Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:344, Did:0, useCase: 3


SPA procedūru nozīme un atpūtas vērtīgums

Redakcija
Redakcija

SPA procedūras un atpūtas iespējas ir ļoti vērtīgas mūsdienu steidzīgajā un stresa pilnajā ikdienā. Ikvienam, kam ikdiena saistās ar steigu, satraukumiem un saspringumu, noteikti nebūs sveša sajūta, kad diena beidzas ar pilnīgu spēku izsīkumu un atkrišanu uz dīvāna, lai noskatītos kādu TV pārraidi. Labākais, ko šādā gadījumā varam darīt, ir rezi pa reizi ļauties nopietnai un relaksējošai atpūtai. Vēl jo vairāk tad, ja mēdzam darbu ņemt līdzi uz mājām un strādāt līdz pat vēlam vakaram.

Katram no mums ir jāpienāk mirklim, kad sakām sev: “Pietiek!" Izbrīvējam nedēļas nogali un dodamies palutināt savu ķermeni un garu kādā SPA atpūtas vietā. Kāpēc tieši SPA, jautāsiet?

SPA nozīmē veselību iegūt caur ūdeni, vismaz izsenis tā patiešām bija. Tomēr mūsdienās SPA ieguvis daudz plašāku nozīmi un jēgu, nekā tikai ūdens procedūras veselībai. Protams, SPA pirts rituāli, vannas, masāžas un citi ūdens rituāli arī pastāv, lai sniegtu gan relaksējošas sajūtas, gan nostiprinātu veselību.

Lielākoties SPA procedūras mūsdienās ir tendētas uz labsajūtas gūšanu, atslābināšanos, relaksāciju, patīkamām emocijām visām cilvēka maņām. SPA procedūrās tiek nodrošināta vide, kas iedarbojas uz cilvēku nomierinoši un patīkami, līdz ar to atpūta un relaksācijas iespēja tiek pacelta pavisam jaunā līmenī.

Latvijā SPA procedūras kļūst arvien populārākas un ir atrodami daudzi saloni, kuros var ļauties SPA burvībai. Lai gan dažiem tas ir kas pavisam svešs un neierasts, SPA vajadzētu vismaz reizi dzīvē apmeklēt ikvienam cilvēkam. Piemēram, masāža palīdz iegūt līdzsvaru dzīvē. Tā atbrīvo no ikdienas spriedzes un stresa un palīdz harmonizēt, un cilvēku piepildīt ar enerģiju.

Masāža taču ir tik patīkams pasākums! Un brīdī, kad ikdienas darbu patiešām šķiet par daudz varam vienkārši izbrīvēt vakaru vai pēcpusdienu un doties uz relaksējošu masāžu SPA!
Masāžas laikā arī cilvēka asinsrite un vielmaiņa strādā daudz aktīvāk. Tā ir vienkārši nepieciešama procedūra cilvēka prātam un ķermenim, kas palīdz uzlabot koncentrēšanās spējas, nomierināties, atslābināties un sakārtot domas.

Savukārt pirts procedūras attīra organismu no visa sliktā, kas tajā uzkrājies. Karstums darbojas arī kā muskuļus atslābinošs un muskuļu sāpes remdējošs līdzeklis. Dažādas dūņu procedūras (dūņu vannas, dūņu “ietīšanas” procedūras), lieliski noder un palīdz gan uzlabot veselību, gan atpūtsties, jo tās palīdz muskuļu, muguras sāpju, mugurkaula problēmu, traumu, hronisku iekaisumu un poliartrīta ārstēšanai.
Neparasta procedūra ir pērļu vanna, kas nomierinoši iedarbojas uz cilvēka organismu, nostabilizē arteriālo asinsspiedienu, uzlabo asinsriti, locītavu kustīgumu, noņem muskuļu sasprindzinājumu, stabilizē nervu sistēmu, atvieglo elpošanu un mazina sāpes. Pērļu vannā uz ķermeni iedarbojas ūdens strūklas, kuras satur gaisu un skābekli, kas veido hidromasāžas efektu.

Pērļu vannām var pievienot dažādus skuju ekstraktus, kas uzlabo ārstniecisko efektu. Tādēļ var droši teikt, ka šādas SPA procedūras ir ļoti noderīgas arī veselības uzlabošanai, ne tikai atpūtai un sevis lutināšanai vien. Procedūru iedarbība uz ķermeni ir gan veselību veicinoša, gan atpūtu un atslābuma sajūtu radoša.

SPA ir vērtīga procedūra ne tikai visam cilvēka ķermenim, bet arī atsevišķām ķermeņa daļām, piemēram, SPA procedūras nagiem ir labs veids, kā iegūt maigu plaukstu ādu un apburošu manikīru. SPA nagu kopšana ir daudz efektīvāka par ierasto manikīru, jo nagu SPA ir ilgāka procedūra, kas nozīmē, ka rokas tiek arī vairāk koptas.

Bet tie nav vienīgie veidi, kā vari atslābināt savu ķermeni un prātu. Kopumā eksistē vēl ļoti daudz dažādu SPA procedūru, kas efektīvi uzlabo cilvēka veselību.

Šķiet, ikviens, kurš apmklējis kādu no iepriekš nosauktajiem sevis lutināšanas veidiem, piekritīs, ka SPA ir dvēseles un ķermeņa harmonija. Un tieši tādēļ SPA ieteicams apmeklēt ikvienam cilvēkam, lai atbrīvotos no stresa un relaksētos.

Pazīstamākajos SPA tiek izmantoti visi iespējamie faktori - vizuālais apkārtējais noformējums, klimats, smaržas, krāsas, skaņas, daba, mūzika, ēdieni, dzērieni, lai radītu nepieciešamo noskaņu patiesai relaksācijai un atpūtai.