Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:128, Did:0, useCase: 3

Luidži Gratona diēta- viena no populārākajām diētām pasaulē

Luidži Gratons ir diezgan plaši pazīstams praktizējošs ārsts- dietologs, kompānijas "Herbalife" prezidents, kā arī futbola komandas Los Angeles Galaxy uztura konsultants. Viņš arī pasaulslavenā bestsellera "Keep It Simple. Diet and Exercise" autors, kurā sniegti septiņi vienkārši padomi, kā ievērot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Luidži Gratona diētas pamatā ir apgalvojums, ka galvenais aptaukošanās faktors ir cilvēku neprasme saskaitīt ikdienā izlietotās kalorijas. Pēc dietologa domām, katram no mums pilnīgi pietiek ar 2000 kkal dienā. Savukārt, tiem, kas vēlas novājēt, apēsto kaloriju daudzums jāsamazina par 10- 25 %, turklāt ņemot vērā fiziskās slodzes pakāpi. Tāpat Gratons uzsver, ka jāēd tikai tad, kad jūs izjūtat spēcīgu bada sajūtu.

Ierobežojot dienas laikā izlietotās kalorijas, jātaceras, ka uzturam jābūt pilnvērtīgam un sabalansētam. Jūsu organisamam jāsaņem visi uzturam nepieciešamie elementi- vitamīni un minerāli, olbaltumvieas, tauki un ogļhidrāti. Par ideālo uzturvielu attiecību Luidži Gratons uzskata: 30 % tauku, 30 % olbaltumvielu un 40 % ogļhidrātu.

Obligāts sabalansēta uztura nosacījums ir augļu un dārzeņu (vēlams svaigā veidā) lietošana uzturā ik dienu. To diennakts apjomam jāsastāda apmēram 5-7 porcijas (1 porcija atbilst vienai tējas tasītei). Pat, ja jūs apēdīsiet nedaudz vairāk (tasītes, kā zināms, nedaudz atšķiras pēc tilpuma), nebūs nekas briesmīgs, tā kā augļos un dārzeņos atrodošās šķiedrvielas organismam nāks tikai par labu.

Lai organismā neuzkrātos liekie tauki, produkti, ko lietosiet uzturā, jāizvēlas ļoti rūpīgi. Piemēram, zivis un gaļa jālieto tikai liesa..
Bez tam, regulāri jāēd pākšaugi un neattīrīti rīsi, tā kā tie bagāti ar proteīniem. Te gan jāpiebilst, ka ieteicamā šo produktu diennakts deva ir 50 g sievietēm un 60 g vīriešiem.

Vēl viens Luidži Gratona ieteikums- izprintējiet sev produktu kaloritātes tabulu un neaizmirstiet tajā periodiski ielūkoties.

Luidži Gratona ēdienkartes piemērs:

Brokastis: omlete, diētiskā maize ar tējkaroti ievārījuma, 100 g greipfrūta.

Otrās brokastis: liess jogurts.

Pusdienas: 100 g novārītas vai sutinātas vistas gaļas, neattīrītu rīsu biezputra, brokoļu salāti.

Launags: ābols un neliels gabaliņš siera.

Vakariņas: 200 g liesas liellopa gaļas, sautēti dārzeņi, svaigi salāti no kāpostiem, spinātiem, dillēm, pētersīļiem, selerijas u.c. zaļumiem. Deserts var sastāvēt no dažām vīnogām.

Bez pareiza uztura ievērošanas Luidži Gratons iesaka trīs reizes nedēļā nodarboties ar sporta aktivitātēm, katru reizi treniņam veltot 30- 40 minūtes. Pie kam aerobos vingrojumus miksējot ar spēka treniņiem un katru reizi treniņu programmā iekļaujot vingrinājumus vēdera presei.