Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 3


Gatavošanas piederumu ceļvedis: kā iegādāties pannas un katlus

Redakcija
Redakcija

Gatavošanas piederumu ceļvedis: kā iegādāties pannas un katlus
Foto: pixabay.com


Neatkarīgi vai ēst gatavošana ir hobijs, vai nodarbojaties ar to profesionālā līmenī, pannas un kati ir vieni no svarīgākajiem piederumiem šajā procesā. Tāpēc. To izvēle un iegāde ir ļoti svarīga, sākot ar to, ka ne visas plītis un gatavošanas virsmas ir paredzētas visām pannām. Kā arī, lielākā daļa cilvēku pannas un katlus izmanto gandrīz katru dienu, tāpēc, tāpēc ir vērts ieguldīt augstākās kvalitātes produktos, kas būs ilgnoturīgi un padarīs gatavošanas procesu ērtāku.

Piederumu izvēle atkarībā no gatavošanas virsmas

Pirms gatavošanas piederumu iegādes vsarīgi ir saprast, uz kāda veida virsmas būs nepieciešams katlus un pannas izmantot. Lielākajai daļai pannu un katlu uz iepakojuma būs noradīts kādām virsmām tie ir paredzēti.

Kādas pannas un katlus drīkst izmantot uz dažādām plīts virsmām:

· Keramikas plīts virsma - Uz keramikas plīts virsmas var izmantot jebkuras pannas, izņemot vara, nerūsējošo tēraudu ar atklātu vara pamatni un stiklu. Var izmantot tradicionālās čuguna pannas, taču tās var saskrāpēt virsmu.
· Elektriskā plīts virsma – uz elektriskās plīts virsmas var izmantot jebkāda veida piederumus
· Gāze – arī uz gāzes plīts var izmantot jebkuru pannu vai katlu, ieteicams izvēlēties piederumus ar plānu pamatni.
· Halogēns - Uz halogēna plīts virsmas varat izmantot jebkuras pannas, izņemot tās, kurām ir atklāta vara vai atstarojoša pamatne.
· Indukcijas plīts virsma – piemērotas ir pannas un katli ar magnētisku pamatni, piemēram, čuguna panna vai nerūsējoša tērauda katls.

Kas jāņem vērā, pērkot katlus un pannas?

Izlemiet, vai jums ir nepieciešami katli, kurus var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, un padomājiet, kur tos uzglabāt. Dažām jaunajām pannām ir noņemami rokturi, lai tos vieglāk uzglabātu. Ir svarīgi izvēlēties pannas un katlus, kas būs ērti ne tikai lietošanas laikā, bet arī uzglabājot. Lietas, kas jāapdomā, iegādājoties gatavošanas piederumus:

Pannu pārklājumi

Pannām un katliem ir dažādi pārklājumi, kas nodrošina dažādas funkcijas, kopšanu un citas ērtības. Šie pārklājumi bieži vien arī nosaka cenu, jo pārklājums nosaka arī kvalitāti un ilgnoturību:

· Emalja pārklājums - pārklājums parasti ir uz alumīnija, čuguna un tērauda pannām.
· Non-stick pārklājums (ēdiens nelīp pie pannas/katla) - Ideāli piemērots cepšanai un mērču pagatavošanai, šāds pārklājums novērš ēdiena pielipšanu, samazina vajadzību pēc papildu taukiem un padara pannas viegli tīrāmas.

Funkcijas, kurām jāpievērš uzmanība:

Vai pannas un katli indukcijas plītīm ir leitojami trauku mazgājamajās mašīnās: pannas ar plastmasas vai nerūsējošā tērauda rokturiem var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā, taču, pannas un katlus ar koka rokturiem nav ieteicams mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā.

Vai pannām un katliem ir plakana pamatne: īpaši noderīgi, ja tiek izmantota elektriskā plīts gatavošanai. Šīs pannas pārklāj visu plīts riņķi un netērē nevajadzīgu siltumu.

Droša cepeškrāsnī: daudzfunkcionālas pannas, kuras var izmantot gan cepeškrāsnī, gan uz plīts virsmas, ietaupa laiku un uzglabāšanas vietu. Pārbaudiet, vai rokturis ir izturīgs pret siltumu, un pievērsiet uzmanību tā maksimālajai temperatūrai.

Vāki, kas labi pieguļ: Vākiem ir droši jāpieguļ, vienlaikus ļaujot izplūst tvaikam, ja nav ventilācijas atveru.