Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 3


Padomi, kā izvēlēties sev piemērotāko sporta veidu

Redakcija
Redakcija

Sports nodrošina jautru sociālo pieredzi, kas var uzlabot veselību un palīdzēt attīstīt dažādas vērtīgas prasmes, piemēram, koordināciju. Tāpat sports palīdz pārvarēt ikdienas problēmas, kā depresija un stress. Pirms sākat nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, svarīgi, lai izvēlaties sev piemērotāko sporta veidu – tikai tā varēsiet būt drošs, ka jau pēc īsa mirkļa negribēsiet visam atmest ar roku. Lūk, daži padomi, kā izvēlēties sev piemērotāko sporta veidu!

Izmēģiniet dažādus sporta veidus

Tā kā sporta veidu ir daudz, turklāt to paliek vairāk, veikt pareizo izvēli ir sarežģīti. Viens no veidiem, kā saprast, kurš sporta veids Jums patīk un padodas – patstāvīgi izmēģināt dažādus sporta veidus. Iespējams, tādā veidā spēsiet noteikt pat vairākus sporta veidus, kas Jums patīk un padodas.

Tikai tad, kad būsiet izmēģinājis konkrētu sporta veidu, Jums būs pieredze un varēsiet secināt, vai vēlaties, vai nevēlaties to darīt. Protams, lai šis process nebūtu lieka laika tērēšana, sākumā varat atlasīt tos sporta veidus, kas Jums liekas interesanti no teorētiskā aspekta. Šajā procesā Jums noteikti noderēs kvalitatīvi sporta apavi!

Ziniet savas intereses

Intereses ir viens no galvenajiem faktoriem, kas būtu jāņem vērā, meklējot sev piemērotāko sporta veidu. Sākumā apdomājiet, vai Jums patīk skatīties vai sekot līdzi kādam konkrētam sporta veidam. Ja atbilde ir jā, tad izvēle ir vienkārša – nodarbojieties ar to, kas Jums patīk!
Ja atbilde ir nē, apdomājiet, vai Jums patīk būt uzmanības centrā vai tomēr darboties komandā – tas palīdzēs atlasīt konkrētus sporta veidus, sašaurinot izvēles iespējas.

Apdomājiet savas fiziskās spējas

Mums katram ir atšķirīgs ķermeņa tips un uzbūve, no kā tiešā veidā atkarīgs, kurš sporta veids ir mums atbilstošs. Piemēram, gariem cilvēkiem piemērots varētu būt basketbols vai volejbols, lokaniem cilvēkiem piemērota varētu būt vieglatlētika.

Par laimi, ir arī tādi sporta veidi, kas var padoties ikvienam - tādos sporta veidos kā badmintons, galda teniss vai šahs nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība un ķermeņa parametri. Lielākoties viss atkarīgs no tā, cik daudz laika un uzmanības veltāt sporta veidam un treniņiem!

Ziniet savu personību

Izvēlētajam sporta veidam jāatbilst ne tikai Jūsu vēlmēm, bet arī Jūsu personībai, tādēļ sākumā centieties izanalizēt savu personību. Ja Jums patīk konkurence un azarts, vislabāk piemēroti Jums varētu būt sporta veidi, kā regbijs, basketbols, galda teniss, volejbols un futbols. Šajos sporta veidos nepieciešams līdzsvars, izturība, ātrums un spēks.

Ja Jums patīk konkurence, taču esat mierīgs un vēlaties darboties individuāli, vislabāk piemēroti Jums varētu būt sporta veidi, kā peldēšana, riteņbraukšana vai džudo. Ja esat mierīgs, taču spējat noturēt uzmanību un Jums ir attīstīta koordinācija, varat izmēģināt savus spēkus arī šaušanā vai, piemēram, jāšanas sportā.

Nosakiet savu dzīvesstilu

Pirms lemjat par labu konkrētam sporta veidam, izpētiet savu dzīvesveidu, lai varētu izvēlēties tādu sporta veidu, kas lieliski papildinās Jūsu ikdienu. Ir sporta veidi, kas pieprasa intensīvu treniņu procesu, tādējādi tie aizņem lielāko daļu ikdienas, savukārt ir sporta veidi, kam nav nepieciešami regulāri treniņi.

Apdomājiet, cik daudz laika Jūs pavadāt darbā, ar ģimeni, cik daudz laika veltāt hobijiem un tad centieties saprast, cik daudz laika Jums ir, lai pievērstos kādam sporta veidam. Ja Jūsu ikdiena ir piesātināta, meklējiet sporta veidus, kam nav nepieciešami regulāri un intensīvi treniņi.

Apdomājiet savu temperamentu

Ticat vai nē, sporta veidam ir jāatbilst arī Jūsu temperamentam. Izvēlieties tādu sporta veidu, kas neliks Jums garlaikoties! Ja esat straujš, Jums varētu būt piemērots kāds no ātrajiem sporta veidiem, kā teniss, futbols, basketbols vai peldēšana, savukārt, ja esat mierīgs, Jums varētu būt piemēroti tādi sporta veidi kā slēpošana vai šahs.
Padoms - lai sports uzlabotu Jūsu pašsajūtu nevis pretēji, noteikti neiesaistieties ātrajos sporta veidos, ja esat mierīgs.

Noskaidrojiet savu veselības stāvokli

Pirms pievēršaties treniņu procesam, noteikti konsultējieties ar ārstu un noskaidrojiet savu veselības stāvokli. Ne vienmēr traumas ir jūtamas vai redzamas, savukārt, ja Jums ir veselības problēmas, treniņu process var veicināt problēmu saasināšanos. Turklāt atkarībā no Jūsu veselības stāvokļa un mērķiem, arī ārsts var noteikt Jums atbilstošu sporta veidu.

Atcerieties izvēlēties ne tikai sev piemērotāko sporta veidu, bet arī sporta veidam atbilstošu apģērbu un inventāru. Apskatiet interneta veikala 220.lv piedāvājumu, kur pieejams plašs klāsts sporta preču - gan vingrošanas paklājs mierīgai jogai, gan hanteles intensīviem spēka treniņiem.