Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:5, Did:0, useCase: 3


Gaisa mitrinātāji – izplatītākie jautājumi par šo ierīci

Redakcija
Redakcija

Interneta veikalos ir plaši pieejami gaisa kondicionētāji, bet ne daudzi ir dzirdējuši par gaisa mitrinātajiem. Pašsaprotami, ir daudz jautājumu par šo ierīci, tāpēc raksta turpinājumā lasi atbildes uz dažiem izplatītākajiem jautājumiem, kas saistīti ar gaisa mitrinātajiem.

Kas ir gaisa mitrinātājs un kāds no tā labums?

Gaisa mitrinātājs ir ierīce, kas, palielinot gaisa mitrumu telpā vai ēkā, uzlabo gaisa kvalitāti. Mūsdienu mājās, kurās izmantoti ļoti efektīvi izolācijas materiāli un centrāla apkure vai gaisa kondicionētājs, ļoti bieži nepietiek ventilācijas, līdz ar to gaiss ir pārāk sauss un nav piemērots cilvēkiem.

Pārāk sauss gaiss sausina un kairina gļotādas un var radīt un pastiprināt daudzas veselības problēmas, piemēram, izraisīt deguna asiņošanu, acu sausumu, ādas niezi, aizliktu degunu un pat alerģiskas reakcijas. Gaisa mitrinātājs ir risinājums, lai uzlabotu situāciju un novērstu problēmas, kas rodas no tā, ka uzturamies telpās, kurās ir pārāk sauss gaiss.

Uzturot relatīvo gaisa mitrumu 30-40% robežās, kā tas ir ieteicams, tiks novērstas ne tikai veselības problēmas, ko rada sauss gaiss, bet arī, piemēram, klavieru, koka apdares un mēbeļu pārlieku liela izkalšana, kā arī tiks uzlabota telpaugu un mājdzīvnieku labsajūta.

Kā darbojas gaisa mitrinātājs?

Ir pieejami dažāda veida gaisa mitrinātāji, kas savu funkciju veic izmantojot atšķirīgus tehnoloģiskos risinājumus – auksta un karstā tvaika, ultraskaņas un gaisu attīrošie gaisa mitrinātāji.

● Aukstā tvaika gaisa mitrinātāji darbojas izmantojot ventilatorus, kas iesūc gaisu, mitrina to un izpūš atpakaļ telpā. Tā kā tiek izmantots auksts tvaiks, šāds gaisa mitrinātājs vienlaicīgi arī atdzesē telpu, jo mitrais izpūstais gaiss ir vēsāks, nekā iesūktais.
● Karstā tvaika gaisa mitrinātāji uzkarsē ūdeni un pārvērš to mitrumā jeb tvaikos. Šāds mitrinātājs piemērots īpaši alerģiskiem cilvēkiem, jo, lai iztvaicētu, ūdens tiek uzkarsēts tik daudz, ka tiek nogalināti kaitīgie mikroorganismi.
● Ultraskaņas gaisa mitrinātāji darbojas izmantojot ļoti augstu vibrāciju, ka ūdens tiek sadalīts tik smalkās daļiņās, ka tas pārvēršas dūmakā. Ultraskaņas mitrinātāji izmanto gan karstu, gan aukstu ūdeni. Šādiem mitrinātājiem pieejami arī modeļi, kas gaisa mitrināšanu apvieno ar aromterapiju, jo mitrinātājā iespējams pievienot arī ēteriskās eļļas.
● Gaisu attīrošie gaisa mitrinātāji vienlaicīgi gan mitrina, gan attīra gaisu. Gaiss, kas ar ventilatoriem tiek iesūkts ierīcē un, izfiltrējoties caur ūdeni, tas tiek ne tikai mitrināts, bet vienlaicīgi arī atbrīvos no mikroorganismiem, putekļiem un citiem netīrumiem. No gaisu attīroša gaisa mitrinātāja izplūst tīrs un mitrs gaiss.

Šāds risinājums ir piemērotākais ļoti alerģiskiem cilvēkiem un cilvēkiem ar astmu, taču jāņem vērā, ka gaisu attīrošo gaisa mitrinātāju jāapkopj biežāk, jo nepieciešams regulāri iztīrīt uzkrātos netīrumus.

Kas jāņem vērā izvēloties gaisa mitrinātāju?

Vispirms jāizvēlas, gaisa mitrinātāja tips – vai nepieciešama gaisa mitrināšana un vienlaicīga atvēsināšana vai attīrīšana. Kad izlemts par to, kāda tipa ierīce nepieciešama, jāsaprot, cik lielā telpas platībā nepieciešams uzlabot gaisa kvalitāti.

Atkarībā no gaisa mitrinātāja jaudas un tilpuma, noteiktā laikā tas spēs nodrošināt pietiekamu gaisa mitrumu noteiktam telpas tilpumam. Gaisa mitrinātājs un cita sadzīves tehnika patērē elektronerģiju, tāpēc pievērsiet uzmanību arī ierīces energoefektivitātei.

Svarīgi pievērst uzmanību arī tam, cik lielas ir ūdens un netīrumu tvertnes, bet jo īpaši - gaisa mitrinātāja mērinstrumentiem, kas liek tam automātiski apstāties, kad gaiss ir pietiekami mitrs.

Uzlabojiet gaisa kvalitāti savā mājoklī ar gaisa mitrinātāju! Labākie mitrinātāji un cita sadzīves tehnika nopērkama interneta veikalā Elkor.lv.