Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:12, Did:0, useCase: 3


Viss par matu pieaudzēšanu. Pieaudzēšanas metodes un tehnoloģijas

Redakcija
Redakcija

Nevienam nav noslēpums, ka sievietes dievina pārmaiņas savā izskatā! Vienu dienu mums var patikt stilīgi īss matu griezums, bet jau nākošajā varam vēlēties palielīties ar skaistām garām matu cirtām. Tomēr, kā zināms, vienas dienas laikā mati nevar neizaugt! Tieši tam domātas matu pieaudzēšanas tehnoloģijas, bet par to iespējamām un variantiem vairāk uzzināsiet šajā rakstā.

Tātad, ja jūs vēlaties sev garus matus, taču negribat gaidīt, kamēr tie tādi izaugs paši, varat doties pie friziera un plūgt jums pieaudzēt matus mākslīgā ceļā.
Bet lai jūs zinātu, kā notiek šī procedūra, ko tā sola jūsu matiem un cik kaitīga vai nekaitīga tā ir jūsu veselībai, jāzina dažas lietas.

Matu pieaudzēšanai izmanto divu veidu materiālus:

- dabīgie mati,
- mākslīgie mati.

Dabīgie mati ir īstas cilvēka matu cirtas, kas, pirms kļūt par pieaudzēšanas materiālu, tiek pakļauti speciālai apstrādei, kā rezultātā no tiem tiek atdalīts pigments. Līdz ar to mati zaudē savu krāsu un tiek krāsoti no jauna.

Mākslīgie mati tiek veidoti no sintētiskiem materiāliem.

Dabīgie mati, protams, maksā dārgāk nekā mākslīgie, turklāt der iegaumēt, ka mākslīgais materiāls var izraisīt alerģiju. Tāpēc, iekams pieaudzēt matus ar sintētisko cirtu palīdzību, vēlams pakonsultēties ar speciālistiem.

Pieaudzēšanas procedūra notiek nevis ar atsevišķiem matiem, bet gan veselām šķipsnām. Katra šķipsna satur apmēram 50 matiņus. Nepieciešamo šķipsnu daudzums variējas atkarībā no vēlamā rezultāta. Jo garāki un biezāki ir jūsu mati, jo lielāks šķipsnu daudzums būs vajadzīgs pieaudzēšanai. Parasti tiek izmantotas 100 – 200 šķipsnas. Ja jūs vēlaties ļoti garus un biezus matus, nepieciešamo šķipsnu daudzums var sasniegt līdz 250.

Kas attiecas uz pieaudzējamo matu krāsu, tad to palete ir diezgan plaša: sākot no dabiskas nokrāsas līdz pat ļoti ekstravagantiem un neparastiem toņiem. Matu cirtas var būt gan gludas, gan vīties sprogās.

Matu pieaudzēšanas metodes

Pieaudzēt matus var ar karstās vai aukstās metodes palīdzību. No speciālistu teiktā vadoties, varam secināt, ka abas metodes, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, ir vienlīdz nekaitīgas mūsu veselībai. Un tomēr saudzējošāka ir aukstā matu pieaudzēšanas metode.

Karstā metode

Pieaudzēšana tiek veikta ar līmes palīdzību, kas ir pagatavota no keratīna sveķiem. Pamatu un pieaudzējamo šķipsnu sastiprina kapsula, kas izveidojas izkausējot sveķus. Šī procedūra ir pati izplatītākā un tiek izmantota ātrai matu pieaudzēšanai. Turklāt, pielietojot šo metodi, tiek izmantotas tikai dabīgās matu cirtas.

Aukstā metode

Šī metode ļauj ne tikai pieaudzēt matus, bet arī piešķir tiem apjomu. Turklāt šīs metodes izmantošana ļauj izslēgt siltuma iedarbību uz matiem.

Abos gadījumos salīmēto matu vietās veidojas nelielas līmvietas, taču ar neapbruņotu aci tās praktiski nav pamanāmas. Tāpat tās netraucē matu mazgāšanai un ķemmēšanai.

Vēl jāpiebilst, ka pieaudzēt matus var ne tikai ar līmes palīdzību, bet arī ar speciāliem klipšiem, kā arī ar iepīšanas metodi.

Matu pieaudzēšanas tehnoloģijas

- Kā universāls matu pieaudzēšanas veids minama Angļu tehnoloģija, ar kuras palīdzību var pieaudzēt līdz 150 šķipsnām. Tā pieder pie karstās matu pieaudzēšanas metodes un tiek izpildīta ar speciālas līmes pistoles un grūti kūstošo sveķu palīdzību. Dabīgo un pieaudzēto matu savienojumu vietās veidojas kapsula neliela rasas piliena izskatā. Pieaudzēto šķipsnu garums variējas no 30 līdz 70 centimetriem, bet ilgums, kurā varat tos izmantot – 3- 4 mēneši. Nepieciešamības gadījumā matus var arī krāsot, bet veicot noteiktas korekcijas, pagarināt matu nēsāšanas termiņu.
Pieaudzētās matu šķipsnas tiek noņemtas diezgan vienkārši – kapsula tiek samiekšķēta speciālā šķīdumā.

- Itāļu tehnoloģija, kur tiek izmantotas jau fabrikas apstākļos saformētas matu šķipsnas ar tievām sveķa platītēm. Arī šī procedūra attiecināma uz karsto metodi, un, droši vien, ir pati uzticamākā un kvalitatīvākā, tā kā šajā gadījumā tiek izmantots tikai augstvērtīgs materiāls - šķipsnas, kas ir izgatavotas no dabīgiem matiem. Šī tehnoloģija izslēdz korekciju iespējas, taču matu lietošanas termiņš ir ilgāks, nekā to pieļauj angļu metode, respektīvi- no 4 līdz 6 mēnešiem. Krāsu palete gan ir ierobežota. Toties garu matu īpašniece ar šīs tehnoloģijas pieaudzētiem matiem var atļauties jebkura veida ieveidošanu.

- Pie aukstās metodes pieder Spāņu tehnoloģija. Šajā gadījumā pieaudzējamie mati tiek sastiprināti ar speciālas līmes un nostiprinātāja palīdzību. Tomēr šai tehnoloģijai ir manāms trūkums– tā der tikai blondīnēm un rudmatēm, tā kā izveidotajam savienojumam ir gaiša nokrāsa, kas uz tumšu matu fona kļūst acīmredzama. Meistars pats saformē šķipsnas, kas ļauj frizūru padarīt dabiskāku. "Jaunos" matus var nēsāt no 4 līdz 6 mēnešiem, turklāt neierobežojot sevi frizieru eksperimentos. Pēc vēlēšanās vai nepieciešamības var veikt arī matu korekcijas.

- Tāpat pie aukstajām tehnoloģijām pieskaitāma Japāņu tehnoloģija. Tā veidota uz 3 mm metālkeramisko klipšu pamata. Šajā gadījumā tiek izslēgta līmes izmantošana. Jūsu dabīgās matu šķipsnas pie saknēm satur klipši. Šī procedūra vairāk derēs īsu matu īpašniecēm. Matu nēsāšanas ilgums ir 3 mēneši, iespējamas arī korekcijas un krāsošana. Nepieciešamības gadījumā pieaudzētos matus var nesāpīgi noņemt.

- Hair Talk - vācu tehnoloģija matu pieaudzēšanā izveidota uz silikona josliņu izmantošanas bāzes. Procedūra ilgst pietiekami īsu laika periodu – izglītotam speciālistam tā aizņems aptuveni 30 minūtes. Neērtības rodas tajā, ka korekcijas nepieciešams veikt katru otro mēnesi. Šī pieaudzēšanas tehnoloģija ļauj mainīt matu krāsu un neizslēdz dažādu ieveidošanas līdzekļu izmantošanu.

- Pie Franču tehnoloģijas matos tiek iepīta tieva horizontāla bizīte, pie kuras ir piešūti tā saucamie tresi (speciālas matu šķipsnas). Šis veids ļauj veikt dažādus eksperimentus ar matiem, tai skaitā krāsošanu un termisku apstrādi. Šādu matu nēsāšanas termiņš – 1,5 līdz 2 mēneši. Pēc vēlēšanās var veikt arī korekcijas.

- Eksistē arī matu pieaudzēšanas veids, kur tiek izmantoti 2- 3 mm lieli metālkeramiski aizspiedņi. Šajā gadījumā klipsī iever dabīgos matus un pieaudzētās šķipsnas, bet klipsi pēc tam saspiež. Šī ir absolūti droša un matiem nekaitīga meode, bet matu nēsāšanas termiņš sniedzas līdz 2 mēnešiem. Korekcijas tiek veiktas vienkārši un nesāpīgi. Atļauta arī matu krāsošana.

Ieskaties! Noderīgi!

Šajā Apgādā Zvaigzne ABC izdotajā grāmatā iekļautas 82 klasiskas un mūsdienīgas frizūras, kā arī soli pa solim izskaidrota to izveide. Vienkāršajās ilustrācijās parādīts, kā pareizi un secīgi izveidot konkrēto matu sakārtojumu, bet fotogrāfijas demonstrē, kā frizūru piemērot savām vajadzībām un kā labāk izmantot dažādus aksesuārus.

Apnikusi vecā frizūra? Vēlies mainīt imidžu? Bet varbūt gribi izaudzēt garus matus, taču neizdodas? “Frizūru grāmatā” piedāvātas daudzas idejas, kā atrisināt jebkuru no šīm problēmām. Turklāt, ja iemācīsies izveidot visdažādākās frizūras, tu katru dienu izskatīsies satriecoši un tev nekad vairs nebūs jāsūdzas par neveiksmīgu matu sakārtojumu.

BIZES, MATU MEZGLI, UZKASĪTAS FRIZŪRAS ...
LŪK, CIK DAUDZ RADOŠU IDEJU!