Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:5, Did:0, useCase: 3


Kā ikdienā kopt veļas mašīnu un veļas žāvētāju?

Redakcija
Redakcija

Lai arī svarīgi ir iegādāties energoefektīvas un kvalitatīvas elektropreces un sadzīves tehniku, tik pat svarīgi ir arī pareizi tās ikdienā kopt. Virtuves sadzīves tehnika tiek apkopta regulāri, bet bieži vien tiek aizmirsts par veļas mašīna un veļas žāvētāju.

Kad jāizdara jaunas vai vecas veļas mašīnas izvēle, jāatceras, ka, tāpat kā citas ierīces, gan gadiem lietotas, gan jaunas ierīces regulāri jākopj. Lai samazinātu riskus, kas saistīti ar to, ka veļas mašīna var appludināt mājokli vai veļas žāvētājs var aizdegties, svarīgi ir to regulāri apkopt, tāpēc turpinājumā piedāvājam dažus padomus, kā to darīt.

Iztukšo veļas mašīnu pēc iespējas ātrāk

Kad veļas mašīnas mazgāšanas cikls noslēdzies, centies veļu izkārt vai ielikt veļas žāvētājā pēc iespējas ātrāk. Mitrā veļa ne tikai radīs nepatīkamu aromātu, bet var veicināt pelējuma un dažādu sēnīšu attīstību, kas pēc tam padarīs veļas mašīnu nearomātisku.
Tāpat jāpārbauda arī gumija ap veļas mašīnas durvīm, jo, ja tā mazgāšanas laikā paliek mitra, laika gaitā uz tās var veidoties pelējums un dažādas sēnītes.

Neliec veļas mašīnā pārāk daudz veļas

Necenties par katru cenu pielikt pilnībā pilnu veļas mašīnu, bet seko norādītajam ieteicamajam mazgāšanai paredzētās veļas svaram. Ieliekot veļas mašīnā vairāk veļas nekā tā spēj mazgāt veļa ne tikai neizmazgāsies, bet pastāv risks sabojāt veļas mašīnu. Pārāk smaga veļa, kas nav līdzsvarā var bojāt veļas mašīnas centra gultni.

Periodiski veic apkopes mazgāšanu

Divas vai trīs reizes gadā ļauj veļas mašīnai izmazgāties bez apģērba tajā. Iestati augstāko iespējamo ūdens temperatūru, ja vēlies, izmanto papildus atkaļķošanas līdzekļus, un ļauj veļas mašīnai izmazgāties pilnu ciklu. Šādā veidā visas caurules tiks attīrītas no dažāda veida nosēdumiem.

Pārbaudi un nomaini caurules un filtrus

Lai izvairītos no tā, ka sabojājušās caurules dēļ tiek appludināts mājoklis, tās regulāri jāpārbauda. Tāpat regulāri jāpārbauda filtri, lai tos atbrīvotu no gružiem un nosēdumiem, tādējādi pasargājot veļas mašīnu un ļaujot tai kalpot kvalitatīvāk un ilgāk.

Iztukšo veļas žāvētāja filtrus

Veļas žāvētāji jāapkopj ļoti regulāri, jo tie var būt īpaši bīstami, ja no tiem netiek iztīrīti smalkie auduma putekļi. Šīs mazās un ļoti sausās auduma daļiņas saveļas un ir ļoti viegli uzliesmojošas, tāpēc veļas žāvētāju ieteicams iztīrīt pēc katras lietošanas. Jāatceras, ka šīs daļiņas nonāk ne tikai veļas žāvētājā, bet arī tā aizmugurē un gaisa sprauslās, tāpēc pārbaudi veļas žāvētāju no visām pusēm.

Neievieto veļas žāvētājā netīru apģērbu

Lai nepieļautu to, ka veļas žāvētāja iekšpuse kļūst netīra un turpina efektīvi darboties, neievieto tajā neko netīru. Ja vēlies žāvēt, piemēram, pludmales dvieļus, vispirms izmazgā tos veļas mašīnā.

Neievieto veļas žāvētājā pārāk daudz veļas

Tāpat kā veļas mašīna, arī veļas žāvētājs, kurā ievietots pārāk daudz apģērba, nespēs pildīt savu funkciju. Veļas žāvētāji izmato karstā gaisa cirkulāciju, lai žāvētu tajos ievietoto apģērbu, līdz ar to, pārpildot to, palielināsies žāvēšanas laiks un var tikt sabojāta iekārta.

Lieto šķidros veļas mīkstinātājus veļas mašīnā, nevis salvetes veļas žāvētājā

Daudziem varētu šķist, ka ērtāk ir lietot veļas mīkstinātāju salvetēs, ko ievieto veļas žāvētājā, bet tie atstāj nosēdumus un laika gaitā bojā veļas žāvētāju. Saudzējot iekārtas, labāk lieto šķidro veļas žāvētāju jau mazgājot veļu veļas mašīnā.

Ja tomēr esošā tehnika jau nokalpojusi, un nepieciešams iegādāties jaunu, ieskaties Elkor.lv piedāvājumā. Veļas žāvētāju piedāvājumu var apskatīt šeit. Tāpat veikalā pieejams arī daudzveidīgs veļas mašīnu klāsts.