Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:416, Did:0, useCase: 3


Pašcepta maize tortes formā

Ja nav speciālas formas, maizīti var cept arī tortes formā. Tas nekādi neiespaidos ne garšu, ne aromātu. Maizīte jebkurā gadījumā būs lieliska pati par sevi, bet varat, protams, to baudīt kopā ar garšaugu sviestu, sieru vai medu.

Lai nebūtu visas sastāvdaļas jāsver, izmantosim krūzīti ar 250 ml tilpumu- gan ātrāk, gan ērtāk. Ja maizīti vēlies cept regulāri, tad nedaudz ierauga labāk katru reizi atlikt burciņā, kuru aizvākotā veidā droši var uzglabāt ledusskapī vienu nedēļu

Nepieciešams:

2 krūzes kviešu miltu,
2 krūzes rudzu miltu,
1 krūze izlobītu saulespuķu sēklu,
1/2 krūze cukura vai medus,
2 tējkarotes sāls,
ieraugs,
2 krūzes ļoti silta ūdens.

Pagatavošana:

1. Palielā bļodā vienā malā ieliek ieraugu.

2. Bļodas otrā malā ieber 2 krūzītes bez kaudzes (krūzītes tilpums ir 250 ml) kviešu miltu, 2 krūzītes bez kaudzes rudzu miltu, 1 krūzīti saulespuķu sēklu, puskrūzīti medus (vai cukura) un 2 tējkarotes sāls. Pielej 2 krūzītes ļoti silta ūdens un visu samaisa.

3. Mīklu liek ar cepampapīru izklātā un ietaukotā tortes formā, ar mitru roku nogludina, apklāj ar tīru dvielīti un novieto uz 8 stundām istabas temperatūrā, lai "aug".

4. Pēc 8 stundām tortes formu liek līdz 200 grādiem sakarsētā cepeškrāsnī (pirms tam nedaudz ierauga var atlikt burciņā nakamajai reizei) un cep apmēram 1 stundu. Cepšanas laikā pāris reizes maizītes virsmu ar pārtikas otiņas palīdzību apslaka ar ūdeni.

5. Kad maizīte gatava, to izņem no krāsns, izgāž no tortes formas un ar visu cepampapīru ietin samitrinātā virtuves dvielītī (tad garoziņa būs mīksta un arī papīru vēlāk būs vieglāk noņemt).

6. Ļauj maizītei "atpūsties", kamēr tā atdzisusi vai dvielis kļuvis sauss.

Labu apetīti!

Ja nav neviena pazīstama, kas pats cep maizi un nav kam palūgt nedaudz ierauga, vari to pagatavot mājas apstākļos pati. Recepti, kā pagatavot ieraugu, atradīsi šeit.

Gatavoja un fotografēja: Iveta Apškrūma