot kur šie muskuļi vispār atrodas. Pastāv dažādi paņēmieni, kas palīdzēs tos atrast. Sievietēm vajadzētu iztēloties, ka tās mēģina saturēt vēdera gāzes vai savelk ciešāk vagīnu. Vīrieši var mēģināt iztēloties to pašu vai to, kā urinēšanas laikā tiek noturēta spēcīga strūkla.

Kad sapratīsiet, kur šie muskuļi atrodas, vingrinājumu izpildīšanas process kļūs vienkāršs:
1. turiet iegurņa muskuļus stingri apmēram 3-5 sekundes;
2. atslābinieties aptuveni 3-5 sekundes;
3. atkārtojiet šīs darbības vismaz 10 reizes.
Vingrojumus ieteicams izpildīt vismaz 40 reizes dienā, bet to vienkāršības dēļ to izdarīt nebūs sarežģīti – tos varat veikt jebkur! Internetā pieejami dažādi raksti un padomi, kas iepazīstinās ar „Kegel” vingrinājumu sniegtajām priekšrocībām. Pie tam jūs noteikti varat konsultēties arī ar savu ginekologu.

Vaginālās bumbiņas

Ja tomēr laiku „Kegel” vingrinājumu veikšanai atrast neizdodas, vaginālās bumbiņas būs lieliska alternatīva. Tās sauc arī par „geišas bumbiņām”, „Kegel bumbiņām” u.c. vārdos. Tās tiek ievietotas vagīnā, un iegurņa muskuļi trenējas paši. No sākuma ieteicamais bumbiņu ievietošanas laiks ir līdz 10 minūtēm. Ar laiku šo periodu var pakāpeniski pagarināt, līdz pat 3 līdz 6 stundām dienā. Vaginālo bumbiņu vingrinājumus var veikt 4 līdz 5 reizes nedēļā.

Lai palielinātu vaginālo bumbiņu efektivitāti līdz maksimumam, ieteicams veikt „Kegel” vingrinājumus, kamēr bumbiņas ir ievietotas vagīnā. Papildus varat izmantot ūdens bāzes lubrikantu. Ieliekot bumbiņu iekšā, galvenais uzdevums ir ar muskuļu palīdzību to noturēt makstī, neļaujot tai kustēties. Varat pamēģināt arī to pārvietot uz augšu un leju, viegli saspiežot un atlaižot. Sākumā tas šķitīs grūti, it īpaši, ja muskuļi ir ļoti novājināti, bet regulāra vingrināšanās dos jūtamus rezultātus. Bet, ja vēlaties reizē gūt gan baudu, gan just vieglu kairinājumu un vibrācijas, kas stimulēs vagīnu, varat pamēģināt vibratoru https://supersex.lv/vibrators-lode-lush-2-0/ - jaunās paaudzes viedierīci. Tam ir daudz lielisku funkciju – tas noteikti neliks jums vilties!

Neaizmirstiet par vingrinājumiem arī ķermenim

Tā kā vaginālās bumbiņas un „Kegel” vingrojumi ir domāti muskuļiem, kas uzlabo dzimumakta kvalitāti, vajadzētu atcerēties – svarīga tomēr ir arī ķermeņa kopējā fiziskā sagatavotība, lai intīmās attiecības būtu patiešām labas. Pie tam fiziskās aktivitātes vienlaikus ir arī labs ķermeņa stimulators, kas palīdz aktivizēt visas tā maņas.

Lūk, daži vingrinājumi, kas stiprinās ķermeni un palīdzēs izveidot lielāku izturību:
tiltiņš – stiprina augšstilbu, sēžamvietas un iegurņa muskuļus;
sēde uz kājām – stipras kājas nozīmē lielāku stingrību un plašāku pozu izvēli guļamistabā;
liekšanās vingrojumi – tie nostiprina gan kājas, gan ķermeņa centru, trenējot stabilitāti;
balsts – šis vingrinājums nostiprina visu ķermeni un ir ļoti efektīvs, jo vienlaicīgi nodarbina visus ķermeņa muskuļus un atvieglo ķermenim sava svara noturēšanu.

Sekss – pati labākā fiziskā aktivitāte?

Daudzi jokodamies saka, ka seksu varētu pielīdzināt intensīvam treniņam. Īpaši, ja tiek mēģināta kāda sarežģītāka poza. Tomēr mums būs jūs jāsarūgtina - seksa laikā tomēr nesadeg tik daudz kaloriju. 2013. gadā ASV tika veikts pētījums, kura laikā zinātnieki novēroja 21 heteroseksuālu pāri, lai izanalizētu, cik daudz enerģijas viņi iztērējuši dzimumakta laikā. Rezultāti liecināja, ka vidēji dzimumakta laikā tika sadedzinātas 3,6 kalorijas minūtē. Tāpēc secinājums ir viens - lai uzlabotu intīmās dzīves kvalitāti, veltiet pietiekami daudz laika fiziskajām aktivitātēm arī ārpus guļamistabas!