Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 3


Piecas vietas Latvijā, kur supot vasarā

Redakcija
Redakcija

Piecas vietas Latvijā, kur supot vasarā
Foto: Unsplash.com / Krzysztof Kowalik


SUP dēļu vēsture stiepjas vairāku tūkstošu gadu senā pagātnē, bet to pašreizējās versijas pirmsākumi rodami Havaju salās pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados. Pēdējā laikā SUP dēļus izmanto dažādiem mērķiem, sākot ar profesionālām sacensībām un beidzot ar jogas nodarbībām. Supošana kļuvusi populāra teju visā pasaulē, un ne velti – nepieciešamais aprīkojums ir salīdzinoši lēts, supošanu ātri var iemācīties teju ikviens, un izbraucieniem nav vajadzīgi īpaši laikapstākļi vai specializēta trase. Šajā rakstā uzzināsi, kur supot Latvijā!

Vieta #1: Kaņiera ezers

Lapmežciemā, Ķemeru nacionālā parka teritorijā esošais Kaņiera ezers ir bagāts ar zivīm un putniem. Šeit no Latvijā esošajām 342 putnu sugām sastopamas vairāk nekā 200, tāpēc supošana Kaņiera ezerā ir perfekta izklaide visiem šo dzīvnieku vērotājiem un klausītājiem. Turpat pieejamas arī telts vietas, pirts un atpūtas mājiņas.

Vieta #2: Venta, Kuldīga

Tagad Ventas rumbu, Kuldīgas ķieģeļu tiltu un citus upes krastos esošos apskates objektus vari aplūkot no cita skatupunkta – atliek vien doties uz Kuldīgu un nomāt supošanas dēli Sup Kuldīga! Kā jau droši vien zini, Ventas krasti ir bagātīgi ar skaistām vietām un skatiem, turklāt upe ir salīdzinoši rāma, tāpēc ir laba pirmā supošanas pieturvieta arī iesācējiem.

Vieta #3: Rīgas kanāls

Foto: Freepik.com / wirestock

Ja prāto, kur supot galvaspilsētā, septiņus kilometrus garais Rīgas Laivas maršruts Rīgas loks ir pareizā izvēle. Tas divu līdz trīs stundu garā izbraucienā ļauj palūkoties uz Latvijas Nacionālās operas namu, Stockmann tirdzniecības centru, Vecrīgu, Rīgas tiltiem, Andrejsalu un daudzām citām galvaspilsētas vietām, atrodoties Rīgas kanālā un Daugavā. Nomājot divvietīgu smailīti vai vienvietīgu kajaku, vari doties arī citos ne mazāk aizraujošos maršrutos, tuvāk iepazīstot Zundas kanālu, kuģu būvētavu un Rīgas salas.

Vieta #4: Salaca

Salacas krasti lutina ar elpu aizraujošiem dabas objektiem – Skaņākalna klintīm, Skābumbaļļu, Vilkaču priedi, Lībiešu pilskalnu, Velna kanceli. Gan izbraucienus pa Salacu, gan daudziem citiem maršrutiem regulāri organizē FAB Adventures, turklāt pakalpojumā iekļauts arī transports no piedzīvojuma galapunkta uz sākumpunktu un kvalitatīvas fotogrāfijas. Tuvākie izbraucienu datumi pa Salacu notiks 17. jūlijā un 7. augustā.

Vieta #5: Cenas tīrelis, Skaista ezers

Vēl viens FAB Adventures organizēts izbrauciens, kas ļaus piedzīvot neaizmirstamas emocijas, supojot pa Skaista ezeru Cenas tīrelī. Šī piedzīvojuma sāls – tas notiek saullēktā, kad uz ezera redzamas neatkārtojamas gaismas rotaļas, nereti ietērptas miglas vālos.

Lai gan celšanās nakts melnumā un soļošana divu kilometru garumā pa purvu ar 10 kilogramu smagu mugursomu plecos (turp un atpakaļ) var nešķist pats aizraujošākais notikums, baudījums, ko pieredzēsi purvā, to atsver par visiem 100 procentiem!

Tagad atbilde uz jautājumu kur supot Latvijā Tev vairs nav jāmeklē. Supošana gan ir tikai viens no daudziem interesantiem ūdens sporta veidiem, kurus iespējams izbaudīt mūsu valsts robežās. Dodies uz vizia.lv blogu – tur varēsi iepazīties ar virkni citu aktivitāšu rakstā Aizraujoši dēļu sporta veidi Latvijā uz ūdens!