Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 3


Ieteikumi slēpotājiem un slidotājiem

Redakcija
Redakcija

Ja vēlaties patīkami pavadīt laiku slēpošanas kūrortos vai trasēs un slidotavās, tad stingri jāievēro drošības noteikumi, kuru izpildei cieši seko šo atpūtas vietu drošības dienesti.

Ir labi, ja pirms atpūtas sākuma Tu iegaumē (vai saglabā savā mobilajā tālrunī) drošības dienesta vai glābšanas dienesta tālruni, jo var gadīties, ka tieši Tu vari palīdzēt cietušajiem izsaukt palīdzību.

Slēpošana un slidošana- tas ir ātrums, neparedzamas situācijas un iespējas sadurties ar citiem sportotājiem. Esi piesardzīgs - izvēlies zināmu un savām spējām atbilstošu trasi, lieto pārbaudītu inventāru, seko iekāpšanai pacēlājā, cieni citus slēpotājus un slidotājus, palīdzi bērniem un iesācējiem!
Baudot ziemas priekus tepat mūsu pakalnos un lejās, uz ezera vai upes ledus, ņem vērā:

- Nekad neej viens uz upi, ezeru!

- Nekāp uz plāna ledus un pēc stipra atkušņa, tad ledus kļūst trausls!

- Neslidinies pie paša krasta, tiltu tuvumā un vietās, kur ievada notekūdeņus - tur ledus ir nedrošs. Neslēpo gar upju stāviem un slideniem krastiem, šoseju un ceļu virzienā, starp cieši saaugušiem kokiem, nelec no paštaisītiem tramplīniem, neesi pārgalvīgs, ja slikti jūties.

- Uzmanīgi tuvojies bļitkotājiem, sargies no ledū izcirstajiem āliņģiem un ledlaužu ceļa!

- Ja ielūsti ledū, mēģini tikt atkal uz tā ar muguru, tad atbalsties ar rokām un uzvelc uz ledus augumu, sauc palīgā! Krastā nokļūsti rāpus, vienmērīgi izlīdzinot svaru.

- Arī slēpotāji nereti nokļūst uz trausla ledus. Tad, lai noturētos uz ūdens, mēģini izmantot slēpes (novietojot pāri āliņģim) vai slēpju nūjas (to galus iecērtot stingrā ledū).

Glābšanas dienesta tālrunis ir 112 vai 01.

Ziņojot par nelaimi, nosauc notikuma vietu (rajons, pilsēta) vai precīzus orientierus un piebraukšanas ceļus. Sagaidi glābējus, norādi cietušā atrašanās vietu! Pirms glābēju ierašanās mēģini palīdzēt slīcējam, uzmanīgi tuvojoties viņam vai sniedzot kādu koka zaru, dēli, jostas vai apģērba galu!

Apgūsti slīcēja glābšanas iemaņas, mācies sniegt pirmo palīdzību!

Solveiga Smiltene
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece