Remonts mājā vai dzīvoklī. Ar ko sākt? 9 padomi
Telpu remonts dzīvoklī vai mājā mūsdienās vairs nav jāuztver par nenovēršamu dabas katastrofu un jāsaista ar grūtībām un ļoti lielu netīrību. Būvniecības materiāli šobrīd ir tik „inteliģenti”, ka pareizi ar tiem strādājot, pat amatieriem gala rezultāts ir ļoti labs. Vecum vecā patiesība gan būtu jāievēro – vispirms nomēri 7 reizes, pēc tam griez.. Tas nozīmē – nav ieteicams apmeklēt būvniecības materiālu veikalus bez remonta plāna rakstiskas sagatavošanas. 9 padomi, kā to darīt.
Remonta plāna sagatavošana
1.Vai tiešām pietiks finansu līdzekļi iecerētās platības remontam? Nelielu telpu, labu plānojot iespējams izremontēt arī pa 50 Ls, iegādājoties materiālus ar atlaidēm un darbus veicot pašiem. Ja finansu līdzekļi ir ļoti ierobežoti, no remonta ieceres vajadzētu attiekties, jo citādi pusremontētās telpās dzīvosiet gadu desmitiem.
2.Cik ilgā laikā plānojat remontu paveikt? Atcerieties, ka jēdziens pagaidām ir mūžīgs. Nosakot striktus termiņus un tajos iekļaujoties, remonts neievilksies gada garumā.
3.Kurš katru dienu veiks uzkopšanas darbus, jo remontējot netīrumi rodas vairāk kā ikdienā un, ja tiek remontēta viena telpa dzīvoklī, pārējās telpās turpinot dzīvot, katru dienu vakarā jāuzkopj visas telpas.
4.Uzmanību! Alerģijas! Atcerieties, ka vecāka gada gājuma cilvēki, bērni, mājdzīvnieki nepanes krāsu, laku, citu būvniecības materiālu radīto karinošo aromātu, kurš var izraisīt arī alerģiju. Tāpēc pirms remonta padomājiet, kur mitināsies vecvecāki, mazuļi, četrkājainie mīluļi, ja dzīvojat ar tiem kopā.
5.Padomājiet – varbūt der aizņemties naudu pie radiem vai arī iespēja bankā paņemt kredītu un remonta darbus uzticēt meistariem, kas, protams, izmaksās dārgāk, bet darbi tiks paveikti ātrāk.
6.Izdomājiet, vai esat gatavi maksāt vairāk, ja remonta laikā rodas neparedzētu izdevumi. Atsedzot sienu plaknes, noņemot veco grīdas klājumu, remontējot vannas istabu, pēkšņi var atklāties, ka jāmaina elektroinstalācija vai santehnika, ar ko nebijāt rēķinājušies sākotnēji.
7.Remonta laikā rodas daudz un smagi celtniecības atkritumi, kuri kādam ir jānogādā līdz atkritumu tvertnei. Ja darbus uzticat meistaram, tas automātiski nenozīmē, ka arī atkritumi tiks iznesti par to pašu samaksu – iespējams būs jānes pašam vai arī jāpiemaksā.
8.Pirms remonta būtu jāsastāda nepieciešamo materiālu saraksts un jānoskaidro aptuvenas cenas.
9.Ja vēlaties pārbīdīt pēc remonta mēbeles, uzzīmējiet telpas plānu un mēbeļu izvietojumu un ar kādu no datorprogrammām pamodelējiet iespējamās situācijas. Datorā mēbeles ir vieglāk pārbīdīt.
Būvmateriālu iegādes veidi
1.Specializētie tirdzniecība veikali.
2.Specializētie viena materiāla vai viena zīmola veikali.
3.Pēc sludinājumiem.
4.Interneta būvniecības materiālu veikali.
5.Ja esat nolīguši meistarus, par materiāliem iespējams varat taujāt viņiem, jo bieži labiem meistariem ir pieejami materiāli ar lielām atlaidēm tirdzniecības veikalos. Nevajadzētu cerēt, ka meistari jums materiālus piedāvās ar tikpat izdevīgām atlaidēm kā iegādājušies paši (tas arī nebūtu loģiski), taču tik un tā gala summa varētu būt mazāka kā tādā gadījumā, ja iegādājaties materiālus bez atlaidēm.