Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:197, Did:0, useCase: 3


Salāti veiksmīgam gadam pakava formā

Tūlīt noslēgsies 2023. gads. Lai jums laimīgs, veselīgs un garšīgs 2024. gads un nekad netrūkst veiksmes!

Nepieciešams:

4-5 mazsālītas siļķu filejas,
2 sīpoli vai buntīte sīpolloku,
4 burkāni,
3-4 kartupeļi,
2 nelielas bietes,
5 olas,
zaļie lociņi dekorēšanai
majonēze;
krējums;
sāls.

Pagatvošana:

1. Bietes, burkānus un kartupeļus novāra ar visām mizām, atdzesē un nomizo. Uzvāra olas. Siļķi un sīpolus smalki sagriež.. Olas, burkānus, kartupeļus un bietes sarīvē uz rupjās sakņu rīves.

2. Visas salātu sastāvdaļas kārto traukā kārtām, starp kārtām lejot majonēzes un krējuma maisījumu, kam pievienota sāls. Vispirms trauka apakšā liek kubiņos sagrieztu siļķi, tai pa virsu sasmalcinātus sīpolus un sarīvētas olas (sarīvē 3 olas un 2 olu dzeltenumus; 2 olu baltumus atliek dekorēšanai), tālāk seko kartupeļu kārta, tad biešu kārta un noslēgumā burkānu kārta. Starp siļķi un sīpoliem pagatavotā mērce nav jālej.

Dekorācijai izmanto sarīvētu olas baltumu (no 2 olām), 4 olīvas un nedaudz zaļos lociņus. Sarīvētu olas baltumu uz salātiem izkārto pakava veidā, uz kura izvieto uz pusēm pārgrieztas olīvas. Pakava iekšpusi izrotā ar zaļajiem lociņiem.

Labu apetīti!

Gatavoja un fotografēja Iveta Apškrūma