Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:287, Did:0, useCase: 3


Ko par laulību saka teicieni, parunas un aforismi

Redakcija
Redakcija

Par Valentīna dienu mēdz teikt, ka tie jau tādi jauniešu svētki. Vai tā varētu būt tāpēc, ka jaunieši vairāk izbauda šos mīlestības svētkus, jo nav precējušies un viņus vēl nav nomākusi ikdienas rutīna? Tomēr arī mūsdienu mīlestības stāsta turpinājums nereti ir laulība. Kā izvēlēties īsto dzīves līdzgaitnieku un kā dzīvot, kad pirmā iemīlēšanās kaisle jau norimusi?

Kopš seniem laikiem cilvēces lielākie prāti un arī parastie cilvēki pauduši un tālāk nodevuši dažādus sakāmvārdus un teicienus par šo tēmu. Protams, daudzus jau esam dzirdējuši. Daži no tiem var pat palīdzēt izvairīties no konfliktiem un atrisināt problēmas personīgajā un ģimenes dzīvē. Jaunas ģimenes ir īpaši pakļautas strīdiem un konfliktiem. Varbūt, ņemot vērā minētās lietas, laulātie varēs izvairīties no dažām kļūdām savā kopdzīvē. Protams, lasot arī nevajag nolikt malā humora izjūtu.

Kā izvēlēties sievu

Pirmkārt, ar izjūtām un saprātu. Angļu tradīcijas iesaka: “izvēlies sievu darba dienās, nevis nedēļas nogalēs”, “neizvēlies ne sievu, ne apakšveļu sveču gaismā”. Zviedri liek turēt ausis vaļā: "Pērc pēc redzētā, nevis dzirdētā, bet precies pēc dzirdētā, nevis redzētā". Un ebreji uzskata, ka "mīļotā ir jāredz nevis ar acīm, bet ar sirdi". Nav smagākas nastas kā vieglprātīga sieva.

Otrkārt, izredzētajai jābūt strādīgai. Padoms “meitene jāredz darbā virtuvē, nevis svētku kleitā” sastopams dažādu kultūru mutvārdu folklorā. Pasaulē ir daudz nelaimju, bet dusmīga sieva ir vislielākā no tām.

Treškārt, nevajadzētu aizrauties ar skaistumu. Laime iegūt skaistu sievu, bet nelaime, ja ir tāda laime. Tamili: “izvēlies sievu nevis pēc skaistuma, bet pēc rakstura”. Turki: “Skaistumu apbrīnosi četrdesmit dienas, bet labai sirdij ar četrdesmit gadiem nepietiks”.

Kāpēc jāprecas

Tikai tad pasaulē valdīs laime, kad visas sievietes būs izgājušas pie vīra un visi vīrieši būs precējušies.

Kurš nav apņēmis sievu, tas ir tikai puse no vesela.

Vīrietis precas tāpēc, ka ir iemīlējies. Sieviete iemīlas tāpēc, ka vēlas iziet pie vīra.

Precēties nozīmē bāzt roku maisā ar čūskām cerībā, ka izvilksi zuti.

Laulība ir tā pēdējā laime. Ja ar laulību noiet greizi, tad visa dzīve pagalam.

Precamies tādēļ, lai mums vienmēr būtu klāt auditorija. Diemžēl tā mums reti kad aplaudē, biežāk - izsvilpj.

Vienīgie laimīgie cilvēki ir precējušās sievietes un neprecējušies vīrieši.

Laulībai ir arī atzīstamā puse, tā iemāca iecietību, atturību, savaldību, pacietību, un citas vērtīgas īpašības, kuras nebūtu vajadzīgas, ja tu paliktu neprecējies.

Vīrietis, lūdzot sievietes roku, pauž vislielāko komplimentu, uz kādu viņš ir spējīgs. Diemžēl parasti tas arī izrādās pēdējais.

Kāda ir laimīga laulība, labs vīrs vai laba sieva

Ir tikai viens veids, kā padarīt laulību laimīgu, un mēs visi to vēlētos uzzināt.

Laimīga laulība - tā ir laulība, kurā vīrs saprot katru vārdu, ko sieva nav izteikusi.

Katrā laimīgā laulībā ir seši komponenti: pirmais - liktenis, pārējie pieci - uzticība.

Sievai jādzīvo tā, lai vīram būtu prieks nākt mājās. Vīram jādzīvo tā, lai sievai būtu žēl, ka viņš dodas projām.

Cilvēks, kas piekāpjas, saprotot, ka viņam nav taisnība, ir gudrs. Cilvēks, kas piekāpjas pat tad, kad viņam ir taisnība, ir precējies.

Lai nodzīvotu līdz sudrabkāzām, ar zelta raksturu par maz, vajadzēs arī dzelzs nervus.

Labs vīrs nekad nepieminēs savas sievas gadus, taču allaž atcerēsies viņas dzimšanas dienu.

Cik jauki, ja sieva ir greizsirdīga! Ja spiego, rājas, taisa skandālus, draud šķirties. Tad tu cilvēks jūti, ka dzīvo pilnvērtīgu dzīvi.

Laba sieva strādā tavā labā kā kalps; sniedz padomus kā padomdevējs; ir skaista kā skaistuma dieviete; mierīga un izturīga kā zeme; baro tevi kā māte; sniedz tev baudu kā netikle. Laba sieva - seši cilvēki vienā.

Laba ģimene ir tāda, kurā dienā vīrs un sieva aizmirst, ka viņi ir mīļākie, bet naktīs - ka ir laulātie.

Laulība ar labu sievieti ir patvērums dzīves vētrā, un laulība ar sliktu sievieti ir vētra ostā.

Ja laulātie ir mīlējuši viens otru daudzus gadus, tad iemīlēšanās nemanāmi pārvēršas par mīļu ieradumu un dedzīgo kaisli nomaina maiga draudzība.

Jauniešiem sievas ir mīļākās; pusmūža cilvēkiem - dzīves pavadoņi; veciem cilvēkiem – aprūpētājas un medmāsas.

Ja vēlies, lai vīrs pavadītu brīvo laiku blakus, tad pacenties, lai viņš nevienā citā vietā neatrastu tik daudz patīkamā, tik daudz baudas, kautrības un maiguma.

Liela daļa nesaprašanos laulībā rodas no tā, ka sieva runā pārāk daudz un vīrs pārāk maz klausās.

Citi novērojumi par laulību

Vērojot pāri, kas sēž restorānā, pēc viņu sarunu pauzēm var spriest, cik ilgi viņi dzīvo kopā.

Nedrīkstot precēties, pirms nav redzēti 100 balti zirgi. Hm... Arī pirms otrās un trešās precēšanās?

Vai ir vērts viena medusmēneša dēļ postīt sev visu dzīvi?

Diviem cilvēkiem jāļauj dzīvot kopā pietiekam ilgi, lai viņi iepazītu viens otru. Ja viņi grib precēties pirms tam, viņiem tas nav jāatļauj. Tad šķiršanās pazudīs no pasaules.

Tikai Ādams un Ieva bija radīti viens otram. Pārējie varēja arī nesatikties...

Laulība vienmēr ir cīņa: sākumā par apvienošanos, pēc tam par līdztiesību un beidzot par neatkarību.

Šķiet, vīrs ir man neuzticīgs. Es pat baidos, ka viņš nav manu bērnu tēvs!

Man ir vēl tikai 40 gadi, bet sievai – jau 40.

Jūs trīs nedēļas iepazīstat viens otru, trīs mēnešus mīlat, trīs gadus cīnāties un vēl trīsdesmit gadus paciešat viens otru.

Neatveries sievai un nedalies ar viņu nekādos noslēpumos: laulības dzīvē sieva ir tavs ienaidnieks, kurš vienmēr ir bruņots un pastāvīgi domā, kā tevi pakļaut.

Vīrs jautā Dievam - kāpēc visas meitenes labas, bet sievas - raganas? Dievs atbild - meitenes radīju es, bet par raganām viņas padarāt jūs – vīrieši.