Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:58, Did:0, useCase: 3


Spoguļa noslēpumainais spēks. Vai Aizspogulija ir reāla pasaule? 1.daļa

2013. gadā čehu un britu zinātnieku apvienotā grupa paziņoja pasaulei par sensacionālu izgudrojumu: zinātnieki apgalvoja, ka šis izgudrojums spēs atklāt jaunu ēru kosmosa noslēpumu pētīšanā. Fiziķi bija atraduši paņēmienu kā pārvietot priekšmetus no attāluma. Un tas nebūt nenotika ar telekinēzes palīdzību; visu darīja reāli strādājoša iekārta. Domājams, ka perspektīvā tā saucamais pievelkošais gaismas stars spēs satvert un pārvietot objektus, kas ir simtiem kilometru attālumā un tātad tālās un neizpētītās planētas kļūs daudz tuvākas.
Darbi pie šīs iekārtas radīšanas tika turēti stingrā slepenībā, taču šo to žurnālistiem tomēr izdevās uzzināt.
Konstrukcijas pamatā bija spoguļu sistēma - daži desmiti atstarojošu virsmu, kas izkārtotas stingri noteiktā secībā. Tieši tās desmitiem reižu palielina pievilkšanās stara jaudu.
Šīs neparastās parastu spoguļu spējas zinātnieki atklājai pavisam nesen. Pagaidām šim efektam nav pat zinātniska pamatojuma un arī paši zinātnieki nesaprot, kāpēc spoguļi jaunajiem stariem piedod tik fantastisku spēku.
Kas vēl slēpjas otrpus atsarojošām spoguļu virsmām? Un kāpēc pētniecikie darbi ar spoguļu izmantošanu saistīti ar nāvējošu risku?

Pasaulē ir daudz noslēpumu un viens no tiem- spoguļi. Saka, ka tie spēj atcerēties visu, kas tajos atspoguļojas- bērnu smieklus, laimīgu smaidu, prieku... un arī bēdas, sāpes, bailes, paniku, izmisumu...
Zinātnieki apgalvo, ka spoguļi ne tikai atspoguļo mūsu pasauli, bet arī ieraksta informāciju. Vai tā tiešām ir un vai šo fenomenu var izskaidrot ar parastiem zinātnes likumiem?

Krievu grupas "Samocveti" solists Georgijs Vlasenko saskārās ar neizskaidrojamo vaigu vaigā. Precīzāk- reiz neieraudzīja savu seju senlaicīga spoguļa attēlā. Tas it kā atspoguļoja realitāti ar nelielu aizkavēšanos. Šo mīklaino efektu dziedātājs novēroja tikai īsu brīdi. Georgijs atzīstas, ka iepriekšējā vakarā viņi kopā ar draugiem veikuši spiritisma seansu. Viss sācies kā joks, taču pēc tam, kad spoguļa priekšā tika nolasīti speciāli buršanās vārdi, visu kompāniju pārņēmušas nepamatotas šausmas un eksperiments ticis pārtraukts.
Pēc tā vakara izdarībām pirms tam pilnīgi nevainīgais mājas atribūts pilnībā izmainījies. Dziedātājs saka: "Bija tāda sajūta, ka spoguli vada nezināms gars un ar katru dienu tas kļuva tikai agresīvāks".
Kaut arī uz nakti spogulis tika apklāts ar biezu pārklāju, no rīta tas atradās nomests uz grīdas. Reiz pat pamēģināja pagriezt spoguli ar atstarojošo pusi pret sienu, taču no rīta spogulis bija atgriezies iepriekšējā stāvoklī.

Paranormālo parādību pētnieks, rakstnieks Vladimirs Orlovs, kas ilgus gadus pētījis Karību baseina seno pagānu tautu kultus, stāsta: "Senie cilvēki ticēja, ka ar spoguļa palīdzību var radīt cilvēka līdzinieku- viņa astrālo, mentālo tēlu. Šim līdziniekam piemitīs oriģināla paradumi, taču dzīvos viņš pēc paralēlās pasaules likumiem".

No arheoloģiskajos izrakumos atrastajiem spoguļiem var secināt, ka pirmie spoguļi parādījušiess uz zemes trīs ar pusi tūkstošus gadu pirms mūsu ēras. Tie bijusi darināti no bronzas un vara. Interesanti, ka senatnē spoguļi bijuši sakrāls objekts un svarīga rituāla kulta sastāvdaļa. Tolaik uzskatīja, ka sadzīvē lietot spoguļus ir bīstami.
Taču spogulis arvien tika guldīts blakus mūžībā aizgājušajam. Neviens nezina kāpēc, taču šim atribūtam bija obligāti jāpavada cilvēks aizkapa pasaulē. Pēterburgas materiālās kultūras institūtā ir savākta milzīga skifu izrakumos atrasta šādu spoguļu kolekcija.

Šie atradumi datēti ar 8. gs pirms mūsu ēras. Tajā laikā cilvēki vēl nepārzināja spoguļu izgatavošanas tehnoloģiju, tāpēc vara plāksnītēs tikai knapi var redzēt savu attēlu.
Tad kāpēc gan katrai sievietei no dzimšanas līdz pat nāvei bija jānēsā pie savas jostas šis priekšmets, nešķiroties no tā ne uz brīdi? Visticamāk tam bijusi kāda maģsika nozīme.

Vai spoguļi nes nelaimi?

Pastāv ticējums- ja mājās kāds nomiris, visi spoguļi jāaizklāj ar necaurspīdīgu drānu, citādi aizgājušā dvēsele uz visiem laikiem var iestrēgt spoguļa koridorā starp divām pasaulēm. Pat mūsdienu sabiedrībā cilvēki šo noteikumu ievēro bez ierunām.

Speciālisti uzskata, ka šis ticējums nonācis pie mums no tālas senatnes. Un tā nav vienkārši māņticība. Pētnieki apgalvo, ka cilvēki šādā veidā pasargā sevi no paralēlo pasauļu nelabvēlīgās ietekmes.

No senatnes spoguļiem tiek pierakstīts mistiks spēks. Senajiem maijiem bija pat īpašas dienas, kas atzīmērtas ar spoguļa simbolu. Skaitījās, ka bērniem, kas dzimuši šajās dienās, piemīt ļoti spēcīga enerģētika. No viņiem baidījās pat vairāk nekā no daba stihijām, jo šādu bērnu klātbūtnē varēja notikt jebkas negaidīts...

Arī austrumos no seniem laikiem eksistē vesela spoguļu lietošanas kultūra. Tur tic, ka ar atstarojošās virsmas palīdzību savu māju var aizsargāt no ienaidniekiem. Tāpēc senāk milzīgus spoguļus novietoja aiz mājas loga, bet mazus lika kabatā kā sava veida amuletu.

2012. gada ziemā Ķīnas avīze Yang Cheng Wan Bao publicēja dīvaina konflikta aprakstu starp divu komercfirmu ofisiem Guandžou pilsētā, kuri bija izvietojušies viens otram pretī pāri ielai.
Vienas kompānijas darbinieki uzstādīja divus lielus spoguļus pretī konkurentu firmas logiem, acīmredzot, tādējādi cenšoties tos iznīcināt. Pretinieki nepalika atbildi parādā- viņi, savukārt, izvietoja pretī trīs desmitus mazāku spogulīšu. Rezultātā konflikta atrisināšanā bija spiesta iejaukties pilsētas vadība...

Spoguļa noslēpumainais spēks 2. daļa ŠEIT

Spoguļa noslēpumainais spēks 3. daļa ŠEIT