Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 3


PČH jau šonedēļ – LTV7 Hokeja studijas sastāvā Ernštreits, Masaļskis un Zirnis

Redakcija
Redakcija

Piektdien, 12. maijā, sākas Pasaules čempionāts hokejā (PČH), kas šogad notiek tepat Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē. Kā ierasts, Latvijas Televīzija (LTV) čempionāta laikā skatītājiem nodrošinās spraigas diskusijas LTV7 Hokeja studijā pirms, pēc Latvijas izlases spēlēm un to laikā. Studijas sastāvā šogad – LTV žurnālists Dāvids Ernštreits un hokeja eksperti – Edgars Masaļskis un Kārlis Zirnis.

LTV7 Hokeja studija pirms, pēc Latvijas izlases spēlēm un to laikā sniegs iespēju dzirdēt ekspertu viedokļus, treneru un spēlētāju komentārus, prognozes, spēļu analīzes, redzēt labākos spēļu momentus un čempionāta aizkulises. Studiju vadīs LTV sporta žurnālists Dāvids Ernštreits, viņam pievienosies spēlēm bagātākais vārtsargs Latvijas hokeja izlases vēsturē Edgars Masaļskis, kurš vārtsarga pozīcijā spēlējis 15 pasaules čempionātos un 4 ziemas olimpisko spēļu turnīros, kā arī bijušais hokejists un uzbrucējs Kārlis Zirnis – savulaik spēlējis Latvijas U-18 un U-20 izlasēs, Latvijas valstvienībā aizvadījis dažas pārbaudes spēles, spēlējis Ziemeļamerikas līgās dažādās komandās. Ilgi bijis viens no Latvijas izlases galvenā trenera asistentiem un video treneriem.

LTV7 Hokeja studijas vadītājs un žurnālists Dāvids Ernštreits: “Hokeja čempionātu es gaidu ar nepacietību, bet vienlaikus mieru. Ar nepacietību tāpēc, ka beidzot mēs varēsim piedzīvot spēles pie pilnām tribīnēm, izbaudīt šo emociju lādiņu. Turpretim miers ir par manu “komandas biedru” erudīciju un prasmi savas hokeja zināšanas nodot skatītājiem. Gan ar Kārli, gan Edgaru strādāt ir viegli – par to pārliecinājos pēdējos divos čempionātos. Šogad hokeja studijas varēsim vadīt no pārpildītas arēnas, un tas dos arī papildu emocijas mums. Ir svarīgi to izbaudīt, jo brīžiem šķiet, ka vairs nenovērtējam šādu iespēju. Tam ir izskaidrojums, jo pēdējos gados pandēmijas un politisku iemeslu dēļ čempionātu norises kārtība un arī vietas ir mainītas vairākkārt. Čempionāta “gaidīšanas svētki” šoreiz nav bijuši tik ilgi kā iepriekš, taču jāsaprot, ka nākamais čempionāts Rīgā var būt pēc desmit vai pat vairāk gadiem.”

Piektdien, 12. maijā, plkst. 19.30 LTV7 šī gada pirmā Hokeja studija, kurā tiešraidē vēstīs par gaidāmo PČH kopumā – par Latvijas komandas sastāvu, pretiniekiem, turnīra favorītiem, spēļu grafiku un dažādām citām aktualitātēm, varēs uzklausīt Latvijas hokeja izlases vadības un spēlētāju viedokļus. Hokeja studijas sastāvs iesildīs skatītājus un hokeja līdzjutējus Latvijas valstvienības pirmajai spēlei čempionātā.

Uzreiz pēc Hokeja studijas plkst. 20.10 LTV7 tiešraidē varēs just līdzi Latvijas hokeja izlasei, kura pirmo spēli Pasaules čempionātā hokejā aizvadīs pret Kanādas valstvienību. Visi hokeja līdzjutēji ir izsalkuši pēc lielā hokeja, turklāt ar titulētajiem kanādiešiem vislabāk aizvadīt tieši pirmo spēli. Savulaik, 2021. gadā, kad PČH arī notika Rīgā, Latvijai izdevās apspēlēt Kanādu pirmajā mačā ar 2 pret 0, savukārt tālajā 2006. gadā Latvijas izlase spēlē pret Kanādu piedzīvoja milzīgu sagrāvi – 0 pret 11.

Latvija nemainīgi spēlē elites grupā kopš 1997. gada turnīra Somijā. Augstākie sasniegumi līdz šim – vairākkārtēja iekļūšana ceturtdaļfinālā. Latvija šoreiz spēlēs B apakšgrupā Rīgā kopā ar Kanādu, Čehiju, Slovākiju, Šveici, Norvēģiju, Slovēniju un Kazahstānu. Jāgūst punkti katrā no spēlēm (grupā tādas būs septiņas), lai tiktu labāko četru komandu vidū un turpinātu cīņu ceturtdaļfinālā. Pēdējo reizi Latvijai tas izdevies visai pasen, 2018. gadā. Kā būs šogad?

LTV7 Hokeja studija un visas nākamās Latvijas hokeja izlases spēles skatāmas LTV7, REplay.lv un LSM.lv:
13. maijā plkst. 20.10 Latvija – Slovākija (LTV7 Hokeja studija plkst. 19.30);
15. maijā plkst. 20.10 Latvija – Čehija (LTV7 Hokeja studija plkst. 19.30);
17. maijā plkst. 16.10 Latvija – Norvēģija (LTV7 Hokeja studija plkst. 15.30);
19. maijā plkst. 16.10 Latvija – Slovēnija (LTV7 Hokeja studija plkst. 15.30);
20. maijā plkst. 20.10 Latvija – Kazahstāna (LTV7 Hokeja studija plkst. 19.30);
23. maijā plkst. 20.10 Latvija – Šveice (LTV7 Hokeja studija plkst. 19.30).

Spēlēm tiešraidē līdzi jutīs un tās komentēs profesionāli hokeja pārzinātāji – bijušie hokejisti Herberts Vasiļjevs, Edgars Masaļskis, Ģirts Ankipāns – un sporta žurnālisti – Jānis Stepītis un Lotārs Zariņš.

Katru vakaru plkst. 23.00 LTV7 būs spēļu apskati 45 minūšu garumā – par visu svarīgāko un interesantāko todien notikušo. Visas Latvijas izlases spēļu tiešraides skatāmas LTV7, REplay.lv, tāpat arī aktualitātes, spēļu tiešraides, spilgtākās epizodes un spēļu kalendārs pieejams sabiedrisko mediju portālā LSM https://www.lsm.lv/hokeja-cempionat...

Latvijas Televīzijas un Tet pārraides tiesības nodrošina vienošanās ar Starptautiskās hokeja federācijas Pasaules čempionāta hokejā ekskluzīvo mediju un mārketinga partneri Infront Sports & Media. Vienošanās paredz pārraides tiesības līdz 2023. gadam.