Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


“Laimas” šokolādes muzejam šogad 8 gadi

Redakcija
Redakcija

Kopš Rīgas saldākā muzeja atklāšanas 2013. gada 18. decembrī, to apmeklējuši gandrīz 245 000 viesu. Ar visām maņām – redzot, garšojot, sadzirdot un sajūtot –, muzejs kļuvis par iecienītu apskates objektu gan saldumu cienītājiem, gan vēstures izzinātājiem gan no visas Latvijas, gan arī no plašās pasaules.

“Par spīti pandēmijai, šis muzejam bijis nozīmīgs gads, tā attīstībā un ekspozīcijas pilnveidē “Orkla Latvija” investēja 40 000 eiro. Pēc rekonstrukcijas muzejs tika atvērts jūnijā ar pilnībā atjaunotu pirmās ekspozīcijas zāli, kas veltīta Latvijā mīlētākā saldumu zīmola vēstures liecībām un attīstībai vairāk nekā 150 gadu garumā,” stāsta “Orkla Latvija” komunikācijas direktore Lineta Mikša.

“Tāpat tikko kā esam atklājuši jaunāko muzeja eksponātu – leģendārās konfektes “Serenāde” vārāmo katlu, kas 40 gadus ik dienu vārījis vienu tonnu tik daudziem iecienītās konfektes pildījuma masu. Vēsturiskais katls ir atjaunots un uzsācis savu otru dzīvi muzejā,” papildina Lineta Mikša.

Konfektes “Serenāde” pirmsākumi meklējami 1937. gadā un tā ir vienīgā “Laimas” šokolādes konfekte, kuras recepti padomju laikos izdevās nosargāt un neizpaust citām Padomju Savienības saldumu ražotnēm. To radījis kāds jauns un īpaši talantīgs saldumu meistars, kurš bijis iemīlējies kādā meitenē, un nevis vienkārši bildinājis savu izredzēto, bet gan kā mīlestības apliecinājumu radījis jauno konfekti.
Lai pilnvērtīgāk izzinātu un iepazītu šokolādes ražošanas tradīcijas, “Laimas” šokolādes muzejā ir pieejami audio gidi septiņās valodās – latviešu, angļu, krievu, vācu, igauņu, lietuviešu un somu. Pēdējā gada laikā muzeju ir apmeklējuši tūristi no 42 dažādām vietām pasaulē, bet 2021. gada Top 5 valstu sarakstā ierindojas: 1. Lietuva, 2. Igaunija, 3. Vācija, 4. Polija un 5. Itālija. Gada laikā muzejā tiek izdzerti vidēji 1 195 litri karstās šokolādes dzēriena un apēstas 4 tonnas “Laimas” konfekšu.

Arī šobrīd, rūpīgi ievērojot piesardzības pasākumus un veselības drošības noteikumus, muzejs turpina strādāt – viesi ir gaidīti katru sestdienu un svētdienu no plkst.10:00 līdz 18:00.