Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 3


Elektriskie kamīni un sildītāji: ko izvēlēties?

Redakcija
Redakcija

Kad ārā valda ziemas sals, gribas ieritināties gultā un baudīt kamīna sniegto siltumu un liesmu spēles. Laimīgi ir tie cilvēki, kuriem ir iespēja dzīvoklī vai mājā ierīkot malkas kamīnu. Tomēr daudziem šādas iespējas nav. Ja ļoti gribas ierīkot kamīnu, pastāv alternatīva iespēja – elektriskais kamīns.

Elektriskā kamīna priekšrocības:

● Vienkārša uzstādīšana. Nav vajadzīgs dūmvads, pietiek ar elektrības rozeti. Nav jāveic mūrēšanas darbi, kas ir naudas ekonomija. Elektrisko kamīnu var uzstādīt vienā dienā un uzreiz sākt to lietot.
● Mazākas izmaksas. Lai arī cik vienkāršu malkas kamīnu iebūvēsiet, tā ierīkošanas izmaksas būs stipri dārgākas, kā uzstādot elektrisko kamīnu.
● Ērta lietošana un kopšana. Nav vajadzīga malka vai ogles, mājoklī nav dūmu un nepieciešamības tīrīt pelnus, kā arī no malkas palikušos gružus.
● Tas noteikti ir drošāks. Nav jābaidās, ka uz grīdas var izkrist gailoša ogle, sabojājot grīdas segumu vai pat izraisot ugunsgrēku.
Elektriskais kamīns var būt arī tikai kā dekoratīvs elements, bez sildīšanas funkcijas, vai arī ar apsildīšanas funkciju. Uzstādot elektrisko kamīnu, rudeņos un pavasaros, bet vecākās nerenovētajās daudzdzīvokļu mājās arī ziemās, var atrisināt problēmas, kas saistītas ar centrālās apkures padevi, nodrošinot siltumu vismaz vienā telpā.
Ir situācijas, kad uznākot lielam aukstumam, mājoklī var kļūt pavisam vēss un to nav iespējams piesildīt. Tā ir ļoti liela problēma, ja ģimenē ir mazi bērni. Šādiem gadījumiem ieteicams iegādāties labu elektrisko sildītāju, tomēr jāraugās, lai tas būtu arī ekonomisks.

Vispirms jāizlemj, kurā telpā sildītājs darbosies. Tad jānovērtē telpas platība un nepieciešamā sildītāja jauda. Nākamais solis ir atrast pareizo vietu, kur elektriskais sildītājs atradīsies: uz grīdas, pie sienas vai uz statīva. Visbeidzot jāizlemj, kāda veida sildītāju iegādāties. Aplūkosim populārāko sildītāju veidus.

Sildītājs ar ventilatoru

Tā priekšrocības: samērā zemā cena, izmērs, kas nodrošina vieglu pārvietošanu un ātrā telpas sasildīšana. Tomēr šāda veida sildītājiem ir arī trūkumi. Ventilatora radītā gaisa plūsma rada putekļus un tas darbojas skaļāk par citiem sildītājiem.

Viens no galvenajiem vecākās paaudzes sildītāju trūkumiem ir tas, ka telpā tiek izdedzināts skābeklis un gaiss kļūst pārāk sauss. Tas nozīmē, ka telpa ir bieži jāvēdina, izlaižot laukā daļu no saražotā siltuma. Izvēloties jaunākas paaudzes modeli, netiek ietekmēta iekštelpu gaisa kvalitāte, tomēr jārēķinās, ka šāds sildītājs būs dārgāks.

Eļļas radiators

Radiatora formas sildītājs gaisu telpā uzsilda lēnām, bet siltums izplatās vienmērīgi. Sildītāja temperatūru kontrolē termostats un tas nesakarst vairāk par 80 º. Izvēloties eļļas radiatoru, katrs pats var izvērtēt nepieciešamo sekciju skaitu, no kā atkarīga sildītspēja un jauda. Jārēķinās, ka šāda veida sildītājs ir diezgan smags, kaut gan visbiežāk tas ir aprīkots ar ritentiņiem, lai vieglāk varētu pārvietot.

Konvekcijas tipa sildītājs

Konvekcijas tipa sildītājs darbojas bez skaņas un ātri uzsilda telpu, nodrošinot vienmērīgu siltuma izplatīšanos telpā. To nodrošina iebūvētais termostats, kontrolējot temperatūru un taimeris ļauj uzstādīt ieslēgšanās un izslēgšanās laikus.

Infrasarkano staru sildītājs

Šāda veida sildītājs atšķiras no citu veidu sildītājiem. Tie ir ļoti piemēroti attālinātā darba veicējiem, jo iespējams apsildīt konkrētu telpas daļu, šajā gadījumā, darba vietu. Kā infrasarkano sildītāju priekšrocības var minēt: kluso darbības gaitu – tas darbojas bez skaņas, notiek ātra objekta uzsildīšana, nesabojājot gaisa kvalitāti. Sildītāja darbošanās laikā gaisā nenonāk putekļi un netiek izdedzināts gaisā esošais skābekļa līmenis.

Elektriskie radiatori

Ja mājoklī ir problēmas ar siltuma uzturēšanu vannas istabā, labākais risinājums ir elektriskie radiatori. Tie visbiežāk veic divas funkcijas – kā sildītājs un kā dvieļu žāvētājs. Izvēloties modeli, izpētiet tā darbības režīmus, lai izvēlētos sev piemērotāko ierīci. Padomājiet, kuri no režīmiem ir nepieciešami! Tas var būt komforta režīms, kas uzturēs iestatīto temperatūru, bet varbūt izvēlēsieties elektroniskās vadības sistēmu vai kādu citu sildītāja darbības programmu.

Ja meklējat elektrisko kamīnu vai sildītāju, ielūkojieties interneta veikala 220.lv plašajā piedāvājumā! Tur atradīsiet dažāda veida modeļus par pieņemamām cenām, kas palīdzēs mājoklī nodrošināt siltumu un komfortu.