Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 3


Kas jāapdomā, pirms iegādājaties gaisa kompresoru?

Redakcija
Redakcija

Neatkarīgi no tā, vai Jums nepieciešams gaisa kompresors tādēļ, ka esat profesionāls mehāniķis vai darbojaties vien savam priekam, Jūs noteikti vēlaties iegādāties kvalitatīvu, veiktspējīgu un ilglaicīgu kompresoru. Lai Jūs spētu izvēlēties sev labāko un piemērotāko no ierīcēm, esam apkopojuši nozīmīgas lietas, kas jāapdomā, pirms iegādājaties gaisa kompresoru!

Izmantošanas mērķis

Sākumā nepieciešams apdomāt, kādiem mērķiem Jums nepieciešams gaisa kompresors. Visbiežāk cilvēki iegādājas gaisa kompresoru, lai to izmantotu dažādās vietās, tādēļ viena no galvenajām prioritātēm ir pārnesamība. Ja arī Jūs vēlaties, lai kompresors ir pārnēsājams, pievērsiet uzmanību kompresora ritenīšiem!

Iespējams, ka Jums būs jāupurē pārnesamība, jo portatīvajiem kompresoriem ir daudz mazāka jauda, nekā stacionārajiem. Jo rūpīgāk apdomāsiet izmantošanas mērķus, jo lielāka iespēja, ka iegādātais kompresors apmierinās Jūsu vēlmes un vajadzības!

Elektrības padeve

Vai vietā, kur izmantosiet kompresoru, ir elektrības padeve? Tas palīdzēs Jums izlemt, vai iegādāties gāzes vai elektrisko modeli. Ņemiet vērā, ka gaisa kompresora izmantošana kopā ar ģeneratoru nav ieteicama, jo ģeneratora jaudas svārstības var izraisīt nopietnus gaisa kompresora bojājumus.

Kompresora tips

Gaisa kompresori šeit ir daudz un dažādi, turklāt arī to tipus var raksturot vairākos veidos:

• Ģenerētais gaiss – cik saspiests tas ir pēc PSI skalas, aprīkots ar vienpakāpes vai divpakāpju konstrukciju.

• Uzglabātais gaiss -– tvertnes tilpums, ko mēra galonā.

• Darba slodze - motora nominālais HP un ģenerētā gaisa apjoms, ko mēra ar CFM.

• Tehnoloģija – visbiežāk izmantotie kompresori aprīkoti ar rotējošo skrūvi vai virzuļa optisko sistēmu.

Tvertnes izmērs

Gaisa kompresora tvertnes izmērs tiek mērīts galonos, un no tā atkarīga dažādu instrumentu izmantošana. Tādiem instrumentiem kā skrūvjpistole, kas tiek izmantota periodiski, nepieciešama pēc iespējas mazāka tvertne.
Lai gan nav neviena novērtējuma, pēc kura iespējams vadīties, lai noteiktu piemērotāko tvertnes izmēru, mūsu ieteikums ir iegādāties mazāko tvertni, ko varat atļauties un kas atbilst Jūsu CFM un PSI prasībām. Jo mazāka tvertne, jo to vieglāk pārnēsāt, jo tai efektīvāks spiediens.

Tomēr, ja Jūsu budžets nav liels, varat izvēlēties mazāku gaisa kompresoru ar lielāku tvertni. Atcerieties, ka šāds kompresors būs piemērots tad, ja izmantosiet gaisu neregulāri. Kompresors ar lielu tvertni darbojas tāpat kā kompresors ar mazu tvertni, vienīgā atšķirība – mazākā tvertnē iedarbināšana un gaisa dzesēšana notiek lēnāk.

Zirgspēki

Lai noteikti piemērotāko gaisa kompresora lielumu, nepieciešams apskatīt, cik zirgspēku ir izvēlētajam kompresoram. Diemžēl daudzi tirgotāji var Jūs maldināt par patieso kompresora jaudu, tādēļ ir jābūt uzmanīgam un rūpīgam, lai uzzinātu patieso rādītāju.

Viens no variantiem - iedarbiniet kompresoru un pārbaudiet patērētās jaudas daudzumu. Parasti 5 HP motors darbojas ar 24 ampēriem uz 220 voltiem. Ja nominālvērtības ir pārsniegtas, motors var izvilkt apmēram 15 apmērus uz 110 voltiem. Protams, to iespējams pārbaudīt arī citos veidos, galvenais ir atrast pareizu stratēģiju!

Gaisa spiediens

Lai pārliecinātos, ka izvēlētais kompresors ir tik jaudīgs, cik nepieciešams, nepieciešams apskatīt un apdomāt arī spiediena novērtējuma atbilstību. Vairumā gadījumu gaisa spiediens ir aptuveni 90 PSI. Ar šādu novērtējumu gaisa kompresors darbojas pareizi, bet Jums ar papildu ierīcēm būs jānodrošina, ka kompresoram ir augstāks izslēgšanas spiediens.

Papildu instrumenti un ierīces

Nosakiet, kādus papildu instrumentus un ierīces Jūs izmantosiet vienlaikus ar gaisa kompresoru. Šajā gadījumā jāapdomā nevis elektroinstrumenti, bet gan pneimatiskie instrumenti, kuri tiek lietoti ar gaisa kompresoru. Ikvienam instrumentam ir vidējais CFM novērtējums, tādēļ aplūkojiet šo skaitli, lai pārliecinātos, vai izvēlētais gaisa kompresors spēs nodrošināt vajadzīgo enerģijas daudzumu.

Darba cikls

Darba cikls norāda, cik ilgi kompresoram ir atļauts darboties. Kvalitatīvi kompresori parasti darbojas ar 100% novērtējumu, kas nozīmē, ka 10 minūšu laikā tie var darboties visas 10 minūtes. Esiet uzmanīgs - ja darba cikls tiek pārsniegts, kompresoram ir pārslodze, tādēļ svarīgi ievērot noteikto periodu.

Gaisa kompresors ir ļoti vērtīgs un noderīgs pirkums, tādēļ pirms iegādes noteikti ņemiet vērā mūsu ieteikumus. Iegādājoties jaunu kompresoru, iespējams, būs nepieciešami arī jauni papildu instrumenti - elektroinstrumenti interneta veikalā 220.lv ir pieejami plašā izvēlē. Vēlam veiksmīgu iepirkšanos!