Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:15, Did:0, useCase: 3


Pasīvā māja - labs un moderns risinājums

Rekonstrukcija ar efektīvu enerģijas izmantošanu, kas tuvina mājokli pasīvās mājas standartam – ir skatījums nākotnē, tāds ir vienbalsīgs arhitektu, inženieru un pasūtītāju viedoklis, kuri māk skaitīt savus izdevumus. Tas īpaši svarīgi ir šobrīd, kad cenas uz minerālajām izejvielām ir ievērojami augušas, līdz ar to pasīvās mājas ideja kļūst arvien populārāka.

Tas ir arī ļoti saprotams, jo jaunā māja patērēs tikai septīto daļu tās enerģijas, kuru nepieciešams tērēt parastas mājas apkurei.

Pasīvā māja – mājokļa tehnoloģiskā koncepcija ar zemu energoresursu patēriņu. Tā piedāvā augstu komforta līmeni pie siltumenerģijas patēriņa mazāk kā 15 kWh/m2 gadā. Pasīvā māja pateicoties saviem pamatprincipiem – siltuma zuduma samazināšana un siltumenerģijas saņemšanas optimizācija – atļauj samazināt izdevumus uz apkuri par 90% salīdzinājumā ar parastajiem mājokļiem.

Pirmkārt, šāda ekonomija ir iespējama pateicoties tam, ka pasīvajā mājā tiek uzstādīti siltumu izolējošie paneļi platumā no 25 līdz 40 cm, savukārt logu konstrukcijās – divkameru stikla paketes.

Otrkārt, ļoti svarīgs aspekts pasīvajā mājā ir kontrolējama ventilācijas sistēma dzīvojamām telpām: ventilācijas sistēma kopā ar siltummaini, kurš siltumu atgriež atpakaļ mājā. Siltais gaiss, kurš ieplūst no mājas šādā sistēmā sasilda auksto gaisu, kas ieplūst no āra, atdodot tam savu siltumu.

Piemēram, ārējais gaiss pie 0°C pirms viņš iekļūst mājā var tikt sasildīts ar gaisu , kas izplūst no mājas (20°) līdz temperatūrai 16°C. Savukārt vasarā šī siltummaiņa sistēma var strādāt pretēji, atdzesēt no āra ieplūstošo gaisu līdz komfortablai temperatūrai. Šo efektu var arī pastiprināt, ja ventilācijas sistēmu aprīko ar siltummaini, kas strādā uz gaisa un zemes temperatūras starpību. Papildus zemes siltumam, pasīvajā mājā aktīvi tiek izmantota arī saules enerģija, kas tiek izmantota gan apkurei, gan arī ūdens uzsildīšanai.

Kompānija ALTENERGO piedāvā produkciju un komponentus pasīvās mājas būvniecībai, kā arī tam piemēroto vecu mājokļu renovēšanai, sniedzot atbalstu saviem klientiem visās stadijās: no konsultācijām un plānošanas, līdz pat projekta realizācijai.
Pasīvā māja – ēka, kurā ir komfortabls iekštelpu klimats, kurš tiek uzturēts bez aktīvu uzsildīšanas un atdzesēšanas iekārtu izmantošanas.

Pasīvās mājas īpatnības:

1.Kompaktums un laba izolācija: siltumcaurlaidības koeficients nepārsniedz 0.15 W/(m2*K).

2.Vērsts uz dienvidiem ņemot vērā ēnojuma īpatnības: saules enerģijas pasīva izmantošana ir ļoti svarīgs faktors pie pasīvās mājas projektēšanas.

3.Energoefektīvs stiklojums: logu konstrukciju siltumatdeves koeficients nedrīkst pārsniegt 0.80 W/(m2*K) pie nosacījuma, ka saules siltuma pieplūduma koeficients ir ne vairāk kā 50%

4.Gaisa necaurlaidība: gaisa noplūde caur nehermetizētiem savienojumiem nedrīkst pārsniegt 0.6 m3/ (m2*h) stundā.

5.Gaisa iepriekšēja pasīvā sasildīšana: var ieplūst mājā pa pazemes caurulēm, iepriekš uzsilstot līdz 5°C no saskares ar zemes siltumu (pat aukstās ziemas dienās).

6.Augstas efektivitātes ieplūstošā un no mājas izplūstošā gaisa apmaiņa: vairāk kā 80%.

7.Karstā ūdens padeve izmantojot reģeneratīvos enerģijas avotus: piemēram, saules kolektorus.

8.Energoefektīvas elektroiekārtas: ledusskapji, plītis, saldētavas, lampas, veļas mašīnas utml. Iekārtas ar zemu enerģijas patēriņu.

Sadarbībā ar Galvenā - AltEnergo