Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 3


49% dod priekšroku dabīgam ūdenim bez piedevām

Redakcija
Redakcija

49% respondenti norādījuši, ka vislabprātāk dzer dabīgu ūdeni bez garšām, dodot priekšroku klasiskām un nemainīgām vērtībām. 33,8% atzina, ka viņi visbiežāk izvēlas ūdeni ar citronu garšu, dzērveņu garšas cienītāju ir daudz mazāk – 6,6%, savukārt, vairāk kā 10% respondentu norādījuši, ka labprāt izvēlas ūdeni ar zemeņu vai ķiršu garšu, vai arī pievieno ūdenim garšas paši, mājas apstākļos to bagātinot ar augļiem un ogām, liecina VENDEN rīkotā aptauja.

Latvijas veikalos iespējams iegādāties ūdeni no aptuveni 30 dažādiem ražotājiem, papildus tam ir arī virkne importēto ūdens zīmolu. Sortiments ir ļoti plašs – gāzēti un negāzēti ūdeņi, ar un bez garšām, avotu ūdens, dabīgais minerālūdens u.c., un katram no ūdens veidiem ir savas priekšrocības. Aptauja tika īstenota, lai noskaidrotu, kādi ir iedzīvotāju ūdens lietošanas paradumi un atgādinātu, ka ūdens ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa.

Taujāti par ikdienā izdzertā ūdens daudzumu, 66% respondentu norādīja, ka izdzer līdz pat 2 litriem ūdens, savukārt, 21% atzina, ka ikdienā patērē no 2 līdz 4 litriem ūdens. 12,5% aptaujāto, kuri ikdienā labprāt dzer ūdeni, atzina, ka nav skaitījuši kopējo ūdens patēriņu.

Respondentiem tika lūgts norādīt arī to, kādam ūdens veidam viņi dod priekšroku – lielākā daļa (31,2%) izvēlas negāzētu dabīgo minerālūdeni, otrajā vietā ierindas avotu ūdens, ko izvēlas 24,6% aptaujāto, savukārt, gāzētu dabīgo minerālūdeni izvēlas 13,1% aptaujas dalībnieku.

Pārliecinošs vairākums aptaujas dalībnieku – 70,5% norādīja, ka, viņuprāt, ūdenim ir būtiska nozīme veselīga dzīvesveida ievērošanā, 26,5% aptaujāto pauda uzskatu, ka ūdens ir pat svarīgāks kā pārtika un fiziskās aktivitātes.
Daudzi diētas ārsti un veselīga dzīvesveida eksperti uzskata, ka ūdens lietošanā ikdienā jāievēro princips – jādzer pirms sākam just slāpes. Tas ir signāls, ka organisms jau izjūt ūdens trūkumu. Lai noskaidrotu, vai respondenti zina, kādi vēl simptomi liecina par ūdens trūkumu organismā, aptaujā tika iekļauts arī šāds jautājums. Starp izplatītākajiem “signāliem”, kas liecina par ūdens trūkumu, aptaujas dalībnieki minēja galvassāpes (39,6%), sāpes un spriedzi muskuļos un locītavās (25,1%) un palēninātu asinsriti (16%).

Bez ūdens nav iedomāja dzīvība, tas nepieciešams visām mūsu organisma sistēmām, neraugoties uz to, vai izvēlamies avotu vai dabīgo minerālūdeni, vai iegādājamies ūdeni ar kādu garšu vai pievienojam tam garšu mājas apstākļos, taču noteikti ieteicams neaizmirst par pietiekama ūdens daudzuma uzņemšanu, īpaši gada karstākajā laikā, kā arī, ja dienas laikā bijušas fiziskas aktivitātes.

Aptauja interneta vidē ilga no 24. jūlija līdz 30. jūlijam, tajā piedalījās 416 respondenti.