Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:376, Did:0, useCase: 3


Ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu – mīts vai patiesība?

Redakcija
Redakcija

Kurš gan no mums nav dzirdējis šo viedo vecmāmiņu padomu, kas vēsta - ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu. Bet - vai arī mūsdienās šī senču paruna joprojām darbojas? Un kā īsti uztvert tās vēstījumu?

Viedokļos dalās seksologs Artūrs Šulcs un restorāna "Aqua Luna" šefpavārs Gints Aizupietis.

Pēc seksologa Artūra Šulca paustā, teiciens, ka mīlestība iet caur vēderu, radies sendienās, kad ēdiens dažkārt bija izdzīvošanas jautājums. Iespējams, ka tolaik cilvēks pieķērās vai izjuta siltas jūtas pret pretējā dzimuma pārstāvi, kas parūpējās par dienišķo maizi. Tomēr, viņaprāt, šī tautas paruna aplūkojama arī no citas puses, tajā meklējama dziļāka jēga. Jo "vēders" - tas nenozīmē tikai ēdienu.

Novērots, ka cilvēki pārmērīgi ēd, lai nomāktu jūtas vai slāpētu emocijas. Taču vai tiešām mēs gribam, lai ēdiens būtu mūsu vienīgais baudas avots? Līdz niansēm mūžam aktuālo jautājumu par ēdiena un mīlestības saistību izgaismos jaunais, emocionāli piesātinātais televīzijas kanāla "FOX Life" realitātes šovs "Mīlestība iet caur vēderu" ("Something Is Going On Here"), kas rosinās uz dziļām pārdomām ikvienu no mums.

Šefpavārs Gints Aizupietis vērš uzmanību uz to, ka gan mīlēšanās, gan gards ēdiens sniedz baudu, smadzenēs izdalot labsajūtas hormonu – endorfīnu. Viņaprāt, mūsdienās vairs nav tik aktuāli, lai sieviete būtu tā, kas gatavo vīrietim ēdienu, taču svarīgi ir, lai viņa būtu klāt. Jo maltītes baudīšana ir svarīgs rituāls. Lielisks risinājums ir, ja abi vismaz dažreiz gatavo kopā - tas satuvina.

"Aqua Luna" šefpavārs min piecas interesantas lietas, kas spilgti izgaismo neatraujamo saistību starp ēdienu un mīlestību.

1. Šokolādes spēks. Šokolāde ir ne vien brīnišķīgs gardums, bet arī dabisks afrodiziaks. 16. gadsimtā šokolādei piedēvēja tik spēcīgas īpašības, ka reliģiskie līderi aizliedza to lietot mūkiem un mūķenēm. Tās sastāvā esošais feniletilamīns ierosina dopamīna atbrīvošanos baudas centros smadzenēs. Dopamīns ir hormons, kas izstrādājas smadzenēs visos cilvēka „uzbudinājuma” brīžos – tostarp orgasma, azartspēļu spēlēšanas un narkotiku lietošanas laikā. Feniletilamīns savukārt rada eiforiju, svētlaimi un garīgu pacēlumu. Feniletilamīns ir arī tādos produktos kā avokado, tomāti, āboli, čedara siers un mandeles. Starp citu, jau no mandeļu smaržas vien sievietēm palielinoties dzimumtieksme.

2. Formai ir nozīme. Dažus ēdienus varētu saukt par seksīgiem vien tāpēc, ka tie mūsos raisa erotiskas domas. Piemēram, sparģeļi un avokado līdzinās noteiktiem vīriešu atribūtiem. To pasniegšana, piemēram, pusdienās var kļūt par netiešu veidu, kā likt otram domāt par seksu. Banānu auga ziediem ir falliska forma, tāpēc daudzi tos arī uzskata par afrodiziakiem. Arī banāni paši ieņem nozīmīgu lomu seksa hormonu ražošanā, jo tie satur daudz kālija un B vitamīnu.

3.Vairāk garšvielu. Tādi garšaugi kā žeņšeņs un ingvers paātrina asins cirkulāciju. Kanēlis un muskatrieksts stimulē seksuālās dziņas to izteikti spēcīgās smaržas un garšas dēļ. Čili pipari, karijs un citas pikantās garšvielas satur ķīmisko elementu kapasaicīnu, kas var veicināt seksuālo uzbudinājumu, izraisot labsajūtas hormonu endorfīnu izdalīšanos un paātrinātu sirdsdarbību. Zinātniskā eksperimentā, ko veica izpētes centrs „MindLab”, atklājās, ka tie vīrieši, kuri tikko bija ēduši asus ēdienus, bija vairāk seksuāli uzbudināti nekā tie, kas nupat bija saņēmuši kvēlu skūpstu no mīļotās.

4. Vīns romantiskai noskaņai. Ja plānojat romantisku vakaru, lieti noderēs glāze vīna. Vīns ļaus relaksēties un saglabāt mieru. Ne velti vīns tiek dēvēts par dievu dzērienu un lielisku pavedināšanas ieroci. Taču ar to nevajadzētu pārspīlēt. Sievietēm tas var samazināt DHEA hormonu skaitu organismā, kas var nomākt dzimumtieksmi. Vīriešiem savukārt šie hormoni savukārt mazina testosterona līmeni, kas var radīt problēmas ar erekciju.

5. Rotaļas ar ēdienu. Ēdiena izmantošana erotisko rotaļu laikā ir ne vien lieliska priekšspēle, bet arī veids, kā apmierināt izsalkumu. Putukrējums, medus, zemenes ar kausētu šokolādi – tās parasti ir lietas, kuras iedomājamies, ja runājam par seksuālajām rotaļām ar ēdienu. Taču ir vēl daži gardumi, kurus var izmantot seksuālo rotaļu laikā. Piemēram, cukurgraudi, auksts šampanietis, ledus gabaliņi, augļu un ogu sīrupi, šokolādes konfektes un citi našķi.