Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 3


Padomi taukainas sejas ādas kopšanai

Redakcija
Redakcija

Taukaina sejas āda bieži vien sievietēm šķiet kā kaut kas briesmīgs. Kā nezvērs, ar kuru vajadzētu cīnīties. Patiesībā jau nav nemaz tik traki. Jā, varbūt mēdz būt tāda nepatīkama un taukaina sajūta, taču svarīgi ir pareizi kopt savu sejas ādu, lai palielinātu komfortu un tai pat laikā nenodarītu pāri savai sejas ādai.

Zini savas ādas tipu

Galvenie sejas ādas tipi ir sausa, taukaina un kombinēta jeb jaukta. Lai varētu pareizi parūpēties par savu ādu, būtu jāzina savs sejas ādas tips. Bieži vien to noteikt ir vienkārši pēc izteiktām pazīmēm, taču, ja tev tas neizdodas, vai arī tu neesi līdz galam pārliecināta, tad pajautā par to savam dermatologam vai kosmetologam. Ja tu zināsi savas sejas ādas tipu, tad tu attiecīgi varēsi izvēlēties pareizās sejas kopšanas metodes un līdzekļus. Ja lietosi nepiemērotus sejas kopšanas līdzekļus savam ādas tipam, tad vari iedzīvoties nepatīkamās problēmās.

Attīrīšana un mitrināšana

Taukainas ādas tipam ir ļoti svarīgas divas lietas – attīrīšana un mitrināšana. Protams, arī citiem ādas tipiem tas ir nozīmīgi, taču īpaši tam jāpievērš uzmanība tieši taukainas ādas īpašniecēm.

Attīrīšana ir svarīga, jo taukaina sejas āda izdala vairāk lieko eļļu, kas var attiecīgi aizsprostot poras. Tāpēc taukainas ādas īpašnieces daudz biežāk cīnās ar akni. Arī pašai noteikti ir sajūta, ka seja ik pa laikam ir netīra jeb pārāk taukaina – gribas to nomazgāt vai notīrīt. Vislabāk ir lietot tieši taukainai ādai paredzētus saudzīgus attīrīšanas līdzekļus – sejas ziepes, želeju, putas vai losjonu. Tie attīrīs pietiekami daudz, bet pārlieku nesausinās tavu ādu, jo tas nepavisam nav vēlams. Noteikti izvairies no produktiem, kuru sastāvā ir spirts, jo tas sausina ādu. Sākumā var šķist, ka šādi līdzekļi labāk attīra sejas ādu, bet ar laiku tu pamanīsi, ka tava sejas āda kļūst sausāka, un tas radīs pavisam citu problēmu. Jo vairāk ādu sausināsi, jo taukaināka tā kļūs. Āda izdala eļļu, lai uzturētu vajadzīgo mitrumu, tāpēc arī taukaina āda ir jāmitrina – nepietiek tikai ar tīrīšanu.

Vislabāk izvēlēties līdzekļus ar labu sastāvu. Interneta veikals ir ērts, jo tajā var lēnā garā iepazīties ar visām līdzekļu sastāvdaļām, un vajadzības gadījumā var pameklēt papildu informāciju internetā. Ja tu izvēlēsies kādu mitrinošu krēmu, kas paredzēts tieši taukainai ādai, tad šis krēms neradīs nepatīkamu smaguma sajūtu. Bieži vien sievietes ar taukainu ādu izvairās no sejas krēmiem tāpēc, ka pēc tam ir šī te smagā sajūta un seja šķiet vēl taukaināka un netīra. Tāpēc ir jāatrod piemērots mitrināšanas līdzeklis. Mēs visas esam atšķirīgas, tāpēc var nākties izmēģināt vairākus krēmus, kamēr atradīsi to īsto un tavai ādai vispiemērotāko.

Kā ar dekoratīvo kosmētiku?

Ja tu ikdienā lieto arī dekoratīvo kosmētiku, tad noteikti izvēlies tādu, kas paredzēta taukainai sejas ādai, pretējā gadījumā kosmētika sāks “tecēt nost”. Un te nav runa tikai par tonālo krēmu vai pūderi – pievērs uzmanību arī acu zīmulim, lainerim, tušai un acu ēnām. Ja skropstu tuša nebūs ūdens noturīga, tā var sākt smērēt, ja tavas skropstas pieskaras plakstiņiem, kuri dienas gaitā var nedaudz sataukoties. Ja tu krāso acu zīmuli/ laineri un acu ēnas, tad vēlams lietot arī acu ēnu bāzi, lai visi šie produkti pēc iespējas ilgāk noturētos savā vietā. Ja dodies uz kādu svinīgu pasākumu, kur vairākas stundas būs jāizskatās satriecoši, tad drošības pēc vari izmantot arī kādu kosmētikas nostiprināšanas spreju, kas jāuzsmidzina pēc kosmētikas uzklāšanas, lai grims ilgāk turētos.


Vai ir arī kas pozitīvs?

Sākumā var šķist, ka taukaina āda sagādā vienas vienīgas problēmas – mūžīgās pumpas un tā speķainā sajūta. Un ja vēl tev ir čolka, tad vispār šausmas. Taču viss jau nav tik briesmīgi. Taukainas ādas īpašnieces noveco lēnāk. Tā kā āda pastiprināti izdala eļļu, tad āda ilgāk ir elastīga – tas nozīmē, ka grumbas radīsies vēlāk, un tās nebūs tik izteiktas, kā, piemēram, sausas ādas īpašniecēm. Ja tu atradīsi piemērotus sejas kopšanas līdzekļus, tad redzēsi, ka taukaina sejas āda nav nemaz tik briesmīga.